macOS 14.4 przerywa obsługę koncentratorów USB w przypadku niektórych monitorów zewnętrznych


Niedawno wydany Apple macOS Sonoma 14.4, który wprowadza kilka nowych funkcji, a także poprawki zabezpieczeń. Jednak najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego Mac również powoduje problemy u niektórych użytkowników. Mówiąc dokładniej, macOS 14.4 wydaje się przerywać obsługę koncentratorów USB w przypadku niektórych monitorów zewnętrznych.

Błąd macOS wpływa na koncentrator USB dla monitorów zewnętrznych

Jak donosi Himanshu Arora w dniu Dzisiejsze problemy techniczneistnieje wiele raportów o problemach użytkowników komputerów Mac z monitorami zewnętrznymi po aktualizacji ich komputerów do systemu macOS Sonoma 14.4. Aktualizacja psuje funkcjonalność koncentratora USB w niektórych wyświetlaczach, powodując, że urządzenia peryferyjne, takie jak mysz i klawiatura podłączone do monitora zewnętrznego, przestają działać.

Witryna zawiera wiele postów z Reddit, Społeczność Apple I Fora Della z użytkownikami narzekającymi na aktualizację macOS 14.4. „Po aktualizacji moja klawiatura i mysz nie są już wykrywane na moim MacBooku. Przed aktualizacją działał dobrze” – powiedział właściciel wyświetlacza Gigabyte M34WQ.

„Mam ten sam problem z moim MacBookiem Pro M2 Max 64 GB RAM i monitorem Dell U3219Q; żadne z urządzeń peryferyjnych USB podłączonych do koncentratora USB monitora nie działa” – narzekał inny użytkownik komputera Mac. „Wręcz przeciwnie, po podłączeniu do monitora Dell komputera z systemem Windows wszystkie urządzenia peryferyjne działają prawidłowo” – dodała ta sama osoba.

Firma Apple jeszcze nie potwierdziła problemu ani nie wydała aktualizacji oprogramowania naprawiającej błąd. W międzyczasie użytkownicy znaleźli kilka obejść. Jeśli błąd dotyczy Ciebie, oto, co możesz spróbować naprawić:

Reklama
  1. Otworzyć Preferencje systemu aplikacja
  2. Idź do prywatność i bezpieczeństwo menu
  3. Szukać “Zezwól na podłączenie akcesoriów” i zmień go na „Pytaj za każdym razem
  4. Wyłącz i odłącz monitor
  5. Uruchom ponownie komputer Mac
  6. Włącz monitor i podłącz go do komputera Mac

Czy dotknął Cię błąd, który psuje obsługę koncentratora USB dla niektórych monitorów zewnętrznych w systemie macOS? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment