Life Eater to horror o stalkingu od niezależnego studia Strange Scaffold


Bohaterami większości gier są bohaterowie, strzelający do złych ludzi lub próbujący ocalić księżniczkę. Można dyskutować z bohaterem Pożeracz życia jest trochę jak bohater. Jasne, bezlitośnie prześladuje ludzi, zanim ich zamorduje w służbie mrocznego boga. Ale gdyby tego nie zrobił, świat by się skończył. Więc naprawdę, jeśli się nad tym zastanowić, jest to szlachetna misja – a wykonując wolę Zimfortha, ratuję świat.

Pożeracz życia to dziwna gra, niepodobna do niczego, w co grałem wcześniej. Kiedy po raz pierwszy zagrałem w tę grę po jej premierze w kwietniu, zauważyłem uderzające efekty wizualne i dźwiękowe, a krótkie przerywniki filmowe pomiędzy rozdziałami kampanii wywołały dreszcze po plecach, ale stwierdziłem, że w grze było dość niewiele.

Oto jak to działa: otrzymuję cele, z których każdy ma swój własny harmonogram. Osobisty harmonogram każdej ofiary zaczyna się od pustego; Muszę odkryć szczegóły życia mojej ofiary, szturchając je i szturchając. Na przykład mogę odkryć, że mój cel je śniadanie około 9 rano, spokojnie potrząsając klamką, a następnie uciekając. Włamanie się do ich komputera daje mi wskazówkę co do ich weekendowych zwyczajów, a chowanie się w krzakach to dobry sposób, aby dowiedzieć się, czy dojeżdżają do pracy, czy nie. Dopiero gdy naprawdę zrozumiem ofiarę i jej harmonogram, będę mógł uderzyć, poświęcając ją w ciemności, aby kupić naszemu światu kolejny rok pokoju.

Reklama

Obraz: Dziwne rusztowanie/mroźny pop

Na początku się odbiłem Pożeracz życia twardy. Końcowy rytuał poświęcenia ofiary zawsze będzie taki sam – usunięcie Ten organów, jeśli mają dojazdy i przerwę Ten żebra, jeśli spali określoną liczbę godzin na dobę. Zagłębianie się w życie ofiary zabierało mi wiele radości, ponieważ zawsze znałem dokładne fakty, które musiałem zebrać, więc nie miałem ochoty robić nic innego. Kampania wprowadza również na początku wiele celów, ale niektóre z nich są niewinne i nie można ich dotykać. Trudno mi było określić, która osoba jest „właściwą” ofiarą, w końcu poczułem się sfrustrowany grą i odłożyłem ją, myśląc, że jest ambitna i godna podziwu, ale nie dla mnie.

Ostatnia aktualizacja od dewelopera Strange Scaffold zmieniła sytuację. Ofiara końcowa jest teraz znacznie bardziej zróżnicowana i teraz chcę przystąpić do rytuału, mając jak najwięcej informacji. Co więcej, do gry dodano nowy tryb Endless, który uznałem za dobry sposób na ćwiczenie umiejętności prześladowania. Po kilku rundach w trybie Endless Mode poczułem, że mogę zmierzyć się z kampanią, a narracyjny ciężar tej historii w końcu wpadł we mnie.

Otwarty tułów oczekujący na wykonanie rytuału na żebrach i narządach w grze Life Eater.  Na dole znajduje się tekst „Podlej kwiat”

Obraz: Dziwne rusztowanie/mroźny pop

Sztuczka, aby Pożeracz życia polega na tym, że każde działanie wymaga czasu, który jest oczywiście zasobem ograniczonym. Co więcej, nieudana akcja budzi podejrzenia – jeśli spróbuję włamać się do czyjegoś domu i mnie złapią, ryzykuję, że zostanę wykryta i ewentualnie zatrzymana przez policję. Mogę złagodzić podejrzenia, wykonując dowolną liczbę działań niebędących prześladowcą, takich jak pójście do pracy, spanie lub spotkania towarzyskie… ale to marnuje mój czas i jeśli zegar osiągnie zero, a ja nie dokonam niezbędnych poświęceń, świat się skończy .

Minimalistyczny styl gry się tutaj opłaca, ponieważ każda z wygenerowanych proceduralnie ofiar może okazać się stosunkowo złożona. Gra nigdy nie jest prosta opowiada jeśli ktoś mieszka samotnie – ale mogę przejrzeć informacje, które odkryłem, zobaczyć bloki czasu, w których ofiara jest sama, i dowiedzieć się, czy ma towarzystwo o dowolnej porze dnia. Czasem znajduję naprawdę makabryczne sekrety, jak na przykład sobotni rytuał, podczas którego mój cel udaje się do lasu, aby napić się krwi ze swoimi kumplami. To gra, która naprawdę mnie tworzy czuć jak prześladowca, co jest naprawdę nowatorskim przeżyciem typu horror.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...

Avid Pro Tools zapewnia obsługę ARA 2 dla rozwiązań iZotope, Synchro Arts i Sound Radix oraz nowe wtyczki MIDI

Firma Avid ogłosiła aktualizację oprogramowania do produkcji dźwięku Pro Tools, która wprowadza obsługę ARA 2 dla rozwiązań firm iZotope, Synchro Arts i Sound...

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment