Luźne usta zatapiają statki: inżynier projektu Titan (ic) oskarżony przez DOJ o kradzież technologii samojezdnych samochodów Apple


Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił formalne zarzuty wobec byłego inżyniera Apple. Jak poinformował o CNBCWeibao Wang został oskarżony o kradzież Technologia jazdy autonomicznej Apple dla chińskiego startupu zajmującego się samojezdnymi samochodami. Wang pracował w Apple od 2016 do 2018 roku i miał „szeroki dostęp” do baz danych do „całego autonomicznego kodu źródłowego” w firmie.

Według Departamentu Sprawiedliwości dane, do których Wang miał dostęp, miały dostęp tylko do 2700 ze 135 000 pracowników Apple. Kiedy opuszczał firmę w 2018 roku, Wang przyjął już pracę w „nienazwanej chińskiej firmie, która rozwijała technologię autonomicznej jazdy”. Mniej więcej w tym czasie Wang zaczął zbierać „duże ilości wrażliwej technologii komercyjnej i kodu źródłowego” od Apple.

Funkcjonariusze organów ścigania odkryli skarbnicę „skradzionych, poufnych i zastrzeżonych danych”, kiedy wykonali nakaz przeszukania domu Wanga w czerwcu 2018 r. Wang zgodził się wówczas nie uciekać z kraju, ale i tak to zrobił i zabrał lot do Guangzhou w Chinach z San Francisco.

W przypadku ekstradycji i oskarżenia w Stanach Zjednoczonych urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości twierdzą, że Wangowi groziłoby dziesięć lat więzienia za każdy zarzut. W sumie został oskarżony o „sześć oddzielnych zarzutów dotyczących kradzieży lub usiłowania kradzieży całego kodu źródłowego autonomii Apple, systemów śledzenia, planowania zachowań dla systemów autonomicznych oraz opisów sprzętu, który stał za tymi systemami”. CNBC raporty.

Urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości ogłosili to dzisiaj podczas wydarzenia prasowego, podczas którego ogłosili również zarzuty w czterech innych przypadkach w ramach nowo utworzonej „siły uderzeniowej”, aby uniemożliwić zagranicznym przeciwnikom uzyskanie dostępu do wrażliwej amerykańskiej technologii.

Reklama

Apple jest obecnie również walcząc z dwoma innymi sprawami związany z byli inżynierowie Projektu Titan kradzież tajemnic handlowych.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Lokalizacja świątyni Iun-orok i opis przejścia w grze Zelda: TOTK

Świątynia Iun-orok jest sanktuarium w środku The Legend of Zelda: Łzy królestwaRegion Tabantha Frontier. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć Świątynia Iun-orok lokalizację,...

Varmilo przedstawia zupełnie nowe mechaniczne klawiatury Minilo 75% i Shine Kara na targach Computex

Varmilo ma duże stoisko na Computex 2023 i pokazał dwie nowe klawiatury mech – Minilo 75% i Shine Kara – ta pierwsza jest...

Stany Zjednoczone wymagają, aby wszystkie nowe pojazdy były wyposażone w solidne automatyczne hamowanie awaryjne

Zgodnie z nową zasadą zaproponowaną dzisiaj przez Departament Transportu USA, wszystkie nowe pojazdy będą musiały mieć „bardziej efektywną” wersję automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)....
Advertisment