Logitech współpracuje z iFixit, aby osiągnąć cele obiegu zamkniętego


Firma Logitech International ogłosiła dzisiaj, że współpracuje z iFixit, globalną społecznością zajmującą się naprawami, która sprzedaje części zamienne oraz zapewnia zestawy narzędzi i przewodniki naprawy urządzeń elektroniki użytkowej. Logitech współpracuje z iFixit w celu ułatwienia dostępności części zamiennych, wsparcia napraw pogwarancyjnych wybranych produktów oraz opracowania odpowiednich przewodników napraw wspierających tę naprawę.

Przewiduje się, że globalna ilość odpadów elektronicznych i elektrycznych (e-odpadów) wzrośnie do ponad 75 milionów ton metrycznych do 2030 r., zgodnie z raportem The Global E-Waste Monitor 2020 Report. Projektowanie i możliwość naprawy będą musiały iść w parze, aby zmniejszyć ilość e-odpadów generowanych na świecie. Rosnące wyzwanie związane z e-odpadami jest napędzane przez wyższe wskaźniki zużycia, krótkie cykle życia i niewiele opcji naprawy. Logitech stara się sprostać temu wyzwaniu, podnosząc swoje możliwości naprawcze, aby wydłużyć żywotność urządzeń Logitech, Design for Sustainability (DfS) i wprowadzić modele biznesowe oparte na obiegu zamkniętym. Niezbędny w procesie opracowywania produktów firmy Logitech system DfS odgrywa ważną rolę w podejmowaniu decyzji projektowych, w tym dotyczących możliwości naprawy, odnowienia i recyklingu.

„Konsumenci często mają trudności ze znalezieniem możliwości naprawy i przedłużenia żywotności swojego produktu” — powiedział Prakash Arunkundrum, dyrektor operacyjny w firmie Logitech. „Więcej mogą zrobić marki i szersze łańcuchy wartości, które chcą odgrywać aktywną rolę w przejściu na gospodarkę o bardziej zamkniętym obiegu. Jestem podekscytowany, że możemy współpracować z iFixit w celu opracowania lepszych projektów i ułatwienia konsumentom mają opcję samodzielnej naprawy, aby wydłużyć żywotność naszych produktów”.

„Udostępnianie części zamiennych i projektowanie urządzeń łatwiejszych do naprawy to najlepsze, co producenci mogą zrobić, aby ich produkty były zrównoważone” — powiedziała Elizabeth Chamberlain, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w iFixit. „Współpracowaliśmy z firmą Logitech nad opracowaniem projektów, które ułatwiają ludziom naprawianie ich rzeczy. A teraz jesteśmy podekscytowani możliwością pomocy w dostarczaniu części naprawczych firmy Logitech ludziom na całym świecie. Aby zapewnić zdrową planetę następną generację, musimy utrzymywać nasze urządzenia tak długo, jak to możliwe, zmniejszać zapotrzebowanie na surowce i ilość generowanych przez nas e-odpadów. Wspaniale jest widzieć, jak firma Logitech dąży do osiągnięcia tych celów, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc”.

Centrum napraw iFixit Logitech będzie źródłem oryginalnych części zamiennych i baterii do wybranych przez nas premierowych modeli myszy Logitech MX Master i MX Anywhere. Części będą dostępne jako samodzielne lub w zestawach naprawczych, które zawierają wszystko, co jest potrzebne do naprawy, takie jak część zamienna, narzędzia i zestaw precyzyjnych bitów. Oryginalne części zamienne firmy Logitech do tych urządzeń będą dostępne w sprzedaży od tego lata w Stanach Zjednoczonych.

Logitech podejmuje działania i inwestuje w sposoby wprowadzania innowacji, projektując z myślą o zrównoważonym rozwoju i opracowując modele obiegu zamkniętego, które zmniejszają ilość odpadów i wydłużają żywotność, takie jak programy wymiany i renowacji, a także wykorzystują materiały pochodzące z recyklingu. Niedawno firma Logitech przyspieszyła również swoją strategię działań na rzecz klimatu i wyznaczyła sobie bezpośrednią drogę do pozytywnego klimatu po 2030 r., wychwytując więcej dwutlenku węgla niż wytwarza. Jest to również pierwsza firma z branży elektroniki użytkowej, która zobowiązała się do umieszczania szczegółowych etykiet dotyczących emisji dwutlenku węgla na opakowaniach produktów i w Internecie dla całego portfolio.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Liderzy cyfrowi wydają więcej na technologię w celu zwiększenia wydajności

Pomimo powolnego wzrostu gospodarczego niewielu liderów technologicznych będzie zmniejszać swoje budżety IT w ciągu najbliższych 12 miesięcy Badanie pulsu raportu Nasha Squared dotyczącego...

Bridgerton z Netflixa w seksie stawia na jakość, a nie ilość

Bridgertonapierwszy sezon wrzucił widza w bujny romans z historią alternatywną i bardzo, bardzo jasno dał do zrozumienia jedną rzecz: w przeciwieństwie...

W ramach nowej umowy LG Electronics będzie dostarczać ładowarki do pojazdów elektrycznych firmie ChargePoint

Firmy ogłosiły dzisiaj, że południowokoreańska firma LG Electronics współpracuje z ChargePoint w celu zainstalowania większej liczby stacji ładowania pojazdów elektrycznych w USA. W...
Advertisment