Magic Leap to nowy tajemniczy partner Google w zakresie zestawów słuchawkowych XR


Wśród nich znalazły się zarówno Google Glass, jak i Magic Leap największą wpadkę technologiczną ostatniej dekady — ale czy leżące u ich podstaw idee mogłyby zasilić coś wartościowego i nowego? Możemy się tego dowiedzieć, ponieważ Google i Magic Leap nawiązały obecnie „wieloaspektowe strategiczne partnerstwo technologiczne”, którego celem jest „wspieranie przyszłości ekosystemu XR dzięki unikalnym i innowacyjnym ofertom produktów”.

Nie jest do końca jasne, czego dotyczy umowa, ale komunikat prasowy wielokrotnie przechwala się wiedzą Magic Leap w zakresie optyki i produkcji – wiedzą, która, jak twierdzi, pozwala na produkcję „wysoce precyzyjnych okularów o niewiarygodnie wysokich współczynnikach wydajności i jakości na dużą skalę”. (IIRC, sama firma nigdy nie dostarczyła zestawu słuchawkowego o sugerowanej cenie detalicznej poniżej 2000 USD i nigdy nie udostępniała danych liczbowych sprzedaży, więc „skala” może być względna).

Prototyp tajemniczych okularów, który Google krótko drażnił podczas I/O.
Obraz: Google

Według doniesień wiele wiodących firm technologicznych poszukujących lekkich okularów stwierdza, że ​​ich komponenty optyczne są trudne w opracowaniu i drogie w produkcji, więc po prostu zanurzają palce w wodzie, próbując to ustalić — jak Apple z ciężkim i drogim Vision Pro za 3500 dolarów lub Meta ze swoim Tryb przejścia w Quest 3 lub lekki Inteligentne okulary Ray-Ban Meta które w ogóle nie mają wyświetlacza, ale Do mieć generatywny asystent głosowy AI. (Mówiąc o generatywnej sztucznej inteligencji, wyssała ona także dużo powietrza z pomieszczenia VR/AR/XR.)

Ale może Magic Leap ma technologię lub patent, który według Google pomoże mu wygrać wyścig do naprawdę inteligentnych okularów?

Jeśli tak, to nie spodziewałbym się, że dowiem się tego w najbliższym czasie. Google podpisał także tajemniczą umowę z Samsungiem i Qualcomm na produkcję zestawu słuchawkowego w lutym 2023 r. i słyszeliśmy, że w zasadzie nic na ten temat od tych firm od tego czasu – choć krążące plotki sugerują, że tak przybyć do końca 2024 roku i może zostać zaprezentowany wraz z kolejnymi telefonami Galaxy Z Flip i Fold.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment