Londyńscy policjanci aresztują nastolatka, ale nie potwierdzą, że to haker GTA 6


Londyńska policja aresztowała nastolatka podejrzanego o przestępstwa hakerskie, władze powiedziały w piątek. 17-letni podejrzany został aresztowany w Oxfordshire w Anglii w ramach trwającego śledztwa prowadzonego przez rządową Narodową Jednostkę ds. Cyberprzestępczości. Policja odmówiła potwierdzenia jakichkolwiek innych szczegółów dotyczących aresztowania i śledztwa – tylko, że podejrzany jest w areszcie.

To powiedziawszy, okoliczności wynikają z wcześniejszych aresztowań powiązanych z grupą hakerską, która podobno jest odpowiedzialna za włamania w Uber i Rockstar Games, z których to ostatnie doprowadziło do wycieku materiał filmowy z rozwoju Grand Theft Auto 6 opublikowane w weekend.

Polygon skontaktował się również z amerykańskim Federalnym Biurem Śledczym i Departamentem Sprawiedliwości, ponieważ rząd USA prowadzi również dochodzenie w sprawie incydentu hakerskiego Ubera. Ani Rockstar Games, ani Uber nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz w piątek rano.

Uber wierzy Za naruszenie tego stanu odpowiedzialna była międzynarodowa grupa hakerów nazywająca się Lapsus$. W marcu londyńska policja aresztowano siedem osób w związku z tą grupą, jeden z nich to nastolatek z hrabstwa Oxfordshire, około godziny na zachód od Londynu. Następnie w kwietniu, dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat zostało oskarżonych w związku z grupą hakerską i zwolniony za kaucją. Podejrzewa się również, że Lapsus$ miał dostęp do systemów w Microsoft, T Mobile, Ubisofta firma ochroniarska Okta.

Haker Rockstar Games po publikacji prawie godzina warta materiału filmowego z tworzonej gry, przyznał się do odpowiedzialności za naruszenie Ubera. W związku z wyciekiem Rockstar Games haker twierdził również, że uzyskał kod źródłowy dla Grand Theft Auto 5 oraz GTA 6a także testową wersję gry w fazie rozwoju. Rockstar potwierdził w poniedziałek bezprecedensowy hackale zauważył, że nie nastąpią żadne zakłócenia w świadczeniu usług ani rozwoju GTA 6.

„Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci, w którym nieupoważniona osoba trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do poufnych informacji i pobrała je z naszych systemów, w tym wczesne nagrania do następnego Grand Theft Auto”, napisał przedstawiciel studia na Twitterze.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przedstawiamy płyty główne EVGA Z790 DARK i CLASSIFIED

Przedstawiamy płyty główne EVGA Z790, szczytowe osiągnięcie w dziedzinie obliczeń o wysokiej wydajności. Te płyty główne, wyposażone w Z790 DARK K|NGP|N i...

Trzecia beta systemu tvOS 16.1 już dostępna dla programistów

Tydzień po wydaniu iOS 16.1 beta 3 firma Apple udostępnia programistom tvOS 16.1 beta 3, aby mogli go wypróbować. Na razie nie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!