Marvel obsadził Roberta Downeya Jr. jako Iron Mana po przesłuchaniu Fantastycznej Czwórki


W wielkiej tradycji Marvela Co jeśli?rozważ to: zamiast nagłówków z 2008 roku Człowiek z żelazapierwszy samofinansujący się film Marvel Studios „Kinowe uniwersum Marvela” film, Robert Downey Jr. zapewnia sobie miejsce w historii kina komiksowego, wcielając się w Doktora Dooma w filmie z 2005 roku Fantastyczna Czwórka. Według Jona Favreau mogło się to zdarzyć.

W nowej retrospektywie z okazji 15 Człowiek z żelazaFavreau — który nie tylko wyreżyserował film, ale także grał Happy Hogan u boku Downeya Jr. i w całym MCU — usiadł z prezesem Marvel Studios Kevina Feige’a aby spojrzeć wstecz na film, który zapoczątkował niepowstrzymaną machinę rozrywki. Zamiłowanie Favreau do łączenia komedii i dramatu, a także „swoboda”, jaką dał Downeyowi Jr., gdy dopracowywał scenariusz, to nie tylko sposób na zachowanie „bardzo spójnego tonu Stana Lee”, jak to ujął reżyser, ale sposób, w jaki Marvel wyrwał się z filmów Marvela z początku 2000 roku i ponury ton Mroczny rycerzktóry miał nadejść jeszcze w tym samym roku. Człowiek z żelaza to nie był tylko film, to była pierwotna zupa.

„Ten ton, który ty i Robert odkryliście w tym filmie, stał się szablonem tego, czym stało się MCU” — przyznaje Feige z wyrazem twarzy sugerującym, że wszystko mogło pójść bardzo źle. Casting Downey Jr. stworzył swoje imperium. „O późniejszych filmach […] były mroczne dni”, kontynuował producent, „i powiedziałbym Robertowi:„ Nie bylibyśmy w tym bałaganie, gdyby nie ty. To znaczy, nie mielibyśmy Studio gdyby nie on”.

I jak Favreau przypomina Feige, możliwe, że Downey Jr. nie mógł walczyć o tę rolę, gdyby Marvel, kierowany wówczas przez mentora Feige, Aviego Arada, podłączył go do innego pojazdu. Jedyny powód, dla którego Downey Jr. przyszedł na ogólne czytanie roli Tony’ego Starka Człowiek z żelaza to dlatego, że Marvel już go przetestował pod kątem roli Victora von Dooma w filmie Tima Story z 2005 roku Fantastyczna Czwórkarola, do której ostatecznie trafiła Uszczypnij/zawińJuliana McMahona. Trochę ciekawostek sprawia, że ​​Feige wraca na krzesło — Fantastyczna Czwórka może nie być filmem, który miło wspomina. Ale to moment efektu motyla pozwolił na ukształtowanie się całego MCU.

Podczas całej 15-minutowej rozmowy Favreau zastanawia się nad prostym faktem: kiedy już miał swojego Tony’ego Starka w postaci Roberta Downeya Jr., wszystko inne ułożyło się na swoim miejscu. Każda decyzja była łatwiejsza. Każdy aktor glosował dalej. Każdy stały fragment, dramatyczny rytm i żart miały sens. To był doskonały casting. Feige nie cofnie się przed pokonaniem zwycięskiego okrążenia.

Reklama

„To prawdopodobnie jedna z najważniejszych decyzji w historii Hollywood” — mówi Feige.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iOS 17 StandBy przypomina eksperyment dla nowego urządzenia domowego

Zapowiedziany w poniedziałek iOS 17 ma sporo nowych funkcji. Ale jedną z funkcji, która od razu zwróciła moją uwagę, był StandBy, nowy...

Apple ogłasza pierwszy oficjalny zestaw projektowy dla Figma z zasobami iOS 17 i iPadOS 17

Konferencja Apple's Worldwide Developer Conference trwa w tym tygodniu, a dziś firma ma miłą niespodziankę dla projektantów. Apple oficjalnie dołączyło do społeczności...

Apple chce zamienić iPhone’a w kamerę do śledzenia zwierząt

Apple ma nową platformę programistyczną, za pomocą której można zmienić iPhone'a w autonomiczną kamerę do śledzenia zwierząt. Zgodnie z dokumentacją na stronie Appleprogramiści...
Advertisment