Mamy 9 i pół pytań dotyczących sezonu Shadow and Bone 3


Ten sezon Cień i kość nie tylko zaadaptował kolejną książkę z głównej trylogii — to skończyłem Główna historia AlinyI Również wciągnął kilka wątków z książek Wrony i Również z jednego z towarzyszących opowiadań. Było tego dużo, więc możesz się zastanawiać, Czy zostało coś na nadchodzący trzeci sezon?

Żartuję! Pewnie się nad tym nie zastanawiasz, bo Cień i kość sezon 2 zakończył się wieloma luźnymi zakończeniami, których tak naprawdę nie było w książkach. A nawet gdyby tak się nie stało, istnieją dwie oddzielne serie kontynuacji, które podążają za różnymi zestawami postaci i zanurzają się w konsekwencjach wojny domowej w Ravkanie. Niektóre z tych wątków są jednak zapowiadane o wiele bardziej w sezonie 2 niż inne – a niektóre mogą faktycznie zostać poruszone w możliwym Sześć Wron wersja telewizyjna Zamiast.

[Ed. note: This post contains major spoilers for the finale of Shadow and Bone season 2, as well as the Grishaverse books.]

Reklama

Obraz: Netflix

Co dalej z postaciami z Szóstki Wron?

W końcu docieramy do książek o Krukach. Poniekąd. Technicznie rzecz biorąc Sześć Wron książki mają miejsce dwa lata po głównej trylogii, ale serial i tak gra szybko i luźno z osią czasu. I technicznie rzecz biorąc, jeden z najważniejszych momentów w książkach (zemsta na Pekce Rollins), który ma miejsce w ostatniej książce Wrony, wydarzył się w tym sezonie. jednak działka więcej dzieje się w książkach Wrony — a ostatni odcinek tego sezonu przygotowuje uciekiniera na to wszystko.

Po pierwsze, gang wyciąga Matthiasa z więzienia, co prawdopodobnie nastąpi wcześniej niż później w przyszłym sezonie (lub w ewentualnym spinoffie Six of Crows). Oni są sześć W końcu Wrony. Infiltrują również fjerdyjską twierdzę wojskową znaną jako Ice Court, aby uwolnić naukowca Shu, który opracował lek znany jako jurda parem to zwiększa moce Grishy — tak, To narkotyk, o którym wspomina Kaz w ostatnim odcinku i ten, którego agent Fjerdan używa do masakry wielu ludzi na raz podczas koronacji Nikolaia.

Więc o co chodzi z tym lekiem?

The jurda parem — i implikacje, jakie zbrojenie ma dla reszty świata — staje się siłą napędową w książkach Crows i nie tylko. Widzieliśmy już, jak niszczycielskie są jego efekty w ostatniej scenie sezonu 2, więc z pewnością odegra kluczową rolę w hipotetycznych przyszłych sezonach lub spin-offach, tak jak w książkach. Narkotyk nie tylko zwiększa moc Griszy do zabójczych efektów, ale także silnie uzależnia i osłabia organizm użytkownika. Objawy odstawienia są druzgocące i tylko jedna osoba (spoiler) była w stanie to przeżyć – a ich moce zostały później całkowicie zmienione.

Mówiąc o Matthiasie, co się z nim dzieje w piekle walczącym z wilkami?

Matthias, przystojny, barczysty blondyn, przyciska twarz do krat więziennej celi

Zdjęcie: Dávid Lukács/Netflix

To jest coś, co tak naprawdę nie ma precedensu w książce! Jak wcześniej wspomniano, Pekka Rollins otrzymuje swoją nagrodę pod koniec Krzywe Królestwo — co oznacza, że ​​on i Matthias tak naprawdę nigdy nie są w więzieniu w tym samym czasie na osi czasu książki. Może to wprowadzić pewne soczyste przeszkody w ostatecznej fabule „wyrwać Matthiasa z więzienia”, a także ponownie postawić Kaza przeciwko jego arcywrogowi. Miejmy jednak nadzieję, że Matthias przeżyje tę klifową walkę wilków.

Czy Alina i Nikolai nadal są zaręczeni?

Wiesz… po prostu nie wiemy. Nigdy oficjalnie nie zerwali zaręczyn, a podczas koronacji Mikołaja, ona ma na sobie wielką koronę i stoi obok Mikołaja, więc wydaje się to bardzo prawdopodobne. Jest to zdecydowanie w przeciwieństwie do książek, w których oficjalnie zrywa (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że sfingowała swoją śmierć i poślubiła Mal w epilogu). Ale o ile nam wiadomo, nadal wydają się być zaręczeni, choć całkowicie platonicznie. To może dodać trochę niepokoju Alinie, która tęskni za Malem, i dodać trochę złożoności do przyszłego romantycznego wątku Nikołaja.

Czy Mal i Inej dostaną wątek żeglarski?

mal na pokładzie statku, tęsknie patrząc na takielunek

Zdjęcie: Dávid Lukács/Netflix

Na pewno tak to wygląda! Chociaż to smutne, gdy Nikolai rozstaje się ze swoją podwójną tożsamością Sturmhond, nie możemy zaprzeczyć, że Archie Renaux kołysze tym pirackim płaszczem. W książkach Inej robi weź łódź i odpłyń, ale dopiero po wykonaniu wszystkich misji Wron. Biorąc pod uwagę, że wielkie wyczyny Wron dopiero się rozpoczynają, jest prawdopodobne, że Inej przynajmniej na chwilę wróci do Ketterdamu. W międzyczasie łuk Mala jest czystą kartą, więc może swobodnie odpłynąć w kierunku horyzontu i znaleźć swoją prawdziwą północ lub cokolwiek innego.

Czy Darkling całkowicie zniknął?!

Pod koniec sezonu Alina zabija generała Kirigana. Palą jego ciało i wszystko. Wydaje się być całkowicie martwy.

Jednak to nie ostatni raz, kiedy widzimy Darklinga w książkach. W końcu seksownemu, wszechmocnemu i (co najważniejsze) ulubionemu przez fanów przywoływaczowi cieni trudno jest pozostać martwym! W duologii Nikolai, książkach, które pojawiają się ostatnio na osi czasu Grishaverse, kilka postaci zostaje nakłonionych do wykonania rytuału ożywienia Darklinga. Jego dusza powraca i obejmuje ciało Jurija, jednego z jego najgorliwszych wyznawców. Mają coś w rodzaju Ghost Ridera z dwiema duszami w jednym ciele. Jest więc bardzo prawdopodobne, że zobaczymy powrót Kirigana… tylko nie w taki sposób, w jaki go znamy.

Ale kocham Bena Barnesa!

Ben Barnes jako Darkling, krzyczący i wpadający w złość

Zdjęcie: Dávid Lukács/Netflix

Tak jak my! Nie postawiłbym tego wyżej niż Netflix, aby zintegrować Barnesa w jakiś sposób, kształt lub formę, czy to poprzez retrospekcje, czy fizyczną manifestację głosu w głowie Yuri. Albo może Barnes w końcu dostanie komedię romantyczną, na którą zasługuje. Możemy mieć tylko nadzieję.

Jeśli David nie żyje, kto zajmuje trzecie miejsce w triumwiracie griszów?

W książkach Alina mianuje Zoyę (Etheralki), Genyę (Corporalki) i Davida (Materiały) jako Triumwirat Grisza, trzech przywódców do nadzorowania 2. Armii. Każdy z nich reprezentuje A inna frakcja Griszówale chodzi o to, aby dać każdej frakcji głos i pozbyć się zbędnych różnic między nimi.

Ale są dwie duże różnice w serialu: David nie żyje, a Alina nie żyje nie udając martwego. Więc Alina przypuszczalnie zajmuje trzecie miejsce, z Zoyą i Genią u boku. Nazywają swój nowy sojusz triumwiratem, choć zdecydowanie brakuje w nim obecności Materialków. Z drugiej strony różnice klasowe między Grishą nie były tak dużym punktem napięcia w serialu.

O co chodzi z tymi pszczołami na Zoya in the Fold?

To bardzo mały moment w ostatnim odcinku, ale coś, co ludzie, którzy czytają Król Blizn może się przyczepić. Podczas gdy wszyscy gromadzą się na jałowych pozostałościach Fałdy, aby obejrzeć stos pogrzebowy Kirigana, Zoya uderza pszczołę, która nie daje jej spokoju. To może być zapowiedzią jej łuku Król Blizngdzie ona i Nikolai wędrują do Fałdy i spotykają trzech mistycznych świętych — z których jeden jest związany z pszczołami i ma ich cały rój, który podąża za nią.

Czy z Nikołajem… wszystko w porządku?

nikolai w mundurze wojskowym, otrzymując zachęcające poklepanie po ramieniu od innego umundurowanego chłopaka

Zdjęcie: Dávid Lukács/Netflix

Dobrze! On żyje, jeśli o to ci chodzi. Ale zdecydowanie odczuwa skutki bycia zaatakowanym przez jednego z Darklingów nichevo’ya. Chociaż bitwa nie jest tak intensywna jak w książkach, gdzie merzost Darklinga kończy się przemianą Nikołaja w potwornego, mięsożernego, demonicznego ptaka, sądząc po niesamowitym cienistym stworzeniu, które Nikolai widzi w lustrze, zdecydowanie napełnia go to coś.

Jeśli książki są czymś godnym uwagi, Nikolai spędzi dużo czasu zmagając się ze swoim wewnętrznym demonem (dosłownie) i próbując wymyślić sposób, aby go okiełznać. Tak więc z pewnością możemy spodziewać się więcej o ukrytej ciemności Nikołaja i przemianie zjadającego mięso demona, podczas gdy on także zastanawia się, jak naprawić swoje królestwo i iść naprzód. A może przy okazji zakochać się w Zoyi (prawa Zoyalai). Jeśli The Crows dostaną własną serię spin-offów, miałoby to sens w następnym sezonie Cień i kość skupić się na postaciach wciąż występujących w Ravce – przede wszystkim na Nikołaju i jego małym problemie z mięsożernym demonem.

Cień i kość sezon 2 jest już dostępny na Netflix.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nintendo Direct czerwiec 2024: godzina rozpoczęcia i sposób oglądania na żywo

Atak letnich wiadomości o grach może w końcu dobiec końca – ale nie wcześniej niż Nintendo wyrazi swoją opinię. Śledzenie wydarzeń z...

TDK przedstawia nowy materiał na akumulatory półprzewodnikowe o 100-krotnie większej gęstości energii

Firma TDK Corporation ogłosiła pomyślne opracowanie nowego materiału na akumulatory półprzewodnikowe nowej generacji o gęstości energii 1000 Wh/l, czyli około 100 razy większej...

WhatsApp ponownie łączy Modern Family w związku z reklamą o przyjaciołach z zielonej bańki

Czterech członków ABC Nowoczesna rodzina obsada wróciła do swoich ról, aby zagrać w nowej reklamie WhatsApp. Celem reklamy jest promowanie WhatsApp wśród...
Advertisment