M2 kontra M3: porównanie nowych MacBooków Pro


Oprócz nowego iMacaApple ogłosiło nowość Wersje z napędem M3 14- i 16-calowego MacBooka Pro podczas swojej premiery Wydarzenie „Strasznie szybko”. w poniedziałek. Nowe laptopy można skonfigurować z chipem M3, M3 Pro lub M3 Max, a każdy z nich powinien zapewniać większy wzrost wydajności niż układ M2 poprzedniej generacji. Każdy MacBook Pro jest obecnie można zamówić w przedsprzedaży online przed datą premiery w listopadzie, z M3 i M3Pro modele mają pojawić się 7 listopada, natomiast M3 Max zostanie dostarczony później.

Jeśli zastanawiasz się, jak nowe laptopy wypadają w porównaniu z modelami M2 na papierze, podsumowaliśmy wszystko, co do tej pory wiemy, na podstawie specyfikacji i oświadczeń Apple. Bądź także na bieżąco z naszymi pełnymi recenzjami, w których poinformujemy Cię, jak dobrze laptopy rzeczywiście wypadają w rzeczywistości w porównaniu z twierdzeniami Apple.

Nowy podstawowy MacBook Pro

Po pierwsze, struktura cenowa MacBooka Pro uległa zmianie teraz, gdy Apple zrezygnował z wyposażonego w pasek dotykowy Touch Bar za 1299 dolarów 13-calowy MacBook Pro z procesorem M2 ze swojego składu. Wcześniej model 14-calowy był dostępny wyłącznie z chipami z serii Pro i Max, a jego cena zaczynała się od 1999 dolarów. Tym razem jednak podstawowy 14-calowy laptop jest dostępny z chipem M3, o połowę mniejszą pamięcią RAM, o 4 TB mniej pamięci oraz mniejszą liczbą rdzeni GPU i CPU, co obniża jego cenę do 1599 dolarów. Tym samym jest to teraz nowy MacBook Pro klasy podstawowej, oferujący dłuższą żywotność baterii, lepszy wyświetlacz, ładowanie MagSafe i brak kontrowersyjnego paska dotykowego.

Ten sam wygląd, inny kolor

Dodatkowo szary laptop z serii Pro i Max został zastąpiony czarnym kloszem, który według Apple jest zbudowany z materiału, który powinien redukować odciski palców. (Nadal można go kupić także w kolorze srebrnym.) Podstawowy model 14-calowy nie jest jednak dostępny w kolorze czarnym – można go kupić w kolorze szarym i srebrnym.

Reklama

Poza tym MacBooki Pro są bardzo podobne pod względem konstrukcyjnym do swoich poprzedników. Na przykład wszystkie mają te same wyświetlacze Liquid Retina XDR. 14-calowy Pro nadal oferuje maksymalną rozdzielczość 3024 x 1964, podczas gdy 16-calowa wersja ma rozdzielczość 3456 x 2234. Zachowują również ten sam wybór portów, oferując dwa lub trzy porty USB-C (w zależności od zakupionego rozmiaru), oprócz czytnika kart SD, portu HDMI i gniazda audio 3,5 mm.

Niektóre konfiguracje nowego MacBooka Pro są teraz dostępne w kolorze czarnym.
Obraz: Jabłko

Więcej pamięci i energooszczędna wydajność

Jednak poza ceną i pewnymi zmianami estetycznymi, prawdziwe zmiany zachodzą pod maską. Wzrosła na przykład zunifikowana pamięć w układach Pro i Max. Chipy M3 Pro obsługują teraz do 36 GB pamięci RAM, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z maksymalnymi 32 GB w M2 Pro. Tymczasem M3 Max może pochwalić się aż 128 GB pamięci RAM w porównaniu z poprzednimi 96 GB, które są pierwszymi w laptopie Apple.

Być może najbardziej zauważalna zmiana dotyczy wydajności. Czipy M3 zbudowano w oparciu o 3-nanometrowy proces, taki sam, jaki zastosowano w nowych chipach A17 Pro w iPhone’ie 15 Pro. Przekłada się to na większą wydajność niż w poprzednich modelach. Jednocześnie według Apple oznacza to również, że seria M3 jest bardziej energooszczędna i oferuje taką samą wydajność wielowątkową jak M1, zużywając przy tym około połowę mniej energii. W sumie każdy laptop z rodziny M3 powinien wytrzymać aż 22 godziny, czyli dłużej niż ich poprzednicy.

Procesory graficzne i procesory

Jeśli chodzi o rdzenie GPU i CPU, chipy M3 Max oferują więcej niż ich poprzednicy. Według Apple M3 Max ma 16-rdzeniowy procesor i maksymalnie 40-rdzeniowy procesor graficzny, a wydajność procesora graficznego jest o 80 razy większa niż w przypadku M1 Max. Apple nie zapewnia bezpośredniego porównania między M2 i M3, ale biorąc pod uwagę to, nadal stanowi to znaczną poprawę Apple twierdziło M2 Max — którego procesor i procesor graficzny osiągnęły maksymalnie 12 i 38 rdzeni — był do 30 procent szybszy pod względem graficznym niż M1 Max.

Nieco inaczej obraz wygląda w przypadku chipów z serii Pro. 16-calowe chipy M3 Pro i M2 Pro oferują 12 rdzeni procesora, ale M2 Pro w rzeczywistości oferuje jeden dodatkowy rdzeń GPU w porównaniu z M3 Pro. Mimo to Apple twierdzi, że jest o 10 procent szybszy niż procesor graficzny M2 Pro i 40 procent szybszy niż procesor graficzny M1 Pro.

Nowe chipy M3 również sport inne ulepszenia GPU brakuje serii M2. Obsługują technologię dynamicznego buforowania, która może zwiększyć wydajność wymagających gier i aplikacji poprzez optymalizację ilości pamięci wykorzystywanej przez urządzenie podczas wykonywania zadań. Technologia ta wprowadza także nowe funkcje renderowania, takie jak przyspieszane sprzętowo śledzenie promieni i cieniowanie siatki. Powinny one umożliwić programistom łatwą poprawę cieni i odbić, a także złożonych scen w grach i aplikacjach intensywnie korzystających z grafiki.

Według liczb

To tylko niektóre z głównych różnic pomiędzy chipami M2 i nowymi laptopami M3. Jeśli chcesz jeszcze głębiej poznać zestawienie obu rodzin, zapoznaj się z poniższą specyfikacją.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa myśliwca BG3, osiągnięcia i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Wojownik Jest the archetypowa klasa walcząca...

iOS 17.2 beta 4, data premiery Vision Pro, współpraca z Apple Card słabnie

Chance ma więcej przemyśleń na temat swojego nowego MacBooka Pro, potem on i Benjamin zagłębiają się w zmiany w iOS 17.2 beta 4,...

Najlepsza podklasa Mnicha BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Mnich to klasa walcząca w zwarciu,...
Advertisment