Mapy Apple pomogą Ci teraz znaleźć witryny szczepień COVID-19


Kilka tygodni temu Google to ogłosiło użytkownicy wkrótce będą mogli znaleźć witryny szczepień w Mapach Google, począwszy od regionu Arizony, Luizjany, Mississippi i Teksasu. Teraz Apple ma ogłosił podobne udogodnienie dla własnej usługi mapowo-nawigacyjnej – Apple Maps. Użytkownicy mogą teraz bezpośrednio pytać Siri lub wyszukiwać miejsca szczepień w Apple Maps. Aby ożywić tę funkcję, firma Apple nawiązała współpracę z Vaccine Finder, bezpłatną usługą, która pomaga ludziom – kwalifikującym się do szczepienia – sprawdzić dostępność szczepionek w aptece lub placówce medycznej.

Użytkownicy mogą znaleźć pobliskie lokalizacje szczepień COVID-19 z paska wyszukiwania w Mapach Apple, wybierając Szczepionki COVID-19 w menu Znajdź w pobliżu lub pytając Siri: „Gdzie mogę uzyskać szczepienie na COVID?”

Oprócz wyszukiwania miejsc szczepień, użytkownicy będą mogli zobaczyć inne ważne informacje, takie jak godziny otwarcia, adres, dane kontaktowe i link do oficjalnej strony internetowej dostawcy usług szczepień. Wszystkie wyżej wymienione szczegóły będą łatwo dostępne na tabliczce Apple Maps dla każdej witryny szczepień.

Można również znaleźć godziny otwarcia, adres, dane kontaktowe i link do oficjalnych stron internetowych

Firma twierdzi, że w początkowej fazie rolloutu Apple Maps obejmie ponad 20000 witryn szczepień, a w nadchodzących tygodniach planowane jest dodanie kolejnych. Podczas gdy Apple polega na bazie danych Vaccine Finder, aby pokazać lokalizacje, w których można uzyskać dostęp do szczepionki COVID-19, firma zezwala dostawcom usług medycznych, laboratoriom i zainteresowanym firmom na przesyłanie informacji o witrynach szczepień, a także miejscach testowych za pomocą Apple Business Register strona. Po odpowiedniej weryfikacji zostaną również dodane do Apple Maps.

Mapy Apple pokazują już lokalizacje testów COVID-19 w krajach na wielu kontynentach, takie szczegóły, jak godziny pracy dla firm, miejsca, w których można wypożyczyć produkty na wynos i nie tylko. Ponadto użytkownicy mogą również słuchać najnowszych informacji i wiadomości o trwającej pandemii z wiarygodnych źródeł w postaci krótkich podcastów zwanych Siri Audio briefs.

ReklamaPiszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz przedstawiania najnowszych wiadomości, przejrzałem mój sprawiedliwy udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach na YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Debiut Twelve South ButterFly na iPhone’a 15 i Apple Watch

Twelve South wprowadza na rynek swoją wersję najbardziej przenośne akcesorium do ładowania Apple w historii, z jednym z najsłodszych imion w historii. ...

Epicka gra science-fiction Apple Foundation powraca z trzecim sezonem

Jestem podekscytowany, że Apple dało nam możliwość kontynuowania kroniki pionierskiej galaktycznej sagi Asimova. Tym razem stawka dla Fundacji i Imperium jest jeszcze...

Operator obiektu nuklearnego w Sellafield zaprzecza twierdzeniom o włamaniu

Sellafield spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąwspierana przez Nuclear Decomissioning Authority (NDA) organizacja odpowiedzialna za likwidację kontrowersyjnego obiektu Sellafield w Cumbrii – miejsca najgorszej w...
Advertisment