Lokalizacja tajnego bossa Super Mario RPG – gdzie znaleźć Culexa


Osoby szukające wyzwań w Super Mario-RPG z przyjemnością dowiem się, że istnieje zarówno a tajemniczy szef i bardziej wymagające walki po zakończeniu gry, po pokonaniu Smithy’ego.

Sekretny boss z oryginalnej gry, Culexrzeczywiście powraca w remake’u Switcha i jest kolejna wyrównana walka trudniej niż on potem. Szczegółowo opisujemy, jak znaleźć Culexa po raz pierwszy w Super Mario-RPGi jak wyeliminować dodatkowego tajnego bossa poniżej.

[Ed. note: Spoilers for Super Mario RPG below.]


Jak znaleźć Culexa w grze Super Mario RPG

Aby zmierzyć się z Culexem, potrzebujesz Świecący kamień i dostęp do Miasto Monstro. Jeśli jeszcze nie dotarłeś do Monstro Town, po prostu kontynuuj historię gry, aż tam dotrzesz.

Możesz zdobyć Błyszczący Kamień od małej dziewczynki Moleville. Ona ci to wymieni za sztuczne ognie — które można kupić za 500 monet od kreta w budynku obok dziewczynki. Młodą kreteczkę trudno zauważyć, ale kryje się za tymi pudłami:

Reklama

Zdjęcie: ArtePiazza/Nintendo przez Polygon

Gdy zdobędziesz Błyszczący Kamień, skieruj się do ciemniejszych drzwi w środku Monstro Town. Możesz włożyć Błyszczący Kamień do drzwi i wejść, ale zanim to zrobisz, przygotuj się na dość trudną walkę z Culexem, bossem inspirowanym Final Fantasy.

Po pokonaniu Culexa nie mieliśmy problemu, ale walka z nim wcześniej może stanowić wyzwanie.

Gdy pokonasz Culexa, otrzymasz Kwarcowy urokakcesorium, które zmniejsza o połowę otrzymywane obrażenia i dodaje o 50% więcej obrażeń do twoich własnych ataków.

Gdy pokonasz Smithy’ego i Culexa, będziesz mógł zmierzyć się z kolejnym tajnym bossem w ramach zawartości po grze…

Marionetka Geno w grze Super Mario RPG znajduje się pod ostrzeżeniem o spoilerze

Grafika: Julia Lee/Polygon | Zdjęcie źródłowe: ArtePiazza/Nintendo przez Polygon

Jak znaleźć Culexa po grze w Super Mario RPG

Po pokonaniu Smithy’ego i Culexa po raz pierwszy będziesz mógł rewanżować się z trudniejszą wersją Culexa. Aby to jednak zrobić, musisz wyczyścić post-mecz, co oznacza, że ​​musisz ukończyć wszystkie dostępne rewanże:

  • Jinx (w dojo w Monstro Town)
  • Wzmacniacz (w Wieży Wzmacniaczy)
  • Punchinello (w kopalniach kretów)
  • Johnny (na zatopionym statku)
  • Belome (w Świątyni Belome)
  • Bundt (w kaplicy Marrymore)

Po drodze otrzymasz nagrody w postaci broni dla Bowsera czy akcesoriów, które ułatwią Ci pozostałe walki. Johnny specjalnie nagrodzi cię Ekstra Lśniącym Kamieniem, którego będziesz potrzebować, aby otworzyć drzwi Culexowi do tej dodatkowej walki. Jednak drzwi Culexa w Monstro Town nie będą tam dostępne, dopóki nie ukończysz wszystkich rewanżów z powyższymi złymi, przynajmniej na podstawie naszej rozgrywki.

Wszystkie te walki są trudne i do oryginalnej walki dodano nowe sztuczki, więc nie zdziw się, jeśli przejście zajmie ci kilka prób.

Gdy już dojdziesz do drugiej bitwy z Culexem, przygotuj się na walkę swojego życia. Jest znacznie twardszy i mocniejszy niż oryginalna walka z Culexem, więc jeśli trzymałeś się przedmiotów takich jak Rock Candy lub Red Essence, teraz jest czas, aby z nich skorzystać.

Ta wersja Culexa nagrodziła nas kluczowym przedmiotem, dla którego nie do końca wymyśliliśmy zastosowanie. Liczy także liczbę tur potrzebnych, aby go pokonać, więc nie ma wątpliwości, że wielu doświadczonych graczy będzie się ścigać, kto pokona go najszybciej.


Więcej przewodników po grze Super Mario RPG znajdziesz w naszym poradniku przewodnik odblokowania członka drużyny, Przewodnik po łamigłówkach muzycznych Melody Baylub nasza lista wszystkich ukryte lokalizacje skarbów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment