Marvell rozszerza ofertę łączności o nową linię produktów PCIe Gen 6 Retimer


Marvell Technology, lider rozwiązań półprzewodnikowych do infrastruktury danych, rozszerzył dziś swoje portfolio łączności, wprowadzając na rynek nową linię produktów z retimerem Alaska P PCIe, zaprojektowaną z myślą o skalowaniu struktur obliczeniowych centrów danych w ramach serwerów akcelerowanych, serwerów ogólnego przeznaczenia, systemów CXL i zdezagregowanej infrastruktury. Pierwsze dwa produkty, 8- i 16-liniowe retimery PCIe Gen 6, łączą akceleratory AI, procesory graficzne, procesory i inne komponenty w systemach serwerowych.

Aplikacje oparte na sztucznej inteligencji (AI) i uczeniu maszynowym (ML) napędzają przepływy danych i połączenia wewnątrz systemów serwerowych przy znacznie większej przepustowości, co wymaga, aby retimery PCIe spełniały wymagane odległości połączeń przy większych prędkościach. PCIe to branżowy standard połączeń wewnątrz systemu serwerowego pomiędzy akceleratorami AI, procesorami graficznymi, procesorami i innymi komponentami serwerów. Modele AI podwajają swoje wymagania obliczeniowe co sześć miesięcy1 i są obecnie głównym czynnikiem wyznaczającym plan działania PCIe, przy czym PCIe Gen 6 staje się wymogiem.

PCIe Gen 6, który działa z szybkością 64 gigatransferów na sekundę (GT/s), to pierwszy standard PCIe, który wykorzystuje czteropoziomową sygnalizację z modulacją amplitudy impulsu (PAM4), wypierając stosowaną modulację bez powrotu do zera (NRZ) przez ostatnie 20 lat. Większa przepustowość i większa prędkość transmisji danych umożliwiają niezawodne przesyłanie sygnałów o zasięgu fizycznym, zmniejszając odległość, na jaką mogą obejmować połączenia. Retimery Marvell Alaska P rozwiązują ten problem, kompensując degradację sygnału i regenerując sygnał, aby zapewnić niezawodną komunikację na odległościach fizycznych wymaganych do połączeń między procesorami graficznymi i procesorami w serwerze AI, między procesorami graficznymi na różnych płytach lub między procesorami a pulą współdzielonych pamięć obsługiwana przez CXL, między innymi przypadkami użycia. Retimery można stosować na płytach bazowych akceleratorów AI, płytach głównych serwerów, kartach nośnych lub integrować z aktywnymi kablami elektrycznymi (PCIe AEC) i aktywnymi kablami optycznymi (PCIe AOC) w przypadku nowych architektur systemów serwerowych z wieloma szafami.

„Odległość sygnału to prawdziwy dylemat dla dostawców usług. Szacujemy, że ponad 75% serwerów chmurowych i AI dostarczanych za dwa lata będzie opierać się na retimerach, a serwery te będą wyposażone w wiele retimerów. Serwer z ośmioma procesorami graficznymi może zawierać 16 lub więcej takich urządzeń Retimery przenikną nawet do serwerów korporacyjnych” – powiedział Alan Weckel, współzałożyciel 650 Group. „Rozległe doświadczenie Marvella w technologii PAM4 zapewnia firmie dobrą pozycję do kierowania ewolucją tego wschodzącego rynku”.

Rozszerzanie przywództwa PAM4
Firma Marvell była pionierem technologii PAM4 ponad dziesięć lat temu i jest liderem w branży dostaw wzajemnych połączeń PAM4, umożliwiając tworzenie sieci backendowych i frontendowych dla centrów danych. Obecnie większość optycznych połączeń wzajemnych w centrach danych opiera się na technologii PAM4. Nowa linia produktów z retimerem Alaska P PCIe rozszerza wiodącą w branży ofertę łączności Marvell PAM4 poza połączenia Ethernet i InfiniBand o miedziane i optyczne PCIe, CXL i zastrzeżone łącza Compute Fabric. Linia produktów obejmuje połączenia w systemach AI i serwerach ogólnego przeznaczenia, poszerzając adresowany rynek dla Marvell.

Wykorzystując wiodącą pozycję w technologii PAM4 SerDes w połączeniu z platformą IP infrastruktury danych, Marvell stworzył najnowocześniejszą platformę łączności, która umożliwia wiodącym operatorom centrów danych w chmurze optymalizację infrastruktury pod kątem ich unikalnych architektur i obciążeń. W 2023 roku Marvell wprowadził Nova, pierwszy w branży procesor DSP 1,6T PAM4. Marvell wprowadził także zintegrowane procesory DSP PAM4 (Perseus) i procesory DSP zoptymalizowane pod kątem wydajności (Spica Gen 2-T), aby obsługiwać coraz szersze spektrum typów łączy i przypadków użycia w centrach danych w chmurze. Technologia PAM4 stanowi także podstawę układów Marvell Alaska A DSP zoptymalizowanych pod kątem zastosowań w aktywnych kablach elektrycznych (AEC).

Zalety i funkcje retimera Alaska P PCIe
Przy typowym zużyciu energii wynoszącym 10 watów, 16-liniowy retimer PCIe 6 wykonany w procesie technologicznym 5 nm działa przy najniższej obecnie mocy w branży. Dostępne w konfiguracjach 8- i 16-liniowych, urządzenia Alaska P PCIe mogą kompensować utratę kanału o 40 dB w porównaniu do specyfikacji wynoszącej 32 dB w przypadku PCIe 6.

Reklama

Retimery mogą być używane do połączeń miedzianych na płycie lub w kablach lub w połączeniu z komponentami elektryczno-optycznymi w celu wytworzenia optycznych modułów PCIe, dostosowanych do różnych architektur centrów danych klientów w chmurze. Marvell współpracuje z partnerami zajmującymi się kablami i modułami optycznymi, aby zintegrować produkty z rozwiązaniami wzajemnymi zoptymalizowanymi pod kątem chmury dla różnych zastosowań klientów w centrach danych.

Kluczowe funkcje obejmują:

  • Kompatybilny z PCI Express Gen 6/5/4/3/2/1 i Compute Express Link 3/2/1.1
  • Wiodąca w branży wydajność PAM4 SerDes
  • Tryb małego opóźnienia dla łączy spójnych z pamięcią podręczną
  • Najniższy w branży pobór mocy (10 W PCIe 6 x16)
  • Standardowe w branży wymiary x16 i x8
  • Zaawansowana telemetria i diagnostyka: wewnątrzpasmowe monitorowanie FEC, pozapasmowe monitorowanie oka SerDes, wbudowany analizator logiczny i pakiet oprogramowania do zarządzania flotą we wdrożeniach na dużą skalę

„Marvell jest liderem w branży połączeń między centrami danych, przełącznikami, przełącznikami, stojakami, serwerami i serwerami. Wchodzimy teraz na rynek struktur obliczeniowych. gdy PCIe i CXL przechodzą przez punkt zwrotny, migrując z technologii NRZ do technologii PAM4” – powiedziała Venu Balasubramonian, wiceprezes ds. marketingu produktów w jednostce biznesowej Connectivity w Marvell. „Aby umożliwić to przejście, firma Marvell opiera się na ponad 10-letnim doświadczeniu w zakresie technologii PAM4 i naszej wiodącej w branży ofercie rozwiązań IP PAM4 5 nm. Nasza rodzina retimerów Alaska P PCIe stanowi ważny dodatek do kompleksowego portfolio akcelerowanej infrastruktury Marvell. “

Silne wsparcie ekosystemu
Raghu Nambiar, wiceprezes korporacyjny ds. ekosystemów i rozwiązań dla centrów danych w AMD, powiedział: „Procesory AMD EPYC dla centrów danych i procesory graficzne AMD Instinct są niezbędne do zapewnienia wiodącej wydajności wymaganej w przypadku najbardziej wymagających i krytycznych aplikacji biznesowych. Nasza ścisła współpraca z firmą Marvell w zakresie PCIe technologie zapewniają, że platformy naszych klientów będą w dalszym ciągu spełniać zwiększone wymagania w zakresie łączności w przypadku obciążeń AI i HPC nowej generacji”.

Dermot O’Driscoll, wiceprezes ds. rozwiązań produktowych w dziale Infrastructure w Arm, powiedział: „Ponieważ aplikacje AI i ML zużywają więcej energii, istnieje ogromne zapotrzebowanie na wydajną technologię połączeń wzajemnych z większą szybkością transmisji danych. Rosnące portfolio Marvell pomoże projektantom systemów dostarczać zoptymalizowane pod kątem chmury rozwiązania obliczeniowe zasilane przez Arm Neoverse z najnowszą łącznością PCIe i wyznacza nowy rozdział w naszej długiej historii współpracy na rzecz rozwoju wysokowydajnych i wydajnych obliczeń.”

Osa Mok, dyrektor ds. marketingu w firmie InnoLight, powiedziała: „Operatorzy centrów danych potrzebują nowych rozwiązań do obsługi zmieniających się obciążeń i architektur. Na przykład klienci szukają kabli optycznych PCIe do połączeń wzajemnych akceleratorów AI na dużą skalę o większym zasięgu oraz infrastruktury dezagregacji CXL, w której zapewniana jest łączność elektryczna osiąga swoje granice InnoLight i Marvell wykorzystują naszą bogatą wiedzę specjalistyczną w zakresie łączności optycznej i historię współpracy, aby rozwijać ekosystem optyczny PCIe.

Jim Pappas, dyrektor ds. inicjatyw technologicznych w firmie Intel, powiedział: „Obciążenia AI zmuszają platformy obliczeniowe Intela do obsługi PCIe 6 z szybkością transmisji danych 64 GT/s w celu optymalizacji wydajności i wykorzystania. Retimery PCIe mają kluczowe znaczenie w dostarczaniu tych platform. Produkty z retimerami PCIe, takie jak ponieważ produkty firmy Marvell mogą umożliwić naszym platformom spełnienie stale rosnących wymagań naszych klientów w zakresie wydajności w zakresie sztucznej inteligencji i innych obciążeń obliczeniowych o wysokiej wydajności”.

Vishwas Rao, wiceprezes ds. zarządzania produktami ds. danych i urządzeń w TE, powiedział: „Po naszej udanej demonstracji kabla PCIe 6 DAC z firmą Marvell w 2023 r., TE Connectivity pochwala wprowadzenie na rynek portfolio produktów z retimerami PCIe firmy Marvell. Linia produktów z retimerami PCIe Alaska P wraz z TE zaawansowane rozwiązanie okablowania zapewni operatorom centrów danych potężną kombinację spełniającą wymagania wydajnościowe aplikacji w centrach danych o znaczeniu krytycznym.”

Dostępność
16-liniowy retimer Marvell Alaska P PCIe jest obecnie udostępniany klientom i partnerom ekosystemowym; Próbki produktu 8-liniowego zostaną pobrane w następnym kwartale.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strona produktu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...

Avid Pro Tools zapewnia obsługę ARA 2 dla rozwiązań iZotope, Synchro Arts i Sound Radix oraz nowe wtyczki MIDI

Firma Avid ogłosiła aktualizację oprogramowania do produkcji dźwięku Pro Tools, która wprowadza obsługę ARA 2 dla rozwiązań firm iZotope, Synchro Arts i Sound...

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment