Mario Kart: Double Dash i krótkotrwała radość konsolowych imprez LAN


Czas porozmawiać o moim dobrym koledze RJ. RJ45, tj. Cóż, technicznie rzecz biorąc, porozmawiamy o tym, jak kable ethernetowe, które zwykle używają złącza RJ45, są klejem, który kiedyś łączył tak wielu z nas w błogiej rozgrywce wieloosobowej (wcześniej też, ale moja część tej historii zaczęła się na przełomie wieków). To był radosny miedziany rurociąg dla tak wielu, którzy mogli patrzeć z ukosa na czteroosobowy tryb wieloosobowy na kanapie, który był jedynym kontekstem, w którym większość zwykłych ludzi mogła odnosić się do grania z przyjaciółmi. Zgadza się; mówimy o imprezach LAN.

Znasz te. Podczas wielu podróży dźwigasz cały swój sprzęt do gier — potężny monitor CRT, komputer stacjonarny chłodzony wodą, klawiaturę, słuchawki (lub zewnętrzne głośniki, jeśli wymachujesz) i wszystkie niezbędne kable do przedłużonej kabiny swojego zgrabny pickup nissan. Następnie załaduj napoje gazowane i zawieź tyłek do domu mamy twojego przyjaciela, aby zabrać to wszystko, podczas wielu podróży, do ich małego, słabo wentylowanego pokoju na dobrą zabawę, a wszystko to dzięki kilku kablom ethernetowym i przełącznikowi sieciowemu — Internet nie jest wymagany .

W połowie i pod koniec lat 90. imprezy LAN wyszły poza piwnice i sypialnie na całym świecie, eksplodując na największych konwencjach e-sportu i gier, jakie mamy dzisiaj. Na przykład pierwszy QuakeCon odbył się w Dallas w 1996 roku, a w następnych latach setki — a w końcu tysiące — ludzi taszczyło swoje komputery PC na coroczne wydarzenie w północnym Teksasie (w rzeczywistości był to pierwszy osobisty QuakeCon od początku pandemii Jest dzieje się w sierpniu tego roku), a turnieje e-sportowe, takie jak Repeat.gg, są tak popularne, że duże firmy, takie jak Sony, dużo w nie inwestują.

Zebraliśmy się w moim mieszkaniu, wszędzie porozrzucane telewizory i Xboxy, żeby wpychać sobie rakiety w twarze

Jednak tradycyjna LAN party nie była w moim guście. Jasne, brałem w nich udział, siedząc w gorącym pokoju z innymi nerdami, ale moje ulubione całonocne spotkania peer-to-peer odbywały się w mieszkaniu o powierzchni 700 stóp kwadratowych na przedmieściach, z konsolami do gier i ogromnymi lampowymi telewizorami o standardowej rozdzielczości .

Przez kilka krótkich i wspaniałych miesięcy, gdy miałem dwadzieścia kilka lat, mniej więcej w każdy piątek wieczorem, spotykaliśmy się w moim mieszkaniu, z telewizorami i Xboksami porozrzucanymi wszędzie, żeby wpychać sobie nawzajem rakiety w twarze. Aureola.

Reklama

Konfiguracja była chaotyczna, ale prostsza niż zbiór pecetów: każda konsola była sparowana z potężnym telewizorem lampowym (który kazałem tym biednym frajerom nosić na górę do mojego mieszkania na drugim piętrze), a następnie połączona ze sobą za pomocą kabli ethernetowych wijących się do prostego przełącznik sieciowy. Chwyć kontrolery i ruszaj w drogę. Imprezy PC LAN były zasadniczo takie same — po prostu potrzebne więcej. Więcej konfiguracji, więcej sprzętu, więcej czasu, więcej mebli i więcej miejsca. 16 graczy Klasyk Team Fortress mecz zajmuje 16 komputerów. W moim mieszkaniu nawet dwie konsole były świetną nocą.

W większości na tych imprezach tylko na konsolach graliśmy na podzielonym ekranie, chociaż liczba graczy i systemy były różne, i był jeden facet, który zawsze nalegał na granie sam na swoim stosunkowo masywnym 27-calowym telewizorze (nosił to coś po schodach, więc na to zasłużył). Ale lubiłem grać na podzielonym ekranie. Oznaczało to, że moi koledzy z drużyny byli tuż obok mnie i mogliśmy koordynować ruchy za pomocą szturchnięć i przebiegłych gestów lub radośnie potrząsać się w chwilach wielkiego zwycięstwa.

Ostatnie chwile gry mogą przebiegać tak: wysoko w ścianach Blood Gulch trenuję karabin snajperski na kogoś, kto prowadzi flagę przez królicze wzgórza między bunkrami, mając nadzieję, że go zdejmie. Jestem okropnym snajperem, więc zwykle po prostu pudłuję kilka razy, zanim zostanę wypatroszony od tyłu moja własna dziewczyna z mieczem energetycznym. A może granat, idealnie wycelowany, zdmuchnie mnie z grzędy prosto w dolinę poniżej. Ale śmierć to śmierć, prawda?

Gry online mogą sprawić, że poczujesz się rozłączony. Triumf imprez LAN wziął się z bycia tam.

Raz udało nam się pozyskać ósemkę Mario Kart: Podwójny bieg!! gra i przyjaciele, tej nocy byliśmy na szczycie świata. Aureola było wspaniale, ale nie szaleńcza radość płynięcia z siedmioma przyjaciółmi wokół dwóch ostrych zakrętów owalnego toru Baby Park, nieustannie zagrożona przez rykoszetującą anatomię żółwia, wybuchające bob-bomby i zawsze katastrofalną w skutkach skórkę od banana leżącą czekając, by cię zniszczyć w ostatnich sekundach ostatniego okrążenia. Ha ha, byłeś na pierwszym miejscu, teraz jesteś skrajnie nie, a wszyscy się z ciebie śmieją (łącznie z tobą).

To była piekielna noc i od tamtej pory ścigam tego smoka.

Nie zrozum mnie źle, gry online mają swoje zalety, zwłaszcza teraz. Dostajesz ogromny, kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, a wszystko to dla Twojej samotności. Otwiera również drzwi do wzmocnienia odległych przyjaźni, które w przeszłości mogły po cichu sublimować, dryfując w wieczność. W dzisiejszych czasach nawet Nintendo wymyśliło, jak (głównie) ułatwić wskakiwanie do Wi-Fi i uruchamianie gry. Nie musisz nawet wychodzić z domu! Jasne, gra online oznacza od czasu do czasu znoszenie obelg anonimowego głupka, ale przede wszystkim jest tego warta, ponieważ jest łatwa.

Jednak pomimo całej swojej wartości, gry online mogą sprawić, że poczujesz się… rozłączony. Triumf imprez LAN nie wynikał z ekspansywnych ekranów i wciągającego dźwięku, ale z istnienie Tam. Wygrywając lub przegrywając, mogłeś zobaczyć uniesienie swoich przyjaciół, gdy ich niebieska skorupa się połączyła lub ich udawane nieszczęście, gdy ich Warthog został wysadzony w powietrze, i mogłeś dzielić te uczucia, a oni też mogli to zobaczyć na tobie. Czy zebranie wszystkich elementów LAN party było do kitu? Tak, trochę. Czy zrobiłbym to ponownie? W mgnieniu oka, tak.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Fractal Design prezentuje swoją obudowę Terra SFF na targach Computex

Fractal Design podąża subtelną drogą ze swoją nowością Terra kompaktowa obudowa PC, jej jedyny nowy produkt prezentowany na targach Computex – mała obudowa...

Ogłoszono bezpłatne gry PlayStation Plus z czerwca 2023 r. na PS4, PS5

Subskrybenci PlayStation Plus Essential darmowe gry na czerwiec Czy NBA2K23, Ewolucja świata jurajskiego 2I Dojazd do Yomi. Gracze mogą...

Najnowsze DLC Escape Academy pojawi się w czerwcu

Akademia ucieczki był jedna z moich ulubionych gier zeszłego roku. Uwielbiałem trudne łamigłówki w stylu pokoju ucieczki, które dawały mi dobre, obfite...
Advertisment