Liderzy IT wydają na najnowocześniejsze rozwiązania, aby refaktoryzować starsze technologie


Grupy TechTarget i Enterprise Strategy Group Zamierzenia dotyczące wydatków na technologię Badanie wykazało, że decydenci IT przyspieszają inicjatywy modernizacji aplikacji.

Prawie jedna czwarta (23%) z 1432 ankietowanych decydentów IT stwierdziła, że ​​refaktoryzuje istniejące aplikacje.

Chociaż stosunkowo łatwo jest uruchomić aplikację „od podstaw” i zbudować ją w oparciu o architekturę natywną dla chmury, większość organizacji posiada ogromną liczbę starszych aplikacji, które nie mogą korzystać z architektury natywnej dla chmury.

Ponowne hostowanie starszej aplikacji w infrastrukturze jako usłudze (IaaS) jest często określane jako „lift and shift”. Takie podejście nie pozwala w pełni wykorzystać właściwości chmury. Zdaniem analityka Gartneraorganizacje stosujące tę metodę ponownego hostowania często odkrywają, że zespół ds. migracji poszedł na skróty i opracował obejścia, aby aplikacje mogły działać.

Oprócz rozwiązania problemu długu technicznego, który narósł przez lata wspierania coraz większej liczby oprogramowania dla przedsiębiorstw, badanie pokazuje, że wiele organizacji stawia na najnowocześniejsze technologie i metodologie programistyczne.

Transformacja cyfrowa w dalszym ciągu jest głównym czynnikiem biznesowym inwestycji technologicznych. Jednak decydenci IT pracujący w większych i bardziej dojrzałych cyfrowo organizacjach stwierdzili, że priorytetowo traktują inicjatywy związane z obsługą klienta.

Reklama

Patrząc na kluczowe obszary inwestycji w rozwój aplikacji, wydaje się, że decydenci IT kładą w tym roku większy nacisk na rozwój natywnie oparty na chmurze i decyzje oparte na danych, takie jak orkiestracja danych i bezpieczna komunikacja.

Decydenci IT zostali zapytani o planowane inwestycje w technologie integracyjne. Ankieta pokazuje, że następuje ciągła zmiana w kierunku podejść do integracji aplikacji opartych na chmurze i automatyzacji. Duży nacisk kładzie się również na automatyzację zadań i usprawnianie przepływów pracy za pomocą interfejsów programowania aplikacji (API) i zintegrowanych systemów.

Najważniejszym obszarem inwestycji w rozwój oprogramowania w 2024 roku jest DevOps (35%), który w dalszym ciągu stanowi duży obszar zainteresowania przedsiębiorstw. Decydenci IT coraz częściej korzystają z metodologii DevOps w celu automatyzacji ciągłej integracji i wdrażania infrastruktury kodu i aplikacji.

W porównaniu z danymi z 2023 r. obszary technologiczne, na których w 2024 r. poświęcono większy nacisk, obejmują zarządzanie API, rozwiązania bezserwerowe/funkcje jako usługa i siatka usług.

Na pytanie, w jakie technologie tworzenia aplikacji lub integracji ich organizacja planuje dokonać największych inwestycji w ciągu najbliższych 12 miesięcy, badanie wykazało, że większość dużych przedsiębiorstw planuje inwestycje w zarządzanie API. Jednak w organizacjach średniej wielkości automatyzacja procesów biznesowych jest ich najwyższym priorytetem.

Ogółem 43% decydentów IT stwierdziło, że zarządzanie API jest ich największym priorytetem w rozwoju aplikacji w 2024 r., a na drugim miejscu znajduje się automatyzacja procesów biznesowych (37%). Trzecim co do wielkości obszarem inwestycji w rozwój aplikacji są bramy API (31%), czwartym jest integracja z chmurą, np. inwestowanie w oferty platform integracyjnych jako usługi (23%), a automatyzacja procesów za pomocą robotów jest piąta z 22%.

Generatywna sztuczna inteligencja również wstrząśnie światem krajobraz rozwoju aplikacji. Dzięki swojej zdolności do usprawniania generowania kodu i przyspieszania procesów rozwoju decydenci IT uważają ją za obiecującą technologię optymalizacji przepływu pracy.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment