Menedżer haseł Bitwarden udostępnia teraz obsługę kluczy dostępu


Popularny menedżer haseł Bitwarden ogłoszono we wtorek że obecnie udostępnia swoim użytkownikom obsługę kluczy dostępu. Wiadomość następuje a Badanie Bitwarden w zeszłym miesiącu ujawniając, że 68% twórców oprogramowania używa kluczy dostępu do aplikacji służbowych, chociaż tylko 36% uważa, że ​​klucze całkowicie zastąpią hasła.

Bitwarden obsługuje teraz hasła w Internecie

Passkey to technologia opracowana przez FIDO Alliance we współpracy z takimi firmami jak Apple, Google i Microsoft. Zamiast tradycyjnych haseł użytkownicy mogą teraz logować się przy użyciu bezpiecznych metod uwierzytelniania, takich jak rozpoznawanie twarzy lub dane biometryczne, bez konieczności tworzenia i wpisywania hasła.

Najnowsza aktualizacja Bitwarden Password Manager umożliwia użytkownikom tworzenie, zarządzanie i przechowywanie kluczy dostępu w swoich skarbcach w celu logowania się do obsługiwanych stron internetowych bez użycia hasła. Według firmy funkcja będzie dostępna dla wszystkich, w tym dla użytkowników bezpłatnych.

Aby przechowywać i używać kluczy dostępu w Bitwarden, użytkownicy muszą zainstalować najnowszą wersję rozszerzenia internetowego Bitwarden w swojej przeglądarce internetowej. Po utworzeniu hasła w obsługiwanej witrynie internetowej aplikacja wyświetli monit o dodanie tego klucza do skarbca. Następnym razem, gdy zalogujesz się na tę stronę, możesz użyć hasła przechowywanego w skarbcu Bitwarden.

Jak można się spodziewać, hasła są synchronizowane z innymi urządzeniami w ramach szyfrowanego i bezpiecznego procesu. Niestety Bitwarden obsługuje obecnie tylko klucze dostępu w Internecie, ale firma twierdzi, że trwają prace nad obsługą aplikacji mobilnych.

Reklama

Możesz znaleźć więcej szczegółów na temat Bitwarden na oficjalnej stronie aplikacji.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment