M1X MacBook Pro może być wyposażony w wycięcie, twierdzi wyciek w ostatniej chwili


Apple już dziś zapowiedziało swoje nowe modele MacBooka Pro M1X. Przedsiębiorstwo wysłał zaproszenia na swoje „Uwolnione” wydarzenie w zeszłym tygodniu, a wydarzenie ma się odbyć jeszcze dzisiaj. Przed premierą pojawiło się wiele informacji, które sugerują, że Apple planuje wypuścić na rynek swojego MacBooka Pro 2021 z wycięciem, jednak nie miałby czujnika biometrycznego Face ID. Rzućmy okiem na wszystkie doniesienia sugerujące, że tegoroczny MacBook Pro może być wyposażony w wyświetlacz typu notch.

Pojawiły się pierwsze plotki o MacBooku Pro 2021 z wycięciem Weibo (przez MacPlotki) pierwszy. Popularny informator Apple, DuanRui, zasugerował, że plotka rzeczywiście może być prawdziwa, jednak później „żartowany” o tym. W kolejnym wycieku Redditor ma zasugerował że MacBook Pro ma wycięcie o standardowym rozmiarze — to, które jest dostępne w iPhonie 12 — zamiast mniejszego z iPhone 13 skład. Mieści się w nim aparat do selfie 1080p FaceTime, czujniki światła otoczenia i mikrofon, ale nie oczekuje się biometrii Face ID.

MacBook Pro z wycięciem podobno pojawił się kilka miesięcy temu

W kwietniu 2021 r. grupa ransomware znana jako REvil twierdziła, że: uzyskał dostęp do schematów przyszłego MacBooka Pro modele. Jeden ze schematów, który miał MacBooka Pro z portem HDMI, slotem na karty SD i Magsafe — który podobno pojawi się na tegorocznym MacBooku Pro — podobno pokazywał MacBooka Pro z wycięciem. Najświeższe informacje twierdzą, że jest to ten sam model, który Apple planuje wprowadzić na rynek jeszcze dzisiaj. Schematy pokazują również, że wycięcie nie mieściłoby matrycy kamer Face ID, która zamiast tego zawierałaby tylko kamerę FaceTime, mikrofon i czujniki wyświetlacza otoczenia, jak sugeruje wspomniany wyżej przeciek.

Apple ma już na to patent

Kiedy lawina wycieków, która nastąpiła po doniesieniach o MacBooku Pro wyposażonym w wyświetlacz z wycięciem, obejmowała również przecieki, które złomowały Internet w celu uzyskania patentu Apple na ten temat. I faktycznie, Apple ma na to patent. Patent pod tytułem „Wyświetlacz urządzenia elektronicznego z rozszerzonym obszarem aktywnym” (przez MacPlotki) firmy Apple omawia, w jaki sposób notch nie przerywałby paska menu systemu macOS.

Prostokątny ekran po obu stronach wycięcia służyłby do wyświetlania użytkownikowi dodatkowych informacji z wyświetlonym poniżej paskiem menu macOS. W szczególności Apple w patencie twierdzi, że wyświetlacz po obu stronach wycięcia „wyświetlałby ikony na czarnym tle, podczas gdy główny prostokątny obszar wyświetla prostokątny obraz. Ikony lub inne informacje mogą być wyświetlane na czarnym tle w rozszerzonych regionach, dzięki czemu wyświetlacz będzie wyglądał nieprzerwanie”.

Apple planuje ukryć to za pomocą materiałów marketingowych

Macbook Pro niebieski

Reklama

Wyciek o nazwie „ty98” na V2EX forum (przez MacPlotki) mówi, że widział opakowanie i materiały marketingowe, które Apple planuje wykorzystać dla swojego MacBooka Pro M1X. Mówi, że Apple użyje „rodzaju tapety z ciemną górą”, która ukryje wycięcie. Mówi, że „jeśli nie przyjrzysz się uważnie, nie zobaczysz [notch] w ogóle.” Ponadto „ty98” szczegółowo opisało nieco więcej informacji na temat MacBooka Pro M1X w poście na forum:

 • Nie ma Face ID, z wycięciem mieszczącym kamerę internetową 1080p, czujnik światła otoczenia i lampkę kontrolną.
 • Pojawi się mini-wyświetlacz LED.
 • MacBook Pro jest „bardzo gruby, gruby i ciężki”.
 • Maksymalna konfiguracja „32+4T” będzie jego największym atutem.
 • Apple doda do nowego chipa dwa duże wentylatory.
 • „Nie oczekuj zbyt wiele na wąskich granicach. Rzeczywiście jest wąski, ale nie jest zbyt wąski”.
 • Pasek dotykowy zniknął.
 • Modele MacBooka Pro będą wyposażone w MagSafe, port HDMI i gniazdo kart SD.
 • Brak logo „MacBook Pro” na dolnej ramce.
 • Szerokość ramki pozostaje w obecnym rozmiarze, a ramki z trzech stron są zasadniczo tej samej szerokości, a dolna ramka jest grubsza.
 • MacBook Pro „ma różne krzywe”, aby dać ludziom „intuicyjne wrażenie, że jest to duży prostokąt”.

M1X można nazwać „M1 Pro” i „M1 Max”

Apple ma dziś ogłosić MacBooka Pro 2021 z ulepszonym chipsetem M1, rzekomo nazywanym „M1X”. Przed premierą później dzisiaj, Mark Gurman z Bloomberga (przez MacPlotki) ma zasugerował że Apple może nazwać chipy „M1 Pro” i „‌M1‌ Max”. Nazwy po raz pierwszy pojawiły się w dziennikach aplikacji w zeszłym miesiącu, a teraz Gurman twierdzi, że Apple może nazwać chipy „M1 X” i „M1 Z”, przy czym wariant Z ma więcej rdzeni GPU lub „M1 Pro” i „M1 Max”. ”

2022 MacBook Air może również mieć ten sam wyświetlacz z wycięciem

Ten sam przeciek, który sugeruje, że Apple użyje niejasnych materiałów marketingowych, aby ukryć notch, twierdzi, że przyszłoroczny MacBook Air również może mieć ten sam wyświetlacz. Mówi, że Apple podąża tą samą drogą, co w przypadku innych funkcji, najpierw przenosząc ją tylko do określonego zestawu urządzeń, a następnie udostępniając tę ​​funkcję wszystkim urządzeniom. Ponadto informator twierdzi, że MacBook Air® 2022 będzie „wyglądał znacznie lepiej” i będzie miał „bardzo okrągłą i lekką” konstrukcję.

Jeśli Apple rzeczywiście wypuści dziś MacBooka Pro z wycięciem, czy kupiłbyś go? Co myślisz o Apple zapowiadającym nowego MacBooka z wycięciem? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!
Z wykształcenia inżynier, z zawodu reporter wiadomości i zapalony miłośnik sportu. Znajdziesz mnie przewijającego Football Twittera, kiedy nie piszę o najnowocześniejszych technologiach. Masz wskazówkę? Zauważyłeś błąd? Możesz skontaktować się za pomocą adresu e-mail podanego poniżej.

Kontakt: [email protected]

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zgrabne mikrofony Kondensator Worker Bee II już dostępny w sklepach w USA

Neat Microphones, innowacyjna marka wysokiej jakości cyfrowych mikrofonów USB i mikrofonów analogowych firmy Turtle Beach Corporation (Nasdaq: HEAR), ogłosiła dzisiaj, że Worker Bee...

Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Pro+ Treść poniżej. 7 grudnia 2021 Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy Udostępnij ten...

DeepCool wprowadza na rynek zasilacze z serii PQ-M

DeepCool, globalna marka i producent sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych dla entuzjastów, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowej generacji zasilaczy spełniających wysokie standardy...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!