Madison Square Garden przejmuje Holoplot za pośrednictwem Sphere Entertainment


Madison Square Garden (MSG), wspólnik i akcjonariusz Holoplot GmbH, nabyła wszystkie pozostałe udziały, których wcześniej nie posiadała, za pośrednictwem Sphere Entertainment. Firma po raz pierwszy zainwestowała w Holoplot w 2018 r., kiedy obie firmy nawiązały współpracę przy wdrożeniu systemu dźwiękowego, w który wyposażono salę Sphere w Las Vegas. Pionier Wavefield Synthesis i dźwięku 3D z siedzibą w Berlinie po przejęciu będzie nadal działał jako odrębna firma.

Madison Square Garden (MSG), wspólnik i akcjonariusz Holoplot GmbH, nabyła wszystkie pozostałe udziały, których wcześniej nie posiadała, za pośrednictwem Sphere Entertainment. Firma po raz pierwszy zainwestowała w Holoplot w 2018 r., kiedy obie firmy nawiązały współpracę przy wdrożeniu systemu nagłaśniającego, w który wyposażono salę Sphere w Las Vegas. Pionier Wavefield Synthesis i dźwięku 3D z siedzibą w Berlinie po przejęciu będzie nadal działał jako odrębna firma.

We wspólnym oświadczeniu dotyczącym przejęcia w imieniu Sphere Entertainment David Dibble, dyrektor generalny MSG Ventures i Paul Westbury, wiceprezes ds. rozwoju i budowy, stwierdzają: „Holoplot stoi na czele innowacji audio, a ich specjalnie zaprojektowana technologia już zmienił to, co jest możliwe w przypadku dźwięku o jakości koncertowej. To przejęcie odzwierciedla zaangażowanie naszej firmy w pozostawanie w czołówce wciągających doświadczeń w miarę odkrywania możliwości rozwoju zarówno dla Sphere, jak i Holoplot.

„Przez wiele lat współpracowaliśmy z zespołem Sphere nad rozwojem naszej technologii i razem na zawsze zmieniliśmy wrażenia dźwiękowe na żywo” – dodaje Roman Sick, dyrektor generalny i współzałożyciel Holoplot. „W wyniku tej transakcji Holoplot może przyspieszyć swoją misję polegającą na wprowadzaniu swoich technologii do większej liczby zastosowań i rynków oraz w dalszym ciągu wypychać innowacje audio na nowe granice.

W prywatnym oświadczeniu w mediach społecznościowych Roman Sick wyjaśnia, że ​​przejęcie będzie oznaczać, że „Holoplot będzie mógł przyspieszyć swoje plany rozwojowe na przyszłość, mając teraz wsparcie w postaci zasobów spółki publicznej i lidera w swojej kategorii, z którą dzielimy wizja zmiany na zawsze doświadczeń związanych z rozrywką i dźwiękiem. Firma będzie nadal działać z Berlina, a teraz będzie jeszcze bardziej rozwijać się, globalnie, na większą liczbę rynków i segmentów.

Roman Sick potwierdził również, że do końca maja 2024 r. przejdzie ze stanowiska dyrektora generalnego do roli doradczej. „Holoplot wkracza teraz w nowy rozdział, który moim zdaniem ma ogromny potencjał dla firmy i branży, i jestem bardzo ciekawy zobaczyć, dokąd to doprowadzi. Dla mnie osobiście jest to wyjątkowy moment w moim życiu, który po ośmiu latach niepodzielnej uwagi i energii stał się wyjątkową okazją do zyskania elastyczności i odetchnięcia. Dlatego zdecydowałem się na zmianę ze stanowiska dyrektora generalnego na stanowisko doradcze do końca tego miesiąca, nadal całym sercem wspierając firmę i zespół, ale raczej z boku niż kierując codziennymi operacjami.

Reklama

Mimo że podstawowa technologia audio i własność intelektualna stanowią część działalności Holoplot, firma MSG zawsze promowała w pełni zintegrowany system audio klasy koncertowej, który został zaprojektowany dla Las Vegas Sphere w Las Vegas, jako „Sphere Immersive Sound”. Firma wprowadziła tę technologię również w 2022 roku w Beacon Theatre w Nowym Jorku, obsługiwanym przez Madison Square Garden Entertainment Corp. i część rodziny firm MSG wraz ze Sphere Entertainment.

 

Tymczasem Holoplot już to zrobił rozszerzyła swoje portfolio produktów z nowymi rozwiązaniami, które adresują każdy rodzaj instalacji audio. Zastrzeżona technologia audio Holoplot koncentruje się na kontroli dźwięku, umożliwiając precyzyjną i cyfrową kontrolę propagacji i lokalizacji, w celu generowania wysoce ukierunkowanych, spójnych i wciągających wrażeń słuchowych.

Po ogłoszeniu zamkniętej transakcji przejęcia obie firmy potwierdziły również, że Holoplot pozostanie w Berlinie i będzie działał jako spółka zależna będąca w całości własnością Sphere Entertainment, „ponieważ będzie nadal rozwijać swoją działalność i służyć swoim klientom”.

Do innych przedsiębiorstw Sphere Entertainment Co. należy Sphere, koncept, który został otwarty w Las Vegas we wrześniu 2023 r. i planuje się rozszerzyć go na inne miasta na całym świecie. Ponadto do spółki należy MSG Networks, która obsługuje dwie regionalne sieci sportowe i rozrywkowe, MSG Network i MSG Sportsnet, a także bezpośrednio do konsumentów i uwierzytelniony produkt do przesyłania strumieniowego, MSG+, dostarczający szeroką gamę treści sportowych na żywo i innych programowanie.
www.sphereentertainmentco.com
www.holoplot.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment