Marvell ogłasza pierwszą w branży platformę 2 nm dla przyspieszonej infrastruktury krzemowej


Marvell Technology, Inc., lider rozwiązań półprzewodnikowych do infrastruktury danych, rozszerza współpracę z TSMC w celu opracowania pierwszej w branży platformy technologicznej do produkcji półprzewodników 2 nm zoptymalizowanych pod kątem przyspieszonej infrastruktury.

Za platformą Marvell 2 nm kryje się wiodąca w branży oferta adresów IP firmy, która obejmuje pełne spektrum wymagań infrastrukturalnych, w tym szybkie SerDes o dużym zasięgu o prędkości przekraczającej 200 Gb/s, podsystemy procesorów, silniki szyfrujące, struktury system-on-chip, połączenia międzyukładowe typu chip-chip oraz różnorodne interfejsy warstwy fizycznej o dużej przepustowości dla architektur obliczeniowych, pamięciowych, sieciowych i pamięci masowej. Technologie te posłużą jako podstawa do produkcji niestandardowych akceleratorów obliczeniowych zoptymalizowanych pod kątem chmury, przełączników Ethernet, cyfrowych procesorów sygnałowych z połączeniem optycznym i miedzianym oraz innych urządzeń do zasilania klastrów sztucznej inteligencji, centrów danych w chmurze i innej przyspieszonej infrastruktury.

Inwestycje w komponenty platform, takie jak interkonekty i zaawansowane opakowania, są niezbędne dla przyspieszonej infrastruktury: przełomy na poziomie platformy eliminują wąskie gardła w danych, które mogą utrudniać działanie całego systemu, a także zmniejszają koszty i czas wprowadzenia na rynek rozwiązań wielochipowych nastawionych na obsługę najbardziej złożone aplikacje.

„Juższe zadania związane ze sztuczną inteligencją będą wymagały znacznego wzrostu wydajności, mocy, powierzchni i gęstości tranzystorów. Platforma wykonana w procesie technologicznym 2 nm umożliwi firmie Marvell dostarczanie wysoce zróżnicowanych sygnałów analogowych, mieszanych i podstawowych adresów IP w celu zbudowania przyspieszonej infrastruktury zdolnej do dostarczania obietnica sztucznej inteligencji” – powiedział Sandeep Bharathi, dyrektor ds. rozwoju w Marvell. „Nasza współpraca z TSMC w zakresie naszych platform 5 nm, 3 nm, a teraz 2 nm odegrała zasadniczą rolę w pomocy Marvellowi w poszerzaniu granic tego, co można osiągnąć w krzemie”.

„TSMC ma przyjemność współpracować z firmą Marvell przy tworzeniu pionierskiej platformy udoskonalania przyspieszonej infrastruktury w oparciu o naszą technologię procesową 2 nm” – powiedział Kevin Zhang, starszy wiceprezes ds. rozwoju biznesu w TSMC. „Nie możemy się doczekać naszej dalszej współpracy z firmą Marvell przy opracowywaniu najnowocześniejszych produktów z zakresu łączności i obliczeń, wykorzystujących najlepsze w swojej klasie technologie procesowe i pakowania TSMC”.

Marvell zmienił się z szybko naśladowcy w lidera we wprowadzaniu zaawansowanej technologii węzłów do krzemu infrastrukturalnego dzięki platformie 5 nm. Marvell podążył za tym osiągnięciem, tworząc kilka projektów 5 nm i pierwszą ofertę krzemu infrastrukturalnego w procesach 3 nm TSMC.

„Przyjmujemy modułowe podejście do prac badawczo-rozwojowych nad projektowaniem półprzewodników, skupiając się najpierw na kwalifikowaniu podstawowych rozwiązań analogowych, IP o mieszanych sygnałach i zaawansowanych opakowaniach, które można stosować w szerokim spektrum urządzeń” – powiedział Bharathi. „Dzięki temu możemy szybciej wprowadzać na rynek innowacje, takie jak postęp w produkcji procesowej”.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...
Advertisment