MediaTek zaprezentuje produkty na Chromebooki, telewizory Smart TV i wyświetlacze na targach Computex 2024


Na targach COMPUTEX 2024 MediaTek zaprezentuje nowe produkty i demonstracje technologii, w tym najważniejsze informacje dotyczące sztucznej inteligencji, telewizorów Smart TV, Chromebooków, Internetu Rzeczy i nie tylko, a także przemówienie przemówienia wiceprezesa i dyrektora generalnego dr Ricka Tsai na temat tego, jak MediaTek może umożliwić wszechobecną sztuczną inteligencję.

Podczas tegorocznej wystawy MediaTek zaprezentuje dwa nowe chipsety o dużej wydajności i obsłudze najnowszych ulepszeń sztucznej inteligencji w wielu branżach: Kompanio 838 SoC dla premium Chromebooków i Pentonic 800 SoC dla premium telewizorów i wyświetlaczy Smart TV 4K.

Ponadto wiceprezes i dyrektor generalny MediaTek, dr Rick Tsai, wygłosi przemówienie na targach COMPUTEX 2024, aby zbadać, w jaki sposób sztuczna inteligencja będzie w dalszym ciągu zmieniać mobilność, transport, inteligentny dom, przedsiębiorstwa i środowiska przemysłowe. Dr Tsai wygłosi swoje przemówienie programowe we wtorek, 4 czerwca o godzinie 13:30 czasu tajwańskiego w hali 2 centrum wystawowego Taipei Nangang w Tajpej na Tajwanie.

„Na tegorocznych targach COMPUTEX podkreślamy naszą rosnącą wiodącą pozycję w ekscytujących kategoriach produktów, takich jak sztuczna inteligencja, motoryzacja, IoT, telewizory, Chromebooki i łączność bezprzewodowa i wiele innych” – powiedział Joe Chen, prezes i dyrektor operacyjny MediaTek. „Dzięki poprawie komfortu użytkowania naszych najnowszych chipsetów jest to wspaniała okazja, aby pokazać nasz rozwój w tych kluczowych segmentach technologii”.

MediaTek Kompanio 838: Zwiększanie produktywności pracy, uczenia się i kreatywności
Ośmiordzeniowy Kompanio 838 łączy wyjątkową wydajność i możliwości wielozadaniowości w wysoce wydajnym SoC, który zapewnia cały dzień pracy na baterii cienkich i lekkich Chromebooków. Ten nowy chipset obsługuje DDR4 i LPDDR4X, aby spełnić szerszy zakres wymagań OEM i podwaja przepustowość pamięci w porównaniu z poprzednimi generacjami, aby zapewnić znacznie większą przepustowość danych.

Aby obsługiwać najnowsze ulepszenia AI, Kompanio 838 udostępnia dedykowany procesor AI, MediaTek NPU 650, aby oferować bardziej interaktywne multimedia o wyższej jakości przy niezrównanej wydajności energetycznej. Jednostki NPU MediaTek zostały zaprojektowane z myślą o wydajnym przetwarzaniu danych obrazu i umożliwiają szybkie wykonywanie skomplikowanych obliczeń.

Wbudowany procesor ISP nowej generacji MediaTek Imagiq 7 zapewnia profesjonalną jakość obrazu HDR, obsługę dwóch kamer i przechwytywanie przy słabym oświetleniu, poprawiając jakość zdjęć i filmów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Reklama

Dzięki sprzętowo przyspieszanemu dekodowaniu wideo AV1 Kompanio 838 pozwala użytkownikom płynnie przesyłać strumieniowo treści 4K, jednocześnie poprawiając jakość obrazu. Obsługuje do dwóch wyświetlaczy 4K jednocześnie, zapewniając użytkownikom większą przestrzeń do wyświetlania. Kompanio 838 obsługuje także technologię MediaTek Filogic Wi-Fi 6 i 6E, oferując Chromebookom dwuzakresową i trójzakresową łączność z szybkością do 1,9 Gb/s, a jednocześnie oferując bardziej niezawodną łączność dzięki antenie 2×2 i zwiększonemu bezpieczeństwu dzięki WPA3 wsparcie.

„Dokładnie dostrojona równowaga mocy i wydajności, jaką Kompanio 838 wnosi do Chromebooka, jest kluczowym punktem innowacji w naszym portfolio, ponieważ staramy się udostępniać wydajne, niedrogie i dostępne komputery większej liczbie użytkowników na całym świecie” – powiedział John Solomon, wiceprezes i dyrektor generalny , ChromeOS i Google dla Szkół i Uczelni. „Wspólnie udostępniamy cienkie i lekkie Chromebooki z przydatnymi funkcjami sztucznej inteligencji jeszcze większej liczbie klientów”.

„Zapotrzebowanie na energooszczędne urządzenia umożliwiające wielozadaniowość stale rośnie, dlatego staramy się udostępniać uczniom i nauczycielom urządzenia i rozwiązania technologiczne, które usprawniają naukę w klasie i poza nią” – powiedział Benny Zhang, dyrektor wykonawczy i dyrektor generalny Chromebooków w Lenovo Globalne Centrum Innowacji, Grupa Inteligentnych Urządzeń. „Lenovo i MediaTek współpracują od dawna, koncentrując się na zapewnianiu wydajności i wartości, dlatego nie możemy się doczekać wprowadzenia chipów z serii Kompanio do naszych nadchodzących Chromebooków Lenovo”.

MediaTek Pentonic 800: potężny silnik AI z wiodącym w branży ulepszaniem obrazu
MediaTek Pentonic 800 zapewnia najlepsze w swojej klasie wrażenia wideo, audio i gry w chmurze. SoC idealnie nadaje się do różnych wyświetlaczy 4K, w tym telewizorów Smart TV, inteligentnych monitorów, wyświetlaczy komercyjnych i dużych wyświetlaczy wbudowanych. W porównaniu do układu poprzedniej generacji, procesor AI MediaTek oferuje o 50% większą wydajność przetwarzania AI i zmniejsza wykorzystanie przepustowości nawet o 60%. Potężna jednostka NPU obsługuje różnorodne technologie wyświetlania oparte na sztucznej inteligencji MediaTek, w tym AI-Super Rozdzielczość 3.0, AI-Contrast 2.0, AI-Picture Quality Scene Recognition 2.0+ i AI-Picture Quality Object Recognition 2.5+. Technologie te znacznie poprawiają skalowanie, poprawiają jakość obrazu i eliminują szumy, a także wiele innych ulepszeń związanych z przesyłaniem strumieniowym i grami. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować rozgrywkę, Pentonic 800 obsługuje zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) do 4K2K 165 Hz.

Ponadto sprzętowy silnik dekodowania wideo Pentonic 800 obsługuje popularne kluczowe kodeki, takie jak HEVC, AV1, AVS3 High Profile i VVC (H.266), zapewniając wysokiej jakości odtwarzanie wideo 4K. Chip obsługuje także MEMC, TCON i dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Producenci OEM mają możliwość dodania rozwiązań łączności Wi-Fi Filogic firmy MediaTek, aby zapewnić niezawodną, ​​szybką łączność z niskimi opóźnieniami. Ponadto rozwiązania combo Filogic Wi-Fi/Bluetooth firmy MediaTek zapewniają bezproblemową łączność między ekranami i urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak kontrolery gier i bezprzewodowe zestawy słuchawkowe.

Podczas targów Computex firma MediaTek będzie wystawiać się na prywatnym stoisku, demonstrując, w jaki sposób firma wprowadza inteligencję wszędzie, od Chromebooków po urządzenia IoT, smartfony, inteligentne telewizory, routery, tablety, pojazdy i nie tylko.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Meze Audio przedstawia uniwersalne słuchawki douszne ALBA z adapterem USB-C

Meze Audio rozszerzyło swoją imponującą ofertę słuchawek o ALBA, nowy model douszny klasy podstawowej. Estetycznie wyrafinowane, z pięknym białym wykończeniem, nowe słuchawki...

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...
Advertisment