Mapy Google szeroko wprowadzają nową paletę kolorów


W ostatnich tygodniach Google ogłosiło mnóstwo nowych funkcji w Mapach, m.in Wciągający widok tras, bardziej szczegółowa nawigacjaI filtry tranzytowe. Mapy Google udostępniają teraz nową paletę kolorów.

W przypadku parków/przyrody zastosowano jaśniejszy odcień zieleni, co daje ładny kontrast z drogami, które przechodzą od złamanej bieli do szarości. (Dzięki temu Google może używać koloru białego dla skrzyżowania ulicktóre są teraz wyświetlane w bardziej pomniejszonych poziomach.)

A skoro mowa o naturze, przerywane ścieżki szlaków wyróżniają się znacznie mniej dzięki nowemu kolorowi. Budynki i konstrukcje są nadal szare lub jasnożółte, w zależności od ich wyeksponowania.

Stare kontra nowe

Autostrady są w znacznie ciemniejszym odcieniu szarości, z pewnymi odcieniami błękitu, co zapewnia ładną spójność tematyczną z drogami. To duża różnica w stosunku do znanej nam opalenizny, ale mniej wyróżnia się na tle wody, w której wykorzystano jaśniejszy błękit. Tymczasem przy mniejszej ilości żółtych, pomarańczowe szpilki do restauracji wyróżniają się znacznie bardziej.

Reklama

Ogólnie rzecz biorąc, zmiany są dość zauważalne i sprawiają, że Mapy Google są bardziej żywe. Z pewnością warto dokonać porównań z Mapami Apple.

Google wspomniało, że nadchodzą „zaktualizowane kolory na całej mapie”. już w październikupodczas testowania rozpoczął się w sierpniu. Niektórzy użytkownicy korzystają z tej nowej palety już od kilku tygodni, ale obecnie trwa jej szersze wdrażanie na urządzeniach z Androidem i iOS. Jeśli jeszcze tego nie masz, spróbuj wymusić zatrzymanie lub zamknięcie Map Google przed wielozadaniowością, aby załadować nowe kolory. Jeszcze tego nie widzimy w sieci.

Więcej na Mapach Google:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rada Nadzorcza ASML zamierza powołać Christophe’a Fouquet na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza ASML Holding NV (ASML) ogłasza, że ​​zamierza mianować Christophe'a Fouqueta, obecnie dyrektora ds. biznesu ASML i członka zarządu,...

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...
Advertisment