Liderzy IT wycofują się ze strategii opartych na chmurze, ponieważ hybrydowe IT staje się coraz bardziej priorytetem inwestycyjnym


Wydaje się, że strategie IT oparte na chmurze tracą na popularności wśród decydentów technologicznych i liderów biznesu, sugerują dane z Zamierzenia dotyczące wydatków na technologię TechTarget/ESG 2024 badanie.

W badaniu, którego celem było rzucenie światła na priorytety inwestycyjne przedsiębiorstw na całym świecie w nadchodzącym roku, wzięło udział ponad 1400 decydentów technologicznych i liderów biznesowych.

Dane pokazują, że nieco ponad jedna trzecia uczestników badania z regionu EMEA (36%) przy wdrażaniu nowych aplikacji stawia na chmurę, co jest nieco gorszym wynikiem w porównaniu z podobnym badaniem przeprowadzonym przez TechTarget w 2023 r.

Wówczas około połowa uczestników wskazała, że ​​ich organizacja przy wyborze najlepszego środowiska do wdrażania nowych aplikacji i obciążeń preferowała podejście oparte na chmurze.

Jest to zgodne z trendami wydatków na IT obserwowanymi w szerszej branży IT, w tym z firmami zajmującymi się chmurą publiczną, takimi jak Usługi internetowe Amazona (AWS)śledząc zmianę wydatków klientów na chmurę, przy czym przedsiębiorstwa skupiają się bardziej na optymalizacji istniejących środowisk, zamiast zwiększać plany migracji.

Jon Brown, starszy analityk ds. operacji chmurowych i IT w ESGstwierdził, że ta tendencja jest jednym z powodów, dla których organizacje wdrażają FinOps, aby pomóc „wyeliminować marnotrawstwo” w swoich majątkach IT i zapanować nad wydatkami na chmurę.

Reklama

„Przyjęcie FinOps jest jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu” – powiedział. „Dzięki FinOps pojedyncze osoby i zespoły mogą podejmować świadome, oparte na danych i optymalizujące koszty decyzje dotyczące zużycia zasobów IT oraz wykazywać wartość biznesową tych wydatków”.

FinOps to metodologia współpracy, która koncentruje się na pomaganiu przedsiębiorstwom w maksymalizacji wartości inwestycji w chmurę poprzez tworzenie wielofunkcyjnych zespołów składających się z osób z zespołów zajmujących się chmurą, technologią i finansami w organizacji.

Podobnie jak koncepcja FinOps zyskuje na popularności w przedsiębiorstwachrośnie liczba niepotwierdzonych dowodów na to, że przedsiębiorstwa rezygnują z szerokiego podejścia do wdrożeń IT opartego na chmurze, a zamiast tego skupiają się na uruchamianiu nowych obciążeń w najlepiej dla nich dostosowanym środowisku, które może znajdować się lokalnie lub w chmurze.

Być może dlatego chmura hybrydowa okazała się drugą najważniejszą inwestycją technologiczną dużych przedsiębiorstw, jaką w ankiecie TechTarget/ESG planują dokonać w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nawiasem mówiąc, pierwszym najważniejszym obszarem inwestycji technologicznych były narzędzia zapewniające bezpieczeństwo w chmurze.

Kiedy respondenci z regionu EMEA zostali zapytani w innym miejscu raportu o „najważniejsze inwestycje” w infrastrukturę obliczeniową i technologie zarządzania, których organizacje planują dokonać w ciągu najbliższych 12 miesięcy, chmura hybrydowa zajęła pierwsze miejsce, zdobywając 32% głosów.

Podobnie drugim najpopularniejszym wyborem wśród respondentów z regionu EMEA były inwestycje w zewnętrzną infrastrukturę przetwarzania w chmurze (29% głosów) wraz z oprogramowaniem wielochmurowym.

Jak niedawno donosił Computer Weekly, podejście przedsiębiorstw do chmury hybrydowej ewoluowały w porównaniu z poprzednimi latami, kiedy przyjęcie infrastruktury hybrydowej było postrzegane jako tymczasowy punkt zatrzymania dla firm, które chciały w dłuższej perspektywie przeprowadzić migrację całej swojej infrastruktury do chmury publicznej.

W ramach omawianego wcześniej trendu optymalizacji kosztów chmury, który już występuje w przedsiębiorstwach, niektóre firmy zdają sobie teraz sprawę, że niektóre z bardziej przewidywalnych i mniej szczytowych obciążeń, które przeniosły do ​​chmury publicznej, działają lepiej lokalnie z punktu widzenia kosztów i wydajności widoku.

Oznacza to, że chmura hybrydowa staje się obecnie pożądanym punktem końcowym dla niektórych aplikacji, obciążeń i danych, a nie tymczasowym miejscem przechowywania.

Ponieważ niektóre przedsiębiorstwa chcą przenieść aplikacje i obciążenia z powrotem do lokalizacji, w badaniu zapytano także respondentów o plany modernizacji centrum danych w ciągu najbliższych 12–18 miesięcy.

Najczęstszą odpowiedzią na to pytanie, udzieloną przez 40% respondentów z regionu EMEA, było to, że planują zwiększyć wykorzystanie aplikacji IT oraz narzędzi do monitorowania i obserwowania infrastruktury, aby lepiej zrozumieć, jak zachowuje się ich lokalna nieruchomość.

Tymczasem 31% respondentów stwierdziło, że planuje wdrożyć więcej narzędzi do zarządzania usługami infrastruktury centrum danych, orkiestracji i automatyzacji, aby ułatwić zarządzanie infrastrukturą.

Zdaniem Browna świadczy to o tym, że obiekty infrastruktury przedsiębiorstw stają się coraz bardziej złożone.

„Zadania operacji IT stają się jednocześnie bardziej krytyczne i złożone ze względu na całą listę czynników, między innymi modernizację, rozproszone przetwarzanie w chmurze, personel, presję kosztową, transformację cyfrową, bezpieczeństwo, pracę zdalną i rozrost narzędzi” – powiedział.

Dodał, że właśnie dlatego działy IT muszą wdrażać więcej narzędzi, „aby wykonać więcej w krótszym czasie i przy mniejszej liczbie osób”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment