Lightyear Frontier to symulator farmy relaksu z elementami mecha


Budzę się rano i od razu wsiadam do mecha; Nigdy nie wychodzę bez niego z domu. Niepotrzebnie wesoły głos w uchu mówi mi, że mamy piękny dzień i może powinnam podlać swoje plony. Podłączam duży wąż do ramienia mecha i podlewam jagody. Następnie wychodzę na ogromną łąkę, na której stworzyłem swój dom, karmię lokalną przyrodę i wędruję do ogromnych, tajemniczych drzwi. Kiedy skończę, idę do domu, zostawiam mecha i wczołguję się z powrotem do łóżka, żeby dobrze się wyspać. Myślę o ulepszeniach, na które muszę zebrać zasoby i obszarach, które muszę zbadać, ale wiem, że nie spieszę się.

Tak mija większość dni Granica roku świetlnego, opracowanej przez Frame Break i Amplifier Game Invest i właśnie wydanej w ramach wczesnego dostępu Steam i Xbox Game Preview. (Jest ona dołączona do Game Pass zarówno na konsoli, jak i na komputerze PC.) To symulator, w którym eksplorujesz i opiekujesz się pasterską, opuszczoną planetą, korzystając z mecha. Pomysł bycie wewnątrz mecha w grze wideo jest już atrakcyjny niezależnie od gatunku, a łącząc to z zawsze popularna symulacja rolnictwa i rzemiosła, Granica roku świetlnego dla wielu graczy wydaje się to oczywiste.

Ale przemawia to także do innego rodzaju graczy: takich, którzy po prostu chcą mieć klimat, stary. Wiele gier o rolnictwie i rzemiośle stawia przed tobą większy cel. Dolina Gwiezdnej Rosy budujesz farmę i wykorzystujesz swój urok, aby przywrócić życie umierającej społeczności, podczas gdy inni zadają ci zadanie zbudowania udanego biznesu. Granica roku świetlnego zleca ci przywrócenie tej planety (nazwij ją na początku) do życia i odkrycie tajemnic związanych ze starożytnymi ruinami i PIP-3R, optymistyczną i nieco irytującą sondą orbitalną, która pomoże ci w podróży. Ale aby wykonać te zadania, wystarczy się zrelaksować, uprawiać ziemię i eksplorować. Nie ma w tym nic więcej.

Reklama

Zdjęcie: Studio Frame Break/Amplifier Studios za pośrednictwem Polygon

Pomimo tego, że mech odgrywa tak znaczącą rolę, Granica roku świetlnego nie ma żadnej walki, o której można by mówić, ani nie ma żadnego środowiska, które mogłoby spowodować szkody. Wszystkie twoje dodatki nie są agresywne – z wyjątkiem kolca, którego używasz do ścinania drzew i łamania skał – i nie można ich używać na innych istotach organicznych. W dziczy jest kilka „niebezpiecznych” rzeczy, takich jak szkodliwe zarodniki, które mogą tworzyć chwasty lub maź, którą trzeba zmyć, aby ocalić różne obszary, ale nadepnięcie na nie w żaden sposób nie zaszkodzi mechowi. Przez pierwsze kilka godzin unikałem nawiązywania kontaktu, ale odkryłem, że to w ogóle nie ma znaczenia.

Granica roku świetlnego to gra, która tak naprawdę nie wymaga od ciebie zbyt wiele. Jest tam samouczek, który przeprowadzi Cię przez najważniejsze rzeczy, które musisz zbudować, ale zanim skończysz, będziesz mieć kilka skrawków ziemi pod uprawę roślin, kilka podstawowych maszyn do produkcji materiałów i namiot do spania. Otrzymasz także Magazyn Ulepszeń, który odblokuje drzewo umiejętności dla Twojego mecha, wraz z lądowiskiem dla kupca. To w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć wędrówkę po planecie.

Aby znaleźć zasoby, wystarczy zbadać więcej obszarów. Mapa jest podzielona na wiele nazwanych lokalizacji, które należy oczyścić na różne sposoby (wyrywanie chwastów, pozbywanie się mazi itp.), a gdy to zrobisz, znajdziesz nowe kwiaty, nasiona, kryształy i inne zasoby, które automatycznie odblokują przepisy rzemieślnicze w Twoim menu. Ponieważ znasz już podstawy, możesz łatwo uwzględnić je w swoim dniu, jeśli tak zdecydujesz.

Twoja postać przed mechem patrzy na mecha w osadzie, którą zbudowałeś w Lightyear Frontier.  W okolicy pełno korpusów, a w oddali mechaniczna platforma.

Zdjęcie: Studio Frame Break/Amplifier Studios za pośrednictwem Polygon

Nawet budowanie osady jest proste. W końcu przekształcisz swój namiot w pełny dom z werandą i dachem, ale nie wiąże się to z budowaniem go tak, jak w innych grach; nie potrzebujesz nawet wszystkich wymaganych zasobów. Wystarczy wybrać przepis z menu i zaznaczyć miejsce, do którego ma trafić. Następnie możesz wrzucić do niego materiały, które ostatecznie zostaną ukończone, gdy zbierzesz wystarczającą ilość. Niektóre budynki i maszyny pomagają ci wytwarzać więcej przedmiotów lub ulepszać mecha, ale odblokujesz przepisy, takie jak ogniska lub sznury do prania, które zwiększają twój poziom przytulności, co odblokowuje korzyści i bonusy. Dobrze przeczytałeś: ta przytulna gra ma przytulną mechanikę.

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące tego, co możesz w nim zrobić Granica roku świetlnego; nie możesz po prostu swobodnie wędrować w nieskończoność. Zaczynasz z bardzo małą przestrzenią ekwipunku w swoim mechu, więc albo będziesz musiał często wracać do swojego domostwa, aby zostawić zapasy, albo po prostu wyrzucić je na wolność. (Zostaną tam przez co najmniej kilka dni, jeśli chcesz wrócić.) Nawet jeśli zbudujesz skrzynie do przechowywania na swojej farmie, nadal nie będziesz miał świetnego miejsca do przechowywania; każda skrzynia mieści mniej więcej tyle samo, co twój mech. Skończyło mi się miejsce do przechowywania bardzo szybko wiele razy w ciągu pięciu godzin spędzonych z grą.

Jest to coś, co programiści mogą naprawić Granica roku świetlnego poprawia się podczas wczesnego dostępu — ale także, być może niezamierzenie, podkreśla całą filozofię gry. Jasne, jesteś na odległej planecie i masz tylko mecha, kilka narzędzi i sondę, ale miejsce nie jest zbyt obskurne. Nie ma zbyt wielu zagrożeń, jest mnóstwo zasobów, a wszystko, co musisz zrobić, to zbudować farmę i posprzątać trochę rzeczy. Brzmi relaksująco.

Granica roku świetlnego jest już dostępny we wczesnym dostępie na komputerach z systemem Windows i Xbox Series X.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....
Advertisment