Memy House’a MD dowodzą, że ten serial to jedno wielkie gówno


Serwisy streamingowe nieustannie starają się, aby ich nowe programy były kolejną wielką rzeczą, ale moc zegarka nostalgicznego jest niezrównana. Nie chodzi tylko o to Przyjaciele I Biuro — od czasu do czasu stary program znów zaczyna zyskiwać na popularności i wydaje się, że wszyscy w mediach społecznościowych oglądają go ponownie w tym samym czasie. Kolumb, Rodzina SopranoI Złamanie Bada, na przykład, w ciągu ostatnich kilku lat wszyscy powrócili do ducha czasu.

I możemy dodać Doktor House do tej listy.

The Dom Od końca 2022 r. odrodzenie powoli nabiera tempa, ale w tym roku osiągnęło swój punkt kulminacyjny. I jak się okazuje, dramat medyczny jest sprawiedliwy zagruntowany na erę shitpostu. Z Rodzina Soprano Lub Złamanie Badafani muszą popracować nad wyobrażeniem sobie bohaterów w absurdalnych sytuacjach. W Domtakie scenariusze po prostu się zdarzają.

Reklama

Zdjęcie: Telewizja Uniwersalna

House i Taub grają w gry wideo, podczas gdy wszyscy inni mówią: „Co do cholery, wracajcie do pracy”.

Zdjęcie: Telewizja Uniwersalna

Premiera miała miejsce w 2004 roku. Przypadki ekscentrycznego, narcystycznego i genialnego doktora Gregory’ego House’a (Hugh Laurie) trwały osiem sezonów, w których rozwiązywał zagadki medyczne i jego najlepszego przyjaciela — onkologa o miękkim sercu, doktora Jamesa Wilsona (Robert Sean Leonard). — znosić jego coraz bardziej bzdurne zachowanie. Technicznie rzecz biorąc, Dom został zainspirowany Sherlockiem Holmesem (House = Holmes, Wilson = Watson), ale w miarę upływu czasu to połączenie stawało się coraz luźniejsze. W swoim czasie, Dom był poważnym szpitalnym dramatem, a kreacja Laurie w roli umęczonego, niezrównoważonego palanta, jakim był doktor House, spotkała się z uznaniem krytyków.

Ale w ciągu prawie 20 lat od pierwszej premiery serialu fani doceniają go za to, jak naprawdę jest szalony. The lekarze zobowiązują się błąd medyczny w każdym odcinku (włamania do domów własnych pacjentów są zjawiskiem częstym i szczerze mówiąc jednym z łagodniejszych). Po prostu dom mówi, co mu do cholery przyjdzie do głowy i robi, co do cholery chce. Aha, a związek House’a i Wilsona aż emanuje napięciem psychoseksualnym. To był statek, który widzowie uchwycili w momencie emisji programu, ale kiedy ludzie odkryli go na nowo Dom, odkrywają także na nowo, jak rażący jest podtekst wokół ich współzależnego związku. Prawie 20 lat od premiery serialu to już nie tylko dramat medyczny; to toksyczne yaoi.

Sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcję Dom jest podobny do współczesnych memów pochodzących z Złamanie Bada — przesadne momenty i interakcje postaci są izolowane i przekształcane — z jednym dużym zastrzeżeniem. W Dom, większość niezrozumiałych przykładów znajduje się w samym programie. House ryzykuje życie pacjenta udowodnić swoją przyjaźń Wilsonowi. W jednym punkcie, administrator szpitala Cuddy musi zatrzymać zespół celowego zarażenia pacjenta malarią. A Fabuła B dotyczy znęcania się nad Wilsonem na zakup własnych mebli i wynikającą z tego pasywno-agresywną manipulację. Materiały promocyjne spektaklu przedstawił całą obsadę przytuloną do łóżka.

Często słuchanie o programie za pośrednictwem memów i głupstw w mediach społecznościowych prowadzi do lekkiego rozczarowania. Same programy mogą być dobre, ale memy wokół nich, co zrozumiałe, są nieobecne. Ale Dom dostarcza najbardziej szalonych, gównianych momentów I o gejowskim podtekście, który uchwycili się fani. Serial dosłownie kończy się (i tutaj spoilery) Housem udającym własną śmierć i odjeżdżającym w stronę zachodu słońca z Wilsonem, któremu pozostały tylko miesiące życia po nieuleczalnej diagnozie raka (czysty romans tej sceny zrodził się tęskniące za zmianami fanów).

Hugh Laurie jako doktor House, w okularach przeciwsłonecznych i czapce z daszkiem Grabarza, siedzący obok Wilsona na wykładzie

Zdjęcie: Telewizja Uniwersalna

Cudownie dysfunkcjonalny związek House’a i Wilsona z pewnością stanowi większość współczesnej miłości do serialu, ale to, co naprawdę napędza tę falę Dom fandom to sposób, w jaki w jakiś sposób spełnia i przeciwstawia się wszelkim oczekiwaniom. Tak to Jest dramat medyczny I toksyczne yaoi I pełen błędów lekarskich I w pewnym momencie House zaczyna się rozkręcać Arceusa z Diament Pokémonów I Perła.

Nic nie podsumowuje tego lepiej niż ten filmik od fanów „Rasputin” Boney M. — z wymianą zdań w komentarzach, która w pełni podkreśla ponadczasowy urok tego programu.

„Myślałem, że to szpitalny dramat. Dlaczego on ma strzelbę?!?!?” głosi jeden komentarz.

„To naprawdę dobry dramat szpitalny” – odpowiada inny.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment