Matter obsługuje teraz ładowarki pojazdów elektrycznych, urządzenia kuchenne i pralnicze


Dzisiaj Matter, standard Internetu rzeczy (IoT) opracowany przez głównych graczy, takich jak Apple, Google i Amazon, został zaktualizowany do wersji 1.3.

W tej wersji wprowadzono obsługę wielu nowych typów urządzeń, takich jak ładowarki pojazdów elektrycznych oraz urządzenia kuchenne i pralnicze, a także dodano ulepszenia, takie jak śledzenie energii, ulepszone funkcje telewizora i nie tylko.

Obsługiwane nowe kategorie urządzeń

Od wystartuje pod koniec 2022 r, firma Matter w swoich aktualizacjach odbywających się dwa razy w roku w dużej mierze skupiała się na dodawaniu do standardu nowych obsługiwanych typów urządzeń. Umożliwia to producentom urządzeń wdrażanie Matter w nowych i istniejących produktach. Matter 1.3 kontynuuje trend wydawniczy, poszerzając listę obsługiwanych urządzeń o:

  • Ładowarki do pojazdów elektrycznych
  • Suszarki do prania
  • Kuchenka mikrofalowa
  • Piekarniki
  • Płyty kuchenne
  • Okapy wyciągowe
  • Detektory wycieków i zamarzania
  • Czujniki deszczu
  • Zawory wodne

Dzięki tym dodatkom uzupełniamy znaczące rozszerzenia urządzeń, które weszły wersja 1.2Matter jest coraz bliżej objęcia pełnej gamy typów urządzeń dostępnych ze standardowym certyfikatem HomeKit.

Oprócz nowych kategorii urządzeń Matter 1.3 umożliwia także śledzenie energii, dzięki czemu możesz lepiej zrozumieć swoje zużycie energii w ciągu dnia i nocy, korzystając z obsługiwanych urządzeń Matter.

Reklama

Sceny są teraz obsługiwane także w Matter, więc Twoje urządzenia można skonfigurować pod kątem różnych scen, które grupują działania i upraszczają kontrolowanie domu.

Wreszcie, ta wersja rozszerza możliwości urządzeń podłączonych do telewizora. Powiadomienia push można skonfigurować tak, aby informowały Cię o działaniach innych urządzeń Matter, np. informowały Cię o zakończeniu suszenia prania. Dostępne są nowe opcje interaktywne w aplikacjach telewizyjnych, ulepszone wyszukiwanie, inicjowanie przesyłania i nie tylko.

Dobrze jest widzieć, jak Apple i inni członkowie sojuszu nadal rozwijają możliwości Matter. Otwarty standard na przyszłość wymaga ciągłego rozwoju, aby naprawdę odnieść sukces, i wydaje się, że Matter jest na dobrej drodze, aby to osiągnąć.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment