Meta i BMW wykorzystują istniejące czujniki ruchu w samochodzie, aby umożliwić VR w samochodzie


Teraz Meta i BMW powiedzieć, że zrobili postępy na temat wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej w samochodach, które mogłyby złagodzić wszelkie problemy związane z interakcją z wirtualnymi obiektami podczas poruszania się z dużą prędkością w świecie rzeczywistym.

Demo badawcze Meta / BMW
Obraz: Meta

Ich umowa została pierwotnie ogłoszona w 2021 roku, ale obie firmy twierdzą, że dokonały przełomu, łącząc dane z czujnika ruchu bezwładnościowego (IMU) z BMW w czasie rzeczywistym z systemem śledzenia w okularach badawczych Project Aria firmy Meta.

Następnie byli w stanie przenieść tę pracę do Meta Quest Pro, aby przetestować VR i rzeczywistość mieszaną w poruszających się samochodach. Według inżynierów Meta, „Dostęp do precyzyjnego systemu pozycjonowania 6DOF w samochodzie może pozwolić nam na renderowanie wirtualnych treści na całym świecie poza pojazdem, takich jak identyfikowanie punktów orientacyjnych i innych interesujących miejsc”.

Marka Zuckerberga mówi w tym Instagram Reel że „ludzie często pytają mnie, czy mogą korzystać z Quest, gdy są w samochodzie”, co wydaje się optymistyczne. Zainteresowanie ludzi korzystaniem z VR lub AR podczas siedzenia w bezruchu lub chodzenia w wolnym tempie to już trudne zadanie wyciekła mapa drogowa od firmy sugeruje, że kontynuacja wypełnionego czujnikami zestawu słuchawkowego Quest Pro może być daleka, nawet jeśli Meta obniża ceny na swoim istniejącym inwentarzu zestawu słuchawkowego.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linie Garmin Epix 2 i Fenix ​​7 stają się „Pro”

Garmin dołącza do modnego modelu Pro. W środę wprowadza na rynek Epix 2 Pro i Fenix ​​7 Pro, które są wyposażone w...

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...

Panasas dodaje obsługę S3 do przechowywania brzegowego i przenoszenia do chmury

Niedawne ogłoszenie firmy Panasas o dodaniu platformy brzegowej do rodziny platform skalowalny serwer NAS zbiegło się z planowanym znaczącym przejściem firmy w kierunku...
Advertisment