Linux Foundation prezentuje większe dobro otwartego oprogramowania


Podczas prezentacji związanej z rozpoczęciem wirtualnych konferencji KubeCon i Cloud Native Computing Forum (CNCF) podkreślono rolę współpracy open source.

Wielu uważa, że ​​open source to przyszłość tworzenia oprogramowania. Na przykład w ostatnia rozmowa z Computer Weekly, Sri Shivanandą, CTO PayPal powiedział: „Nie możesz zatrudnić wszystkich ekspertów na świecie. Ale jest znacznie więcej osób tworzących oprogramowanie, ponieważ mają pasję ”.

Ci zapaleni programiści nie tylko pomagają szerszej społeczności, dostarczając kod, ale także pomagają sobie. „Możesz pomagać innym, a także pomagać sobie” – powiedział Jim Zemlin. dyrektor wykonawczy Linux Foundation.

Jako przykład Zemlin opisał, w jaki sposób praca nad projektem Open Mainframe, obejmująca bezpłatne szkolenie z programowania Cobol, pomaga wypełnić lukę w umiejętnościach wynikającą z potrzeby aktualizacji starszych systemów rządowych podczas pandemii Covid-19. Jest to inicjatywa wspierana przez IBM, która pomogła IBM w zwiększeniu liczby Umiejętności Cobola i mainframe potrzebne do obsługi klientów.

Projekt, który rozpoczął się w kwietniu 2020 r., Pomógł wesprzeć niektóre stany USA, które stanęły w obliczu tymczasowych wyzwań, gdy musiały rozpatrzyć rekordową liczbę wniosków o bezrobocie i stanęły w obliczu tymczasowych wyzwań.

Zemlin zwrócił uwagę na inny projekt open source, OpenEEW, system wczesnego ostrzegania przed trzęsieniami ziemi, pierwotnie opracowany przez Grillo. Grillo opracowało systemy EEW w Meksyku i Chile, które wysyłają ostrzeżenia od marca 2018 r.

Reklama

Na początku tego miesiąca IBM ogłosił, że odegra rolę we wspieraniu Grillo poprzez dodanie technologii trzęsienia ziemi OpenEEW do potoku wdrożeniowego Call for Code obsługiwanego przez Linux Foundation.

IBM poinformował, że wdrożył zestaw sześciu czujników trzęsień ziemi Grillo i przeprowadza testy w Puerto Rico, uzupełniając narzędzia Grillo o nowy pulpit nawigacyjny Node-RED do wizualizacji odczytów. IBM powiedział, że rozszerza wersję oprogramowania Docker komponentu wykrywającego, który można wdrożyć w Kubernetes i Red Hat OpenShift w chmurze IBM Cloud.

Na początku konferencji berliński sklep internetowy z modą Zalando zostało docenione za swój wkład do ekosystemu Kubernetes. Sprzedawca wniósł wkład do Kubernetes oraz stworzył i utrzymywał wiele projektów open source w celu rozszerzenia ekosystemu. Należą do nich Skipper, proxy Kubernetes Ingress firmy Zalando i router HTTP; Operator Postgres, operator do uruchamiania PostgreSQL na Kubernetes; kube-metrics-adapter, który używa niestandardowych metryk do automatycznego skalowania, a także kontrolera danych wejściowych dla AWS.

Henning Jacobs, starszy główny inżynier w Zalando, powiedział: „Potrzeba masowego skalowania firmy Zalando doprowadziła nas do podróży natywnej dla chmury, która ostatecznie uczyniła naszych programistów szczęśliwszymi i umożliwiła nam rozwój zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Kubernetes i społeczność natywna w chmurze są dla nas tak cennym zasobem, że z oddaniem nadal aktywnie wspieramy się w każdy możliwy sposób ”.

Kluczowym aspektem open source jest to, że reprezentuje społeczność programistów, którzy są w stanie współpracować na całym świecie w sposób umożliwiający tworzenie i utrzymywanie wyrafinowanego oprogramowania.

Podczas wydarzenia wielu indywidualnych programistów zostało docenionych za wkład w projekt Jaeger, który został pierwotnie zgłoszony przez Uber Engineering w 2015 r. Projekt, który ma ponad 1700 współpracowników, jest dystrybucyjnym narzędziem śledzenia mikrousług typu open source.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!