Marvell i TSMC współpracują w celu dostarczenia najbardziej zaawansowanej w branży oferty infrastruktury danych w technologii 5 nm


Marvell, wiodący dostawca rozwiązań półprzewodnikowych do infrastruktury danych, ogłosił dzisiaj przedłużenie swojej długoterminowej współpracy z TSMC (TWSE: 2330; NYSE: TSMC), największą na świecie wyspecjalizowaną odlewnią półprzewodników, w celu dostarczenia kompleksowego portfolio układów krzemowych dla rynku infrastruktury danych wykorzystanie najbardziej zaawansowanej w branży technologii procesu 5 nanometrów (nm). Infrastruktura nowej generacji nigdy nie była bardziej krytyczna dla światowej gospodarki. To właśnie zapewnia łączność świata, funkcjonowanie firm i przepływ informacji. Dzięki tej współpracy Marvell i TSMC rozwijają podstawową technologię stanowiącą podstawę tej infrastruktury, aby zapewnić pamięć masową, przepustowość, szybkość i inteligencję, których wymaga jutrzejsza gospodarka cyfrowa – z dodatkową korzyścią dla klienta w postaci znacznej efektywności energetycznej. Zbudowany we współpracy z TSMC na najbardziej zaawansowanej technologii procesowej, która jest obecnie w produkcji masowej, nowa oferta Marvell 5 nm umożliwi przełomowe innowacje krzemowe na rynku infrastruktury.

Przełomowe portfolio Marvell 5 nm zapewni podstawową, wysokowydajną technologię obliczeniową, sieciową i zabezpieczającą wymagane do postępu w rozwoju infrastruktury dla wielu zastosowań na rynku końcowym. Rozwiązania łączności Ethernet firmy Marvell zapewniają wysokowydajną łączność sieciową o niskim poborze mocy, zoptymalizowaną pod kątem zastosowań obejmujących centra danych w chmurze aż po surowe środowisko rynku motoryzacyjnego. Platforma OCTEON firmy Marvell to wiodąca w branży, oparta na technologii Arm, wysokowydajna architektura obliczeniowa dla aplikacji infrastruktury wbudowanej, które są przeznaczone dla szerokiej gamy przewodowych i bezprzewodowych urządzeń sieciowych, w tym przełączników, routerów, bezpiecznych bram, zapór ogniowych i rozwiązań do monitorowania sieci. OCTEON jest najczęściej stosowaną na świecie jednostką przetwarzania danych (DPU) do obliczeń w skali centrów danych i zapewnia wiele możliwości przyspieszania i odciążania, w tym inteligentne karty sieciowe i akceleratory bezpieczeństwa. Platforma Marvell OCTEON Fusion, oferująca zoptymalizowane i dostosowane przetwarzanie 5G i możliwości pasma podstawowego, przesuwa granice infrastruktury sieci bezprzewodowej.

Mając już podpisane umowy na wiele projektów na portfolio 5 nm, Marvell opracowuje rozwiązania dla rynku przewoźników, przedsiębiorstw, motoryzacji i centrów danych, a pierwsze produkty będą próbkowane do końca przyszłego roku. Jest to ważny kamień milowy dla branży infrastruktury, ponieważ kadencja węzłów procesowych jest teraz ściśle zgodna z rytmem rynku konsumenckiego i rynku wysokiej wydajności. Ten wspólny rozwój stawia Marvell jako wielopokoleniową wiodącą rolę w technologii infrastruktury danych. Te zaawansowane systemy oparte na wiodącej platformie technologicznej Marvell wyznaczą nowy poziom mocy i wydajności w branży.

Za całym zestawem rozwiązań 5 nm firmy Marvell kryje się wiodące w branży portfolio IP firmy, które obejmuje pełne spektrum wymagań infrastrukturalnych, w tym szybkie SerDes o dużym zasięgu do 112 Gb / s, podsystemy procesorów, silniki szyfrujące, struktury system-on-chip, połączenia z układem scalonym i różne interfejsy warstwy fizycznej. Te i inne technologie są obecnie opracowywane w procesie N5P TSMC, ulepszonej wersji technologii TSMC 5 nm, która zapewnia około 20% większą prędkość lub 40% redukcję mocy w porównaniu z poprzednią generacją 7 nm.

Ta bogata współpraca między obiema firmami wykracza poza 5 nm, aby zapewnić niezawodną i długoterminową mapę drogową dla klientów Marvell.

„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Marvell, aby obsługiwać rynek infrastruktury danych za pomocą najnowocześniejszego krzemu i jesteśmy zaangażowani we wspieranie ich rosnących potrzeb w zakresie rozwoju, jakości, dostaw i wydajności” – powiedział dr Kevin Zhang, starszy wiceprezes ds. Rozwoju biznesu w TSMC. „W erze 5G więcej aplikacji niż kiedykolwiek wymaga najbardziej zaawansowanej technologii krzemowej, jaką możemy zapewnić. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z firmą Marvell, aby sprostać tym wymaganiom dzięki połączonemu doświadczeniu w projektowaniu i procesach oraz przedłużyć naszą długą historię współpracy do 5 nm pokolenie i nie tylko ”.

„Teraz jest czas na inwestowanie w infrastrukturę danych – świat na nas polega – a nasi klienci na nas polegają” – powiedział Raghib Hussain, dyrektor ds. Strategii i wiceprezes wykonawczy grupy ds. Sieci i procesorów w Marvell. „Proces 5 nm TSMC zapewnia światowej klasy moc, wydajność i gęstość bramek – i ma kluczowe znaczenie dla wymagań wiodących firm na świecie w chmurze, 5G, przedsiębiorstwach i motoryzacji. Cieszymy się, że mamy strategicznego partnera, takiego jak TSMC aby pomóc nam nadal przekraczać granice możliwości innowacji ”.

Reklama

Po więcej informacji odwiedź ta strona.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!