Logitech ogłasza wyniki za drugi kwartał roku obrotowego 2024Firma Logitech International ogłosiła dziś wyniki finansowe za drugi kwartał roku obrotowego 2024.

  • Sprzedaż wyniosła 1,06 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 8 procent w dolarach amerykańskich i o 9 procent w stałej walucie w porównaniu z rokiem poprzednim.
  • Dochód operacyjny zgodny z zasadami rachunkowości GAAP wyniósł 157 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 23 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Dochód operacyjny obliczony niezgodnie ze standardami GAAP wyniósł 183 miliony dolarów, co oznacza wzrost o 17 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym kwartale Spółka w dalszym ciągu ograniczała koszty operacyjne, co oznacza spadek o 9% w porównaniu z rokiem poprzednim, co jest zgodne ze spadkiem sprzedaży netto.
  • Zysk na akcję GAAP (EPS) wyniósł 0,86 dolara, co oznacza wzrost o 72 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. EPS obliczony według standardów non-GAAP wyniósł 1,09 USD, co oznacza wzrost o 30 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.
  • Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 223 miliony dolarów, co oznacza wzrost o 150 milionów dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim. Saldo środków pieniężnych na koniec kwartału wyniosło 1,16 miliarda dolarów. W tym kwartale Spółka zwróciła akcjonariuszom 276 mln dolarów w gotówce w drodze rocznej wypłaty dywidendy i odkupu akcji.

„Zespół firmy Logitech przyspieszył w tym kwartale realizację zadań i zapewnił wyniki, które pokazują potencjał naszej działalności” – powiedział Guy Gecht, tymczasowy dyrektor generalny firmy Logitech. „Zrobiliśmy ogromny postęp na drodze do powrotu na ścieżkę wzrostu i przekroczyliśmy poziom zysków sprzed pandemii. Nasze możliwości w zakresie innowacji opartej na projektowaniu były w pełni widoczne dzięki wprowadzeniu 16 nowych produktów w tym kwartale. Jestem dumny z tego, co nasz zespół osiągnął w ciągu w tym wymagającym środowisku. Pozostajemy skupieni na rozwoju wiodących na rynku produktów, doskonałości operacyjnej i tworzeniu wartości dla akcjonariuszy. ”- powiedział Chuck Boynton, dyrektor finansowy firmy Logitech. „Dzięki dobrej realizacji działań operacyjnych i zarządzaniu kapitałem obrotowym wygenerowaliśmy 223 miliony dolarów operacyjnych przepływów pieniężnych i zwróciliśmy naszym akcjonariuszom 276 milionów dolarów. Nasza koncentracja na dyscyplinie kosztowej z nastawieniem na klienta przydaje się wraz ze wzrostem udziałów w kluczowych kategoriach. Pozostajemy z ostrożnym optymizmem patrzą na bilans roku i z przyjemnością podwyższają perspektywę roczną.”

Aktualizacja wyszukiwania dyrektora generalnego
W ciągu ostatnich czterech miesięcy zarząd pod przewodnictwem Wendy Becker przeprowadził globalne poszukiwania dyrektorów generalnych, przyglądając się kandydatom wewnętrznym i zewnętrznym z różnych branż i regionów geograficznych. Zarząd spotkał się z wieloma silnymi, zróżnicowanymi i doświadczonymi kandydatami i jest coraz bliżej podjęcia decyzji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment