Linia referencyjna produktów Nagra poszerza się o nowy gramofon!


Audio Technology Switzerland, firma produkująca produkty Nagry, wprowadziła na rynek nowy gramofon. Gramofon Reference dołącza do limitowanej edycji gramofonu Reference Anniversary we flagowej linii produktów Nagry Reference. Uosobienie luksusowego dźwięku staje się teraz nieco bardziej dostępne dla tych, którzy szukają najwyższego wyrafinowania technicznego na solidnych podstawach w postaci nazwy, która zapewnia długotrwałą wartość.

Audio Technology Switzerland, firma produkująca produkty Nagry, wprowadziła na rynek nowy gramofon. Gramofon Reference dołącza do limitowanej edycji gramofonu Reference Anniversary we flagowej linii produktów Nagry Reference. Uosobienie luksusowego dźwięku staje się teraz nieco bardziej dostępne dla tych, którzy szukają najwyższego wyrafinowania technicznego na solidnych podstawach w postaci nazwy, która zapewnia długotrwałą wartość.

W 1951 roku założyciel Nagry, Stefan Kudelski, wynalazł pierwszy przenośny rejestrator, nazwany po prostu Nagra I. Nagra pochodzi od polskiego słowa oznaczającego „to nagrywa”. Po Nagrze I nastąpił imponujący szlak produktów zmieniających zasady gry, które zrewolucjonizowały oblicze nagrywania dźwięku. Profesjonaliści nauczyli się doceniać wartość rejestratora Nagra, który poradzi sobie w najbardziej rygorystycznych warunkach. Wpływ tych urządzeń na dziedzinę sztuki, nauki i etnologii przyniósł światu ścieżkę dźwiękową.

Rejestratory Nagra są używane do nagrywania dźwięku na całym świecie. Jej wkład w najważniejsze hollywoodzkie filmy został doceniony wieloma Oscarami za osiągnięcia w dziedzinie nagrywania dźwięku. Nagra była obecna wraz z nadejściem eksploracji kosmosu, gdy rejestratory Nagry podróżowały w przestrzeń kosmiczną, wspierając NASA w programie kosmicznym Apollo. Ta długa tradycja doskonałości jest utrwalana od pokoleń.

Od 1998 roku Nagra jest także synonimem reprodukcji dźwięku w domu dla najbardziej wymagających miłośników muzyki i hi-fi. Ale ta podróż tak naprawdę zaczęła się znacznie wcześniej. Przenośne rejestratory Nagra I i Nagra II wykorzystywały mechanizm nawijania sprężyny Thorens do obracania szpul i kabestanu. Zatem wczesne rejestratory Nagry mają wspólne korzenie z gramofonami. W złotej erze analogu często dyskutowano nad pomysłem stworzenia gramofonu Nagra. W 1972 roku Stefan Kudelski złożył nawet patent na specjalny system śledzenia ramienia.

Choć często się nad tym zastanawiano, prace nad gramofonem godnym nazwy Nagra rozpoczęły się dopiero sześć lat temu. Pracując zespołowo, utalentowani projektanci i inżynierowie Nagry nieustannie dążyli do perfekcji w dziedzinach fizyki stosowanej, mechaniki i elektroniki
inżynieria, a także inżynieria materiałowa. Po czterech latach i setkach godzin pracy zespołowej, którym towarzyszyły wyczerpujące testy odsłuchowe, w rezultacie powstał gramofon Reference Anniversary, który poszerzył granice sztuki w reprodukcji płyt LP. Był to pierwszy krok w powrocie do dziedzictwa marki w zakresie analogowej reprodukcji mechanicznej. Teraz, po dwóch dodatkowych latach badań i rozwoju, przy absolutnym nacisku Nagry na weryfikację odsłuchu – firma ogłosiła wprowadzenie na rynek gramofonu Reference – w zasadzie modelu produkcyjnego, który zastąpił ściśle limitowana edycja rocznicowa.

Reklama

Podobnie jak legendarne rejestratory szpulowe Nagra, gramofon Reference jest produktem analogowym, niepodlegającym szybko postępującemu i ciągle zmieniającemu się rozwojowi domeny cyfrowej. Oznacza to, że gramofon Reference pozostanie technologicznie istotny przez pokolenia. Dla wielu będzie to ostatni zakup gramofonu i produkt, który z dumą przekazuje się z pokolenia na pokolenie, podobnie jak wiele rejestratorów Nagra III z lat 50., które nadal są w użyciu, gramofon Nagra Reference to produkt na całe życie.

 

Do najważniejszych cech tego znakomitego szwajcarskiego gramofonu, na który niewielu będzie mogło sobie pozwolić, należy masywny, obrobiony maszynowo, podwójnie odsprzęgany układ napędowy z super-capem o masie 25 funtów, wyposażony w wał/obudowę łożyska z grafitu sferoidalnego i niewymagający konserwacji brąz spiekany, Łożysko wału impregnowane olejem o wysokiej temperaturze i ciśnieniu, składające się z polerowanych na wysoki połysk, ułożonych w stos kulek z węglika. Na górze gramofonu Nagra Reference zastosowano wytłumiony talerz z aluminium/fenolu klasy lotniczej, z warstwą Alcantary.

Nagra dodała przekładnię pasową inspirowaną legendarną serią rejestratorów szpulowych Nagra IV, a konstrukcja gramofonu osadzona jest na nierezonansowej obudowie z warstwami o zwiększonej sztywności, która z kolei zapewnia pływające zawieszenie mechaniczne i hydrauliczne.

Aby zapewnić użyteczność, gramofon Nagra Reference zawiera rekordową masę z czystej miedzi, podwójne koncentryczne ramię typu uni-obrotowe z włókna węglowego z unikalnym geometrycznym profilem nośnym, miedziane okablowanie ramienia OCC, unikalny bezdotykowy magnetyczny antyskating oraz przypominający obiektyw aparatu „on-on- „w locie” regulowany VTA. Aby uczynić system jeszcze bardziej trwałym, gramofon jest wyposażony w oddzielny liniowy zasilacz wyposażony w ponadwymiarowy cichy transformator klasy medycznej i regulatory o bardzo niskim poziomie szumów.

Gramofon Reference został zaprojektowany jako system. Oznacza to, że według Nagry gramofon i jego ramię zostały zaprojektowane tak, aby od podstaw działać jako zunifikowany system odtwarzania. Starannie rozważono opracowanie ramienia o możliwościach użytkowych proporcjonalnych do samego gramofonu. Jednak dla tych, którzy wolą zaopatrzyć się w własne ramię, Nagra oferuje wersję gramofonu Reference bez ramienia, z opcjonalnymi płytami ramienia, aby pomieścić większość ramion.

W końcu gramofon Nagra Reference kosztuje 128 000 dolarów i jest już dostępny w sprzedaży (faktyczne egzemplarze są dostępne z magazynu) – powinieneś móc zrobić z nim, co chcesz.

www.nagraaudio.com

 Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment