Liderzy IT skupiają się na oprogramowaniu dla przedsiębiorstw, aby zapewnić oszczędności


The Zamierzenia dotyczące wydatków na technologię na rok 2024 badanie pokazuje, że twierdzi ponad połowa (53%) decydentów IT w regionie EMEA zarządzanie projektami to ich najważniejszy priorytet w zakresie aplikacji biznesowych w 2024 r., a za nim plasuje się planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP) na poziomie 50%.

Badanie sugeruje, że organizacje optymalizują przepływ pracy za pomocą inteligentnych narzędzi do zarządzania procesami, zwiększając wydajność i eliminując straty w roku wrażliwym na koszty. Automatyzacja procesów biznesowych jest wykorzystywana w celu usprawnienia powtarzalnych zadań.

Celem każdej firmy jest utrzymanie pozycji lidera na dynamicznym rynku, minimalizacja odpadów i zmniejszenie swojego wpływu na środowisko.

Oprogramowanie ERP i łańcuch dostaw jest bardziej złożony i ewoluuje w kierunku płynnej integracji, automatyzacji i spostrzeżeń opartych na danych, umożliwiając firmom modernizację oprogramowania, optymalizację operacji, podejmowanie świadomych decyzji i reagowanie na zmiany rynkowe w czasie rzeczywistym.

Rozsądne zarządzanie projektami jest kluczem do pomyślnego wdrożenia i wdrożenia nowoczesnych systemów korporacyjnych. Spośród 83 decydentów IT, którzy inwestują w zarządzanie projektami, trzy najważniejsze obszary to planowanie projektu (53%), automatyzacja procesów biznesowych (52%) oraz współpraca i komunikacja (51%).

Niepewność gospodarcza wymaga sprawnego prognozowania, planowania i modelowania scenariuszy. Rozwój oprogramowania dla firm finansowych pokazuje, że istnieje trend w kierunku automatyzacji, analizy opartej na danych i integracji. Obiecują one umożliwienie sprawnego podejmowania decyzji na dynamicznie zmieniającym się rynku.

Reklama

Badanie pokazuje, że dwie trzecie (66%) decydentów IT w regionie EMEA planuje dokonać znacznych inwestycji w ERP w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Drugim co do wielkości obszarem planowanych inwestycji jest łańcuch dostaw (46%), natomiast ład korporacyjny i zgodność z przepisami zajmują trzecie miejsce (41%).

Zapytani o narzędzia zorientowane na klienta, które planują wdrożyć w ciągu najbliższych 12 miesięcy, decydenci z branży IT w Ameryce Północnej na pierwszym miejscu listy priorytetów umieścili narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI), podczas gdy w regionie EMEA na pierwszym miejscu znalazły się narzędzia do obsługi klienta (34%). W regionie EMEA na drugim miejscu znajdują się GenAI, chatboty i zarządzanie relacjami z klientami (29%).

CX [customer experience]szeroko rozumiany, znajduje się w centrum planów rozwoju biznesowego firm, na pierwszym miejscu stawiane jest bezpieczeństwo, zarządzanie danymi i efektywność operacyjna, przy stale rosnącym zainteresowaniu kreatywnymi możliwościami sztucznej inteligencji w contact center, CDP i platformach doświadczeń cyfrowych, ” powiedział analityk Enterprise Strategy Group Brian McKenna.

Jeśli chodzi o inwestycje w zarządzanie zasobami ludzkimi i talentami, decydenci IT w Ameryce Północnej i Europie uznają za główny priorytet w 2024 r. onboarding, a następnie zarządzanie wydajnością pracowników, podczas gdy w Ameryce Północnej drugim co do wielkości priorytetem inwestycji jest przepływ pracy kierownictwo.

Techniki uczenia się i rozwijania umiejętności stale ewoluują, a coraz bardziej spersonalizowane kursy, możliwości rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej oraz oprogramowanie do grywalizacji wspierają rozwój. Jednak pod względem priorytetyzacji inwestycji w HR, zarządzanie nauką i umiejętności spadły o jedno miejsce w porównaniu z rokiem 2023 wśród decydentów IT w regionie EMEA. W USA nauka i umiejętności spadły o sześć miejsc pod względem priorytetów inwestycyjnych.

W obu regionach znaczenie dobrego samopoczucia pracowników staje się coraz większe. Wśród decydentów IT w regionie EMEA 39% twierdzi, że inwestuje w tym roku w tym obszarze.

Ogólnie rzecz biorąc, badanie wykazało, że sztuczna inteligencja i automatyzacja szybko zmieniają rolę działu HR, w tym usprawniają zadania administracyjne, takie jak formalności, płace, planowanie, wdrażanie i przeglądy wyników.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment