McIntosh wprowadza na rynek przedwzmacniacze sieciowe C55 i C2800


Laboratorium McIntosh ogłosiło wprowadzenie na rynek swoich najnowszych przedwzmacniaczy ze zaktualizowanymi funkcjami łączności, powrót pętli procesorowej umożliwiającej podłączenie zewnętrznego procesora sygnałowego oraz aktualizację Quad Balanced, 8-kanałowy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). z obsługą plików 24-bit/192 kHz i DSD512. Przedwzmacniacz półprzewodnikowy C55 i przedwzmacniacz lampowy C2800 przeszły testy Roon i oferują 16 wejść, w tym HDMI ARC i wejście USB dla obsługi DSD i DXD 384 kHz, a także dedykowane wyjście subwoofera.

Laboratorium McIntosh ogłosiło wprowadzenie na rynek swoich najnowszych przedwzmacniaczy ze zaktualizowanymi funkcjami łączności, powrót pętli procesorowej umożliwiającej podłączenie zewnętrznego procesora sygnałowego oraz aktualizację Quad Balanced, 8-kanałowy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). z obsługą plików 24-bit/192 kHz i DSD512. Przedwzmacniacz półprzewodnikowy C55 i przedwzmacniacz lampowy C2800 przeszły testy Roon i oferują 16 wejść, w tym HDMI ARC i wejście USB dla obsługi DSD i DXD 384 kHz, a także dedykowane wyjście subwoofera.

Przedwzmacniacz półprzewodnikowy C55 to atrakcyjna opcja dla miłośników McIntosha, a jego konstrukcja dziedziczy dziedzictwo jego wielokrotnie nagradzanego poprzednika, C53, i wynosi wrażenia domowego dźwięku na nowy poziom. Dzięki 16 wejściom (9 analogowych i 7 cyfrowych) C55 z łatwością staje się centrum świetnego stereofonicznego systemu audio. Wejścia analogowe obejmują 3 zbalansowane i 4 niezbalansowane połączenia, a także 2 wejścia gramofonowe, które można skonfigurować dla wkładek gramofonowych z ruchomą cewką lub ruchomym magnesem w celu podłączenia gramofonów. Obydwa wejścia gramofonowe posiadają regulację wzmocnienia w krokach co 6 dB od 40 dB do 64 dB oraz korekcję RIAA.

Sekcja cyfrowa mieści się w cyfrowym module audio DA2 i jest zasilana przez audiofilski, 8-kanałowy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) klasy audiofilskiej. DA2 oferuje szereg złączy, w tym wejście HDMI Audio Return Channel (ARC), które konwertuje wielokanałowe formaty audio Dolby i DTS na dźwięk dwukanałowy.

 

Konstrukcja przedwzmacniacza obejmuje elektromagnetyczne przełączanie wejścia, zapewniające niezawodne, bezszumowe i wolne od zniekształceń przełączanie źródeł dźwięku, z regulacją poziomu w celu dopasowania poziomów wejścia analogowego, aby zapobiec nagłym zmianom poziomów głośności. Precyzyjnie wyważony, sterowany cyfrowo system tłumików umożliwia dokładną regulację głośności z dokładnością do 0,1 dB. W pełni regulowane zasilacze i specjalny transformator mocy z rdzeniem R zapewniają również stabilną, pozbawioną szumów pracę, a ekologiczny system zarządzania energią wyłączy urządzenie po 30 minutach bezczynności (można go wyłączyć).

Reklama

Oprócz korzystania z dołączonego pilota lub elementów sterujących na panelu przednim, C55 można podłączyć do sieci domowej, co odblokowuje opcje sterowania oferowane za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Connect (dostępność planowana jest na kwiecień 2024 r.). Zaprojektowana dla urządzeń z systemem Android i Apple, aplikacja Connect może być używana do sterowania kluczowymi funkcjami C55, w tym regulacją głośności oraz wyborem wejścia i wyjścia. Wybrane komponenty źródłowe McIntosha, które mają kabel do transmisji danych podłączony do C55, będą częściowo sterowane za pomocą funkcji kontroli źródła w aplikacji. Kolejną zaletą dodania C55 do sieci jest możliwość otrzymywania okresowych aktualizacji oprogramowania sprzętowego, dodawania nowych funkcji i aktualizacji wydajności.

Przedwzmacniacz półprzewodnikowy McIntosh C55 jest również wyposażony w 8-pasmowy korektor analogowy, który w razie potrzeby można pominąć. Użytkownicy nie będą zadowoleni z powrotu pętli procesorowej, czegoś niedostępnego w kilku ostatnich generacjach przedwzmacniaczy McIntosha. Pętla procesorowa umożliwia użytkownikom podłączenie zewnętrznego procesora sygnałowego (np Korektor środowiskowy McIntosh MQ112 lub system korekcji pomieszczenia MEN220), ekspandery zakresu dynamicznego lub inne urządzenia bez konieczności umieszczania ich pomiędzy przedwzmacniaczem a wzmacniaczem mocy. Jest to zazwyczaj wygodniejsze i pozwala na lepszą wydajność. Przedwzmacniacz półprzewodnikowy C55 oferuje także nowy wzmacniacz słuchawkowy z technologią słuchawek Crossfeed Director (HXD).

 

To samo, ale z rurkami

Dla tych, dla których nazwisko McIntosh jest niezmiennie kojarzone z arcydziełami lampowymi, przedwzmacniacz lampowy C2800 spełnia marzenie w zakresie wyjątkowych wrażeń słuchowych, które przekraczają oczekiwania. Sercem C2800 jest metodycznie zaprojektowany obwód lampowy. Wykorzystując najnowsze projekty niemal całkowicie eliminując szumy i zniekształcenia, C2800 redukuje je do znikomych poziomów. Jego cztery lampy próżniowe (3x 12AX7A i jedna 12AT7) zapewniają dobry efekt, uzupełniony elektronicznymi obwodami basowymi i sopranowymi, które pozwalają na regulację poziomu głośności niskich i wysokich częstotliwości w precyzyjnych krokach co 1 dB. Ponadto C2800 zapamiętuje ustawienia obwodów kontroli tonu dla każdego wejścia.

Poza tym przedwzmacniacz lampowy C2800 oferuje dokładnie te same funkcje, co jego brat półprzewodnikowy, z 16 wejściami, w tym 9 połączeniami analogowymi i 7 cyfrowymi, ulepszoną technologią DAC, pętlą procesorową (która umożliwia dodatkowe podbarwienie z obwodów lampowych), a nawet zawiera ekologiczny system zarządzania energią, który pozwala oszczędzać energię, gdy nie jest używana.

Przedwzmacniacz półprzewodnikowy C55 i przedwzmacniacz lampowy C2800 można kupić u autoryzowanych dealerów McIntosh w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 9000 USD każdy.

www.mcintoshlabs.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...

22 kwietnia 2024 r. – pogłoski o iPadzie Air i przejęciu Apple AI

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment