Lokalizacja, słabość i sposób pokonania Putrescent Knight w DLC Elden Ring


The Gnijący Rycerz jest tajnym szefem Pierścień Eldena‘S Cień Erdtree DLC, który zaciekle atakuje cię ogromnym tasakiem. Jeśli unikanie ich brutalnych ataków nie wystarczyło, Zgniły Rycerz ma w walce pomoc w postaci niesamowitego konia i może rzucać na ciebie potężne zaklęcia ognia. Zabawa…

W tym Pierścień Eldena Przewodnik DLC, wyjaśnimy jak pokonać Putrescent Knighta W Cień Erdtreew tym szczegóły dotyczące przygotowania i odczytywania ataków Rycerza.


Lokalizacja Putrescent Knight w DLC Elden Ring

Putrescent Knight znajdziesz na dole regionu zwanego Szczelina kamiennej trumnydo którego dostaniesz się schodząc w dół Szczelina. Zanim jednak dojdziesz do tej walki z bossem, musisz najpierw przejść główny wątek i przynajmniej go osiągnąć Twierdza Cieni.

Zanim dotrzesz przed zamek, pojawi się komunikat „Gdzieś, a wielka runa pękła… I tak też ma potężny urok.” Nie możesz wcześniej dotrzeć do Szczeliny.

Wykonując zadanie Thiolliera, trafisz do Szczeliny. Jeśli to zrobisz, również możesz przywołać Thiolliera walczyć u twojego boku, chociaż dostęp do walki nie jest obowiązkowy. Niezależnie od tego, czy wykonałeś jego zadanie, czy nie, możesz przystąpić do walki. Po dotarciu do obszaru Szczeliny Kamiennej Trumny idź dalej w dół, aż znajdziesz Głębokość szczelin Miejsce Łaski. Ruszaj dalej i zeskocz z masywnej głowy, by dotrzeć na arenę.


Słabość gnijącego rycerza i jak się przygotować

Reklama

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco przez Polygon

Ogólnie rzecz biorąc, walka z Rycerzem Putrescent nie jest przyjemnym doświadczeniem w przypadku wersji walczących w zwarciu, ponieważ boss dużo porusza się po arenie, dając ci tylko krótkie okno na zadanie jednego lub dwóch trafień. Zdolności dalekiego zasięgu, od czarów po zaklęcia, mogą dobrze działać przeciwko temu wrogowi.

Podobnie jak niektórzy inni wrogowie w Pierścień Eldena DLC, Putrescent Knight jest słaby na obrażenia od Holy. Otrzymują znaczną ilość obrażeń od ataków opartych na tym atrybucie, co jest świetne, jeśli korzystasz z wersji Wiary. Jeśli nie, to dobrze, że tak jest Putrescent Knight jest również podatny na krwawienie, co sprawia, że ​​utrata krwi jest również solidną drugą strategią. Chociaż boss nie jest odporny na obrażenia od ognianie jest tak skuteczny jak przeciwko wrogom z podstawowej gry.

Pierścień Eldena posiada znaczną liczbę broni opartych na Holych, więc wybór której powinieneś użyć jest subiektywną decyzją. Jest jednak kilka dobrych opcji do rozważenia. Broń z Święte Ostrze Ash of War to świetna opcja, ponieważ oferuje również atak na średnim dystansie. Dodatkowo użycie tej umiejętności nasyca broń Świętością na pewien czas. Są jeszcze dwie inne zabawne opcje Czarne ostrze Maliketha — jego potencjał uszkodzeń w czasie jest ogromny w okresach przestojów – i Miecz Najświętszej Relikwiiktóry posiada umiejętność obejmującą w zasadzie całą arenę.

Jeśli chodzi o zwiększanie krwawienia, preferuj broń zdolną do wykonywania szybkich sekwencji ataków, taką jak katany i podwójne ostrza. Jak już wspomniano, czas na trafienie Putrescent Knight jest bardzo krótki, a chcesz wywołać utratę krwi tak szybko, jak to możliwe, zanim boss odjedzie.

Putrescent Knight atakuje gracza z DLC Elden Ring podczas walki z bossem w Shadow of the Erdtree.

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco przez Polygon

Jeśli wolisz grać bezpiecznie, wykorzystując pewne elementy defensywne, to Talizman Ognistego Smoka to solidna opcja dla Ciebie. Putrescent Knight ma dwa paskudne ataki ogniowe, ale z tym talizman, zwiększasz swoje szanse na przeżycie, jeśli zostaniesz przez nich złapany. Jeśli masz trudności z unikaniem tych ataków. powinieneś rozważyć zwiększenie swojej wytrzymałości, aby pomóc ci stawić czoła Odmrożenie to zadaje.


Jak pokonać Putrescent Knight w DLC Elden Ring

Ataki Putrescent Knight mają długie – ale opóźnione – animacje, co wymaga pewnej praktyki, aby prawidłowo uchwycić moment. Prawie nie masz miejsca na wystrzelenie kolby lub ponowne użycie wzmocnienia. Zestaw Putrescent Knighta ma więcej niż jedno narzędzie, które pozwala ci temu zapobiec, zmuszając cię do wyboru pomiędzy otrzymaniem trafienia podczas leczenia, a ucieczką przed ich ofensywnymi ruchami, ale unikaniem śmierci o jedno trafienie.

Chociaż walka nie jest wyraźnie podzielona na dwie fazy, robimy to, aby poniższe informacje były łatwiejsze do przyswojenia. Pierwsza faza obejmuje wszystkie główne ruchy bossa. Kiedy już nauczysz się przetrwać pierwszą fazę, druga stanie się spacerem po parku.

Faza walki z bossem Putrescent Knight 1

Gracz z DLC Elden Ring toczy walkę z bossem Putrescent Knight.

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco przez Polygon

Wszystkie ruchy, które szczegółowo opisaliśmy poniżej, powtarzają się przez całą walkę. Zrozumienie, jak ich unikać i możliwości kontrataku, jest kluczowe, aby pokonać tego bossa.

Putrescent Knight może rozpocząć walkę na dwa sposoby. Mogą skoczyć na ciebie i wbić swój potężny tasak w twoją lokalizację lub podjechać w twoją stronę i wykonać kilka zamachów — co jest bardziej powszechne, gdy wykonujesz umiejętność, gdy zbliżają się do ciebie. Po tym pierwszym zwykle następuje jeden z charakterystycznych ruchów Putrescent Knighta, atak wirujący połączony z koniem.

Połączony atak rozpoczyna się od zeskoczenia Rycerza Putrescent z konia i wykonania trzech obrotów. Po tym początkowym ruchu następują kolejne trzy obroty i szarża konia, którą koń powtarza jeszcze raz. W sumie musisz uniknąć trzech sekwencji wirowań i dwóch szarży. Unik pierwszej sekwencji obrotów polega jedynie na przeturlaniu się w ich stronę. Ale kiedy Putrescent Knight i jego koń atakują razem, musisz przetoczyć się w stronę konia i szybko przetoczyć się na przeciwną stronę.

Gracz z DLC Elden Ring walczy z Rycerzem Putrescent i jego koniem podczas walki z bossem.

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco przez Polygon

Kiedy już to zrobią, pojawi się małe okienko, w którym można zaatakować Putrescent Knighta podczas animacji, podczas której ponownie dosiadają konia. Wybierz jeden mocny atak i dwa lekkie, ale nie bądź zachłanny.

Drugim częstym ruchem, z którym musisz się uporać podczas całej walki, jest sekwencja ataków wahadłowych. Na początku trochę trudno jest ich uniknąć ze względu na ich opóźnioną animację, co oznacza, że ​​atak trwa nieco dłużej, niż się spodziewano. Na szczęście można przewidzieć, kiedy Putrescent Knight ma zamiar wykonać zamach. Zwykle podnoszą tasak jedną ręką. (Istnieje jednak odmiana, w której używają obu rąk.)

Kiedy Putrescent Knight używa wersji jednoręcznej, może wykonać od dwóch do trzech zamachów. Ta wersja ma również odmianę, w której boss po trzecim zamachu wykonuje atak z podwójnym uderzeniem.

Putrescent Knight biegnie w stronę gracza z DLC Elden Ring podczas walki z bossem.

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco przez Polygon

Aby uciec, gdy Putrescent Knight zamachnie się i uderzy w ciebie tasakiem, skup się na przeturlaniu się w kierunku, z którego nadchodzi jego broń. Niezależnie od odmiany, po ukończeniu sekwencji boss nie poruszy się przez kilka sekund, co daje ci kolejną dobrą okazję do wycelowania umiejętności lub kilku ciosów.

Jeśli zbyt długo będziesz się zbliżał do bossa, może on ostatecznie skorzystać z dwóch ataków. Jeden to tupnięcie; drugi to ryk. Nie ma tajemnicy, jak uniknąć tych ataków, poza wykonaniem rzutu w odpowiednim momencie. Ucieczka przed bossem, aby uniknąć trafienia przez niego, jest prawie niemożliwa, więc musisz po prostu zadawać obrażenia, jeśli nie możesz tego uniknąć.

Wreszcie, w więcej niż jednym momencie walki, Putrescent Knight odjedzie od ciebie. Kiedy to zrobią, przygotuj się na unik przed atakiem bumerangu. Putrescent Knight rzuci w ciebie swoim gigantycznym tasakiem, który powróci półkolistą trasą. Aby uniknąć trafienia powracającą bronią, pozostań tam, gdzie jesteś.

Faza 2 walki z bossem Putrescent Knight

Putrescent Knight przygotowuje atak podczas walki z bossem z DLC Elden Ring.

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco przez Polygon

Gdy zniknie ponad jedna trzecia paska zdrowia bossa, wtedy, naszym zdaniem, rozpoczyna się druga faza. Jak wspomniano, Putrescent Knight nadal używa tych samych ataków z pierwszej fazy, ale przez resztę walki wykonuje ataki ogniowe. Zadają one nie tylko duże obrażenia, ale mogą także zadać ci Frostbite.

Pierwszą odmianą ataku ogniowego jest sytuacja, gdy Putrescent Knight podnosi się z ziemi i strzela pociskami z czarnej mazi. Kiedy uderzają w ziemię, tworzą się linie niebieskiego ognia pokrywające części areny. Boss wypuszcza zawsze trzy serie pocisków. Możesz rzucić się lub zrobić unik, aby uciec przed płomieniami. To pierwsze wydaje się bardziej intuicyjne, ale trudniej określić czas. Najłatwiejszą strategią jest skakanie do przodu, gdy zbliża się ogień.

Druga odmiana zwykle ma miejsce jako kontynuacja pierwszej. Putrescent Knight przeprowadza ostateczny frontalny atak ogniowy. Nie ma tu nic specjalnego i można tego uniknąć, stosując tę ​​samą strategię.

Putrescent Knight używa ataku ogniowego podczas walki z bossem z DLC Elden Ring.

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco przez Polygon

Trzecia odmiana ma jednak inną animację początkową. Zamiast unieść się z ziemi, Putrescent Knight stoi i tylko koń podnosi się trochę, podczas gdy czarna maź koncentruje się na nich i zostaje wyrzucona daleko na krawędzie areny. Gdy pociski uderzą w ziemię, tworzą krąg ognia, który zaczyna się zamykać w kierunku środka areny. Skakanie lub toczenie działa równie dobrze w tej sytuacji.

Podczas tych wszystkich ognistych ataków tak naprawdę nie będziesz miał okazji uderzyć bossa, więc skup się na przetrwaniu płomieni i poczekaj, aż Rycerz Putrescent użyje jednego z ataków z pierwszej fazy.

Pokonanie Zgniłego Rycerza nagradza cię Wspomnienie Putrescencji i 220 000 run.


Aby uzyskać więcej Pierścień Eldena Szefowie DLCzobacz nasze przewodniki na temat wszystkich Szefowie pamięci i naucz się, jak to zrobić duplikaty wspomnień. Potrzebujesz zasilania? Mamy przewodniki po lokalizacji, gdzie znaleźć Fragmenty Scadutree I Czcigodne Popiół Duchai interaktywny Pierścień Eldena Mapa DLC.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment