Lokalizacja tajnego bossa Super Mario RPG – gdzie znaleźć Culexa


Osoby szukające wyzwań w Super Mario-RPG z przyjemnością dowiem się, że istnieje zarówno a tajemniczy szef i bardziej wymagające walki po zakończeniu gry, po pokonaniu Smithy’ego.

Sekretny boss z oryginalnej gry, Culexrzeczywiście powraca w remake’u Switcha i jest kolejna wyrównana walka trudniej niż on potem. Szczegółowo opisujemy, jak znaleźć Culexa po raz pierwszy w Super Mario-RPGi jak wyeliminować dodatkowego tajnego bossa poniżej.

[Ed. note: Spoilers for Super Mario RPG below.]


Jak znaleźć Culexa w grze Super Mario RPG

Aby zmierzyć się z Culexem, potrzebujesz Świecący kamień i dostęp do Miasto Monstro. Jeśli jeszcze nie dotarłeś do Monstro Town, po prostu kontynuuj historię gry, aż tam dotrzesz.

Możesz zdobyć Błyszczący Kamień od małej dziewczynki Moleville. Ona ci to wymieni za sztuczne ognie — które można kupić za 500 monet od kreta w budynku obok dziewczynki. Młodą kreteczkę trudno zauważyć, ale kryje się za tymi pudłami:

Reklama

Zdjęcie: ArtePiazza/Nintendo przez Polygon

Gdy zdobędziesz Błyszczący Kamień, skieruj się do ciemniejszych drzwi w środku Monstro Town. Możesz włożyć Błyszczący Kamień do drzwi i wejść, ale zanim to zrobisz, przygotuj się na dość trudną walkę z Culexem, bossem inspirowanym Final Fantasy.

Po pokonaniu Culexa nie mieliśmy problemu, ale walka z nim wcześniej może stanowić wyzwanie.

Gdy pokonasz Culexa, otrzymasz Kwarcowy urokakcesorium, które zmniejsza o połowę otrzymywane obrażenia i dodaje o 50% więcej obrażeń do twoich własnych ataków.

Gdy pokonasz Smithy’ego i Culexa, będziesz mógł zmierzyć się z kolejnym tajnym bossem w ramach zawartości po grze…

Marionetka Geno w grze Super Mario RPG znajduje się pod ostrzeżeniem o spoilerze

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcie źródłowe: ArtePiazza/Nintendo przez Polygon

Jak znaleźć Culexa po grze w Super Mario RPG

Po pokonaniu Smithy’ego i Culexa po raz pierwszy będziesz mógł rewanżować się z trudniejszą wersją Culexa. Aby to jednak zrobić, musisz wyczyścić post-mecz, co oznacza, że ​​musisz ukończyć wszystkie dostępne rewanże:

  • Jinx (w dojo w Monstro Town)
  • Wzmacniacz (w Wieży Wzmacniaczy)
  • Punchinello (w kopalniach kretów)
  • Johnny (na zatopionym statku)
  • Belome (w Świątyni Belome)
  • Bundt (w kaplicy Marrymore)

Po drodze otrzymasz nagrody w postaci broni dla Bowsera czy akcesoriów, które ułatwią Ci pozostałe walki. Johnny specjalnie nagrodzi cię Ekstra Lśniącym Kamieniem, którego będziesz potrzebować, aby otworzyć drzwi Culexowi do tej dodatkowej walki. Jednak drzwi Culexa w Monstro Town nie będą tam dostępne, dopóki nie ukończysz wszystkich rewanżów z powyższymi złymi, przynajmniej na podstawie naszej rozgrywki.

Wszystkie te walki są trudne i do oryginalnej walki dodano nowe sztuczki, więc nie zdziw się, jeśli przejście zajmie ci kilka prób.

Gdy już dojdziesz do drugiej bitwy z Culexem, przygotuj się na walkę swojego życia. Jest znacznie twardszy i mocniejszy niż oryginalna walka z Culexem, więc jeśli trzymałeś się przedmiotów takich jak Rock Candy lub Red Essence, teraz jest czas, aby z nich skorzystać.

Ta wersja Culexa nagrodziła nas kluczowym przedmiotem, dla którego nie do końca wymyśliliśmy zastosowanie. Liczy także liczbę tur potrzebnych, aby go pokonać, więc nie ma wątpliwości, że wielu doświadczonych graczy będzie się ścigać, kto pokona go najszybciej.


Więcej przewodników po grze Super Mario RPG znajdziesz w naszym poradniku przewodnik odblokowania członka drużyny, Przewodnik po łamigłówkach muzycznych Melody Baylub nasza lista wszystkich ukryte lokalizacje skarbów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...

Firma Microsoft udostępnia narzędzie do odzyskiwania danych, które pomoże naprawić komputery z systemem Windows dotknięte problemem CrowdStrike

Chociaż CrowdStrike wydało aktualizację, aby naprawić swoje oprogramowanie, które powodowało miliony błędów Blue Screen of Death, nie wszystkie komputery są w stanie automatycznie...

Ten tydzień w grach (tydzień 30)

Wkraczając w ostatni pełny tydzień lipca, wracamy do naszego regularnego letniego harmonogramu z kolejnym tygodniem bez żadnych dużych premier. Główna premiera tego tygodnia...
Advertisment