Masimo twierdzi, że funkcja pomiaru tlenu we krwi w zegarku Apple Watch jest zawodna


Apple w czwartek rozpoczął sprzedaż poprawione modele Apple Watch Series 9 i Ultra 2 w USA bez funkcji tlenu we krwi ponieważ firma stoi w obliczu sporu patentowego z firmą medyczną Masimo. W tej sytuacji dyrektor generalny Masimo, Joe Kiani, powiedział, że użytkownikom Apple Watch będzie lepiej bez funkcji tlenu we krwi, ponieważ nazywa ją zawodną.

Masimo twierdzi, że funkcja pomiaru tlenu we krwi w zegarku Apple Watch jest zawodna

W wywiadzie z Telewizja BloombergaKiani skrytykował Apple za „udawanie” funkcji zdrowotnej oferowanej w Apple Watch jako „niezawodnego pulsoksymetru medycznego”. Zdaniem dyrektora wdrożenie Apple jest zawodne, a konsumentom „będzie lepiej bez niego”.

„Apple udaje, że oferuje konsumentom niezawodny pulsoksymetr medyczny, chociaż tak nie jest” – powiedział. „Naprawdę całym sercem czuję, że konsumentom będzie lepiej bez tego”. Twierdził również, że pulsoksymetria „nie jest przydatna, jeśli nie jest to monitor ciągły”. Apple odpowiedział, że ta funkcja jest niezawodna i może uratować życie.

Funkcja monitorowania poziomu tlenu we krwi została dodana w 2020 roku w Apple Watch Series 6. W 2021 roku badania na Uniwersytecie w São Paulo porównał technologię wbudowaną w Apple Watch z dwoma oksymetrami dostępnymi na rynku. Z badania wynika, że ​​chociaż Apple Watch czasami pokazywał wyższe wartości SpO2, wyniki były nadal dość dokładne i podobne.

Rok później, inne badanie opublikowane w czasopiśmie Digital Health firmy SAGE porównał pulsoksymetr wbudowany w Apple Watch z Masimo Radical-7 i również stwierdził, że wyniki były bardzo podobne w przypadku obu urządzeń.

Reklama

Funkcja monitorowania poziomu tlenu we krwi w zegarku Apple Watch wymaga od użytkownika otwarcia aplikacji i odczekania 15 sekund, aby uzyskać szacunkowe poziomy. Okresowo, gdy użytkownik się nie porusza, Apple Watch automatycznie w tle sprawdza poziom tlenu we krwi. Dzieje się tak również wtedy, gdy użytkownik śpi.

Zakaz Apple Watch w USA

W styczniu 2023 r. tak orzekł amerykański sąd Apple naruszył jeden z patentów firmy Maximo na technologię pulsoksymetrii z Apple Watchem. W październiku ITC zgodziła się z tą decyzją i podtrzymała orzeczenie sądu. W rezultacie, Apple był zmuszony zaprzestać sprzedaży Apple Watch Series 9 i Ultra 2 w USA w zeszłym miesiącu.

Aby obejść ten zakaz, firma Apple zgodziła się od dzisiaj wyłączyć funkcje pulsoksymetrii w modelach Apple Watch sprzedawanych w USA.

Jedyne, co w tym momencie wiemy na pewno, to to, że spór pomiędzy Masimo a Apple będzie trwał jeszcze dość długo.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA DLSS pojawia się w Manor Lords i dwóch kolejnych grach

Ponad 500 gier i aplikacji wykorzystuje technologie RTX, a zaledwie tydzień nie ma nowej, niesamowitej gry integrującej technologię NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i...

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...
Advertisment