Logic Pro umożliwia teraz nagrywanie zespołu w pełni opartego na sztucznej inteligencji na iPadzie i komputerze Mac


W zeszłym tygodniu na wydarzeniu dotyczącym iPada firma Apple pokazał przyszłość Logic Pro podczas premiery Logic Pro 2 na iPada. Nowa aktualizacja w dużym stopniu opiera się na funkcjach opartych na sztucznej inteligencji, w tym na potężnym automatycznym dzieleniu pnia i możliwości nagrywania zespołu w pełni opartego na sztucznej inteligencji.

Te aktualizacje Logic Pro są teraz dostępne w obu przypadkach iPada I Prochowiec. Oto szczegóły.

Nagrywanie pełnego zespołu wygenerowanego przez sztuczną inteligencję

Odtwarzacz sesyjny klawiatury Logic Pro na iPadzie

Logic Pro od dawna oferuje możliwość dodawania perkusisty do utworów, co według Apple jest „jednym z pierwszych na świecie muzyków generatywnych”. Ten perkusista, którego Apple nazywa „odtwarzaczem sesyjnym”, zadebiutował ponad dziesięć lat temu. Ale teraz, wraz z rozwojem sztucznej inteligencji i firma chcąca zademonstrować swoje możliwości w zakresie sztucznej inteligencji, wprowadza dwa nowe odtwarzacze sesyjne generowane przez sztuczną inteligencję: klawiszowy i basowy.

Na Apple:

Odtwarzacze sesyjne oferują twórcom przełomowe doświadczenia, zapewniając osobisty zespół wspierający oparty na sztucznej inteligencji, który bezpośrednio reaguje na opinie…[they] zwiększyć wrażenia z gry na żywo, zapewniając artystom pełną swobodę działania na każdym etapie procesu tworzenia muzyki.

Po dodaniu klawiatury i basu do istniejącego perkusisty możesz teraz nagrywać pełny zespół instrumentów w całości generowanych przez sztuczną inteligencję. Ta funkcja jest dostępna zarówno na komputerze Mac, jak i na iPadzie i oferują ją wszystkie iPady obsługujące Logic Pro, ale Apple zaleca używanie urządzenia M1 lub nowszego, aby uzyskać najlepszą wydajność.

Reklama

Sztuczna inteligencja teraz automatycznie dzieli ścieżki

Rozdzielacz wspornika iPada Logic Pro

Kolejną nową funkcją Logic Pro opartą na sztucznej inteligencji jest dzielenie łodyg. Ta funkcja, zademonstrowana w zeszłym tygodniu, może wykorzystać istniejącą ścieżkę audio, automatycznie wykryć ją i podzielić na cztery odrębne części: wokal, bas, perkusja i inne instrumenty.

Dzielenie łodyg to imponujący pokaz mocy krzemu Apple i możliwości, jakie umożliwia AI. Po podzieleniu wszystkich utworów możesz z łatwością zastosować różne edycje i efekty do każdej z nich, odblokowując nowe możliwości. Ze względu na moc wymaganą do dzielenia łodygi, na iPadzie jest ona dostępna wyłącznie dla urządzeń z serii M.

Zakończyć

Logic Pro to jeden z pierwszych świetnych przykładów ambicji Apple oczekiwanych na rok 2024, aby wprowadzić sztuczną inteligencję do wszystkich platform oprogramowania. Z dużym naciskiem na sztuczną inteligencję z pewnością przybędzie na WWDCodtwarzacze sesyjne oparte na sztucznej inteligencji i podział pnia sprawiają, że tym bardziej jestem ciekaw, co przygotował dla nas iOS 18.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment