Lifx wprowadza na rynek nową linię inteligentnych lamp zewnętrznych


Jeśli masz do czynienia z inteligentnym domem już od jakiegoś czasu, na pewno będziesz pamiętać Lifx. Jeden z pierwszych inteligentne oświetlenie firm, firma Lifx była głównym konkurentem Philips Hue w czasach jej świetności, obie firmy były znane z wysokiej jakości produktów i zgodności ze wszystkimi głównymi platformami. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat australijska firma i jej inteligentne żarówki Wi-Fi borykały się z problemami: prawie zakończy działalność w 2022 roku. Teraz Lifx powraca i zapowiada się lepiej i jaśniej niż kiedykolwiek.

Kupiony przez Feit Electric z siedzibą w USA na początku ubiegłego rokuLifx ma teraz dopływ środków pieniężnych i solidną sieć dystrybucji, na której może się oprzeć, i rozwija się przed wielkim 2024 rokiem. „Dwa lata przed przejęciem wprowadziliśmy na rynek jeden produkt; w ciągu najbliższych 18 miesięcy wprowadzimy na rynek od 11 do 12 nowych produktów i zaktualizujemy naszą linię, aby obsługiwała Materiał”- mówi Mark Hollands, dyrektor ds. technologii w Lifx, w wywiadzie dla Krawędź.

Po pierwsze, firma zajmuje się oświetleniem zewnętrznym, obszarem, w którym Philips Hue był zainteresowany od wielu lat. Premiera obejmuje nowe zewnętrzne łańcuchy świetlne, oświetlenie ścieżek, reflektory i zewnętrzna elastyczna listwa świetlna zasilana przez Wi-Fi (jakiś wewnętrzna listwa świetlna wystartował pod koniec ubiegłego roku).

Nowy reflektor zewnętrzny Lifx (po lewej), elastyczny pasek światła neonowego i łańcuchy świetlne w charakterystycznych żywych kolorach Lifx i przestrajalnym białym świetle.
Zdjęcie: Lifx

Oto nowa linia oświetlenia zewnętrznego firmy Lifx, którą można kupić od 28 lutego w The Home Depot (online i w sklepie, tylko w USA). Wszystkie produkty współpracują z aplikacją Lifx, która umożliwia tworzenie scen wykorzystujących pełną gamę kolorów świateł, przestrajalne białe światło i możliwość mieszania kolorów w różnych strefach:

Zewnętrzne girlandy świetlne Lifx mają nowoczesny, kanciasty wygląd.
Zdjęcie: Lifx

Reklama

W przeszłości dużą zaletą lamp Lifx w porównaniu z Philips Hue było to, że nie wymagały one zastrzeżonego mostka, ponieważ działały w sieci Wi-Fi 2,4 GHz. Jednak obecnie istnieją dziesiątki niedrogich inteligentnych żarówek Wi-Fi znanych marek, takich jak Wiz, Govee i Meross.

Lifx wierzy, że może wyróżnić się z tłumu dzięki doskonałemu oddawania barw, płynnemu mieszaniu kolorów i wyjątkowej zdolności do utrzymywania poziomów jasności zarówno w kolorze, jak i świetle białym. Lifx jest znany z tych funkcji, a Hollands twierdzi, że nowe produkty opierają się na tym dziedzictwie, zapewniając jednocześnie jaśniejsze kolory i bielszą biel. Nowe lampy oferują imponujący zakres przestrajalnego białego światła od 1500 do 9000 kelwinów, co zapewnia szerszy zakres jaśniejszej bieli. Dla porównania, barwa światła Hue waha się od 2000 do 6500 kelwinów.

Lampy zewnętrzne Lifx będą obsługiwać Matter-over-Wi-Fi, dzięki czemu będą kompatybilne z Google Home, Amazon Alexa, Apple Home, Samsung SmartThings i każdą inną platformą Matter. Hollands twierdzi, że wszystkie nowości wprowadzone na rynek w tym roku będą wspierać Matter, a firma pracuje nad unowocześnieniem istniejących produktów do nowego standardu — w tym Belka, jasne paskiI inteligentne przełączniki.

Nowa zewnętrzna listwa neonowa firmy Lifx.
Zdjęcie: Lifx

Hollands twierdzi jednak, że jest mało prawdopodobne, aby firma zatrudniła Matter do pracy nad starszymi żarówkami Lifx. „Materia wymaga bardzo dużych zasobów” – mówi. Firma planuje przeprojektować starsze produkty, wprowadzając na rynek nowe wersje z nowymi funkcjami i wyższymi lumenami, tam gdzie to możliwe. Potwierdził, że firma będzie kontynuować produkcję całej linii, łącznie z sygnaturą Żarówki E26/A19 i BR30. Ale kilka niszowych żarówek, takich jak Światło noktowizyjne na podczerwień I żarówka bakteriobójczazostają wycofane.

Nowe światła Lifx będą działać zarówno z protokołem Lifx Wi-Fi, jak i Matter-over-Wi-Fi, co oznacza, że ​​nadal możesz korzystać z Alexa, Google i SmartThings za pośrednictwem chmury, aby uzyskać bardziej zaawansowaną kontrolę oświetlenia. Nowe produkty nie będą jednak działać z HomeKit, zamiast tego będą współpracować z Apple Home poprzez Matter. Oznacza to, że w przypadku korzystania z żarówek za pośrednictwem Apple Home będziesz ograniczony do istniejących funkcji Matter, ale możesz użyć aplikacji Lifx, aby uzyskać dostęp do takich rzeczy, jak dynamiczne sceny świetlne.

„W ciągu najbliższych 18 miesięcy wprowadzimy na rynek od 11 do 12 nowych produktów i zaktualizujemy naszą linię, aby wspierać Matter”.

Możesz chcieć zachować tę integrację z chmurą, ponieważ funkcje oświetlenia Matter są nadal ograniczone do podstawowego włączania/wyłączania, przyciemniania i zmiany kolorów; w nowym standardzie inteligentnego domu nie ma obsługi scen ani dynamicznego oświetlenia. Hollands twierdzi jednak, że to już wkrótce.

Lifx jest częścią podgrupy oświetleniowej w Connectivity Standards Alliance, grupie stojącej za Matter, a Hollands twierdzi, że zespół ciężko pracuje nad dynamicznym oświetleniem. „Będzie to uwzględnione w nadchodzącej specyfikacji” – mówi. „Chcemy, aby zostało to przyjęte, a ostatecznym celem jest dynamiczne oświetlenie działające dla różnych marek na jednej platformie”.

Hollands twierdzi, że Lifx rozważał również dodanie protokołu bezprzewodowego Nitka do linii. „Przyjrzeliśmy się bardzo uważnie Threadowi, nie mamy dzisiaj nic do ogłoszenia, ale zastanawiamy się nad dodaniem obsługi Thread”.

Ta nowa walka w Lifx to świetny znak dla inteligentnego domu. Większy wybór jest zawsze dobrą rzeczą, szczególnie w przypadku wyższej półki, gdzie Philips Hue jest w dużej mierze niekwestionowany od kilku lat. Produkty Lifx są drogie, ale warte rozważenia dla tych, którzy cenią doskonałą klarowność i jasność kolorów, cechy, z którymi firma jest od dawna kojarzona i które, mam nadzieję, będą kontynuowane w nowych lampach.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment