Limit płatności zbliżeniowych w Wielkiej Brytanii wzrósł ponad dwukrotnie


Wielka Brytania podniosła limit płatności zbliżeniowych kartą, a konsumenci mogą teraz wydać 100 funtów na jedną płatność po tym, jak próg został prawie podwojony.

Jednocześnie użytkownicy będą mogli wydać łącznie 300 GBP przed zażądaniem kodu PIN, co stanowi wzrost ze 130 GBP.

Plik ruch, którego się spodziewano, wynika ze zwiększonego użycia kart zbliżeniowych podczas pandemii Covid-19. Niedawno organizacja handlowa branży bankowej UK Finance zwrócił się do HM Treasury z prośbą o rozważenie podwyższenia maksimum.

Sheldon Mills, dyrektor wykonawczy ds. Konsumentów i konkurencji w regulatorze usług finansowych Financial Conduct Authority (FCA), powiedział, że wzrost wykorzystania kart zbliżeniowych podczas pandemii był powodem do zwiększenia limitu wydatków. „Podczas pandemii więcej osób korzysta z płatności zbliżeniowych” – powiedział. „Zmieniamy nasze zasady, aby pomóc branży w dalszym reagowaniu na zmieniające się sposoby, w jakie ludzie wolą płacić”.

Karty zbliżeniowe zostały po raz pierwszy wprowadzone w 2007 r. Z limitem wydatków wynoszącym 10 GBP, który stopniowo wzrastał. W kwietniu ubiegłego roku, we wczesnych stadiach pandemii, wzrosła z 30 do 45 funtów, ponieważ konsumenci unikali kontaktu fizycznego podczas wydawania pieniędzy.

Zgoda FCA oznacza, że ​​branża finansowa może przejść do nowego progu wydatków. „Zwiększenie limitów regulacyjnych umożliwia branży podniesienie limitu płatności zbliżeniowych w przyszłości, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom klientów i handlowców w zakresie szybkich, ale bezpiecznych sposobów płatności” – powiedział Mills. „Przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian ważne jest, aby branża nadal zapewniała odpowiednie zabezpieczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo płatności”.

Reklama

Płatności zbliżeniowe stanowiły 88,6% wszystkich płatności kartowych w 2020 r., Ponieważ ograniczenia dotyczące płatności kontaktowych skłoniły ludzi do zbliżenia, wynika z danych Barclaycard.

Decyzja o zwiększeniu limitu płatności zbliżeniowych do 45 funtów spowodowała, że ​​średnia wartość płatności zbliżeniowych w 2020 r. Wzrosła o 29% do 12,38 GBP, w porównaniu z 9,60 GBP w 2019 r., Powiedział Barclaycard. Okazało się, że użytkownicy dokonali średnio 141 płatności zbliżeniowych w 2020 r., O łącznej wartości 1640 GBP.

Karty zbliżeniowe wymagają limitów wydatków, ponieważ w przeciwieństwie do innych płatności zbliżeniowych, takich jak Apple Pay, do których potrzebny jest odcisk palca, karty zbliżeniowe nie weryfikują, czy osoba dokonująca płatności jest właścicielem karty.

Według UK Finance oszustwa zbliżeniowe to 2,5 pensa na każde wydane 100 funtów. Ale wielu użytkowników chce mieć pewność.

Badania przeprowadzone przez dostawcę IT TietoEVRY wykazały, że 80% brytyjskich konsumentów chce biometrycznego czynnika bezpieczeństwa na swojej następnej karcie płatniczej, a ponad połowa z nich jest skłonna za to zapłacić.

Steve Warner, dyrektor ds. Sprzedaży w firmie TietoEVRY w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Dzięki nowemu limitowi 100 GBP na transakcję w Wielkiej Brytanii złodzieje mogą wydawać znaczne sumy pieniędzy na niezabezpieczone karty zbliżeniowe, nawet jeśli kradzież zostanie szybko zgłoszona. To poważny problem, a banki wydające karty muszą działać już teraz, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji zbliżeniowych i zwiększyć zaufanie konsumentów ”.

Według Bank UBS. Stwierdzono, że biometryczne karty płatnicze z wbudowanymi czujnikami linii papilarnych mogą zwiększyć przychody w globalnym sektorze bankowym o 5 miliardów dolarów do 2026 roku.

Michel Roig, wiceprezes i szef działu płatności i dostępu w Fingerprint Cards, powiedział, że banki i konsumenci będą się martwić oszustwami. „Banki pilotowały biometryczne karty zbliżeniowe z czytnikiem linii papilarnych, co oznacza, że ​​tylko właściwy posiadacz karty może korzystać z funkcji„ dotknij i zapłacić ”- powiedział. „Nie musisz się martwić o zgubione lub skradzione oszustwa związane z kartą, koniec z dotykaniem pinpadów, a limity płatności można by nawet całkowicie znieść, aby uprościć płatności w sklepie”.

W czerwcu ubiegłego roku francuski bank BNP Paribas przedstawił projekt dodania uwierzytelniania biometrycznego do płatności zbliżeniowych. Podczas gdy klienci nadal będą mogli dokonywać płatności zbliżeniowych do wysokości limitu wydatków bez odcisków palców, będą mogli również dokonywać płatności zbliżeniowych o wyższej wartości za pomocą nowej karty.

W krajach skandynawskich OP Financial Group, współpracująca z dostawcą usług TietoEVRY, testuje biometryczne karty płatnicze, które łączą w sobie weryfikację zbliżeniową i odciskiem palca. Stwierdził, że ponad 60% transakcji terminali płatniczych dokonywanych przez klientów za pomocą kart OP było zbliżeniowych, ale chciał zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, aby użytkownicy mogli dokonywać płatności o wyższej wartości.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...

Firma Microsoft udostępnia narzędzie do odzyskiwania danych, które pomoże naprawić komputery z systemem Windows dotknięte problemem CrowdStrike

Chociaż CrowdStrike wydało aktualizację, aby naprawić swoje oprogramowanie, które powodowało miliony błędów Blue Screen of Death, nie wszystkie komputery są w stanie automatycznie...

Ten tydzień w grach (tydzień 30)

Wkraczając w ostatni pełny tydzień lipca, wracamy do naszego regularnego letniego harmonogramu z kolejnym tygodniem bez żadnych dużych premier. Główna premiera tego tygodnia...
Advertisment