MediaTek i Kontron współpracują nad integracją chipsetów Genio z modułami i komputerami jednopłytkowymi firmy Kontron


MediaTek, producent półprzewodników fabless, który zasila dwa miliardy urządzeń rocznie, oraz Kontron, wiodący globalny dostawca IoT i technologii wbudowanych komputerów (ECT), ogłosili dzisiaj, że Kontron integruje chipsety MediaTek Genio 1200 i Genio 700 w swoich nowych modułach do zastosowań IoT .

MediaTek Genio to kompletna platforma dla IoT, oferująca markom potężne i wydajne chipsety, zestawy do tworzenia oprogramowania dla otwartej platformy (SDK) oraz portal dla programistów z kompleksowymi zasobami i narzędziami. Chipsety Genio są idealne do szerokiej gamy zastosowań komercyjnych, przemysłowych i detalicznych, które wymagają wysoce responsywnego przetwarzania, zaawansowanej obsługi multimediów i wielozadaniowości.

Odpowiadając na potrzeby aplikacji IoT firmy Kontron, firma wybrała MediaTek do rozszerzenia swojej wiodącej oferty platform 3,5-calowych komputerów jednopłytkowych (SBC). Pierwszy produkt będzie wyposażony w SoC MediaTek Genio 1200 Arm-based SoC i łączy w sobie wyjątkową wydajność energetyczną, najlepszą w swojej klasie Grafika i wydajność sztucznej inteligencji z dużą liczbą opcji łączności, w tym dwoma wyświetlaczami 4K i obsługą kamery o wysokiej rozdzielczości.Aby sprostać wymaganiom obliczeniowym głębokiego uczenia się, akceleracji sieci neuronowych i aplikacji do widzenia komputerowego (CV), Genio 1200 integruje procesor 4,8 TOP Akcelerator AI i Genio 700 ma akcelerator AI TOP 4.0. Chipsety obsługują najnowsze standardy multimedialne, wyświetlacze 4K i kamery o wysokiej rozdzielczości, a także najnowsze protokoły Wi-Fi i Bluetooth, aby zapewnić bezproblemową łączność. Dodatkowo chipsety mają elastyczny szybki interfejs I/O do obsługi modułów 5G Sub-6 GHz.

„Wszechstronna platforma Genio ułatwia opracowywanie niestandardowych aplikacji IoT, które mogą nadążyć za dzisiejszymi wymaganiami dotyczącymi sztucznej inteligencji” — powiedział Richard Lu, wiceprezes działu IoT Business Unit firmy MediaTek. „Współpraca z Kontronem wzmocni nasze wysiłki, aby pomóc firmom różnej wielkości zredukować koszty rozwoju i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek”.

„Nowe procesory SOC MediaTek Genio 1200 i 700 Arm to wyjątkowo wydajne platformy obliczeniowe. Łączą w sobie ekstremalnie niski pobór mocy z dużą liczbą rdzeni ARM (A78/A55), potężną grafiką i podsystemami widzenia komputerowego, a także akceleracją sprzętową AI. To czyni je bardzo dobrze pasuje do komputerów Edge firmy Kontron, jak również do aplikacji HMI. Wsparcie dla oprogramowania jest również kluczowym czynnikiem decyzyjnym dla naszych klientów, a MediaTek przoduje w tej dziedzinie, z Androidem i Linuksem, w tym z bezpieczeństwem i obsługą głównego jądra “, powiedział Christoph Neumann, wiceprezes ds. technologii w Kontron AG.

Kontron zaprezentuje swoją płytę główną opartą na Genio 1200 na targach embedded world na stoisku 3-159 w dniach 14-16 marca 2023 r. w Norymberdze w Niemczech. Płyta ma trafić do masowej produkcji w IV kwartale 2023 roku.

MediaTek będzie również wystawiał się na targach embedded world, zlokalizowanych na stoisku 3A-310.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ASUS przedstawia Vivobook Go 15 OLED i Go 14 z procesorami Intel

Firma ASUS ogłosiła dzisiaj 15,6-calowy Vivobook Go 15 OLED (E1504G) i 14-calowy Vivobook Go 14 (E1404G), dwa ekscytujące laptopy lifestylowe o korzystnym stosunku...

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!