Liderzy biznesu usług finansowych i dyrektorzy ds. Informatyki nie zgadzają się co do infrastruktury IT


Pomiędzy liderami biznesowymi i IT w sektorze usług finansowych istnieje przepaść, jeśli chodzi o zdolność infrastruktury IT do reagowania na wyzwania związane z pandemią Covid-19.

Według Gartnera 2020 Badanie pulsu usług finansowych Covid-19, ponad połowa liderów biznesu w sektorze uważa, że ​​infrastruktura IT ich organizacji jest słabością, jeśli chodzi o reagowanie na wyzwania, ale tylko 20% dyrektorów IT czuło to samo.

Gartner powiedział, że ten spór musi zostać rozwiązany, jeśli firmy świadczące usługi finansowe mają podejmować na czas decyzje dotyczące inwestycji w IT.

„To rozłączenie będzie ciągłym, a może nawet narastającym wyzwaniem, jeśli nie zostanie rozwiązane” – powiedział Nicole Sturgill, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner. „Dyrektorzy ds. Informatyki muszą podjąć natychmiastowe działania, aby zrozumieć, dlaczego liderzy biznesowi uznali technologię za słabość. Ich odpowiedzi mogą wskazać drogę naprzód, dla której należy nadać priorytet inwestycjom w nowe technologie ”.

Gartner powiedział, że dyrektorzy IT szybko zareagowali na początkowe wyzwania pandemii, takie jak umożliwiające pracę zdalną, ale Sturgill powiedział, że muszą teraz „sprzymierzyć się” z liderami biznesu, gdy organizacje wychodzą z kryzysu koronawirusa.

„Dyrektorzy ds. Usług finansowych szybko zareagowali na bezpośrednie skutki pandemii Covid-19, odpowiadając na potrzeby swoich zespołów, gdy przechodzili do pracy zdalnej lub, w przypadku pracowników uznanych za„ niezbędnych ”, zapewnili im odpowiedni sprzęt i przestrzeń fizyczną ,” powiedziała. „Teraz, aby odnieść sukces Resetowanie i wychodząc z tego kryzysu, bardzo ważne jest, aby ci CIO dostosowali swoje kolejne kroki do strategii przywództwa biznesowego ”.

Reklama

Gartner powiedział, że dyrektorzy IT muszą angażować się wcześnie i często, aby zapobiegać różnicom opinii, które mogłyby wstrzymać inwestycje.

„Naprawienie tego, co się zepsuło, zawsze będzie priorytetem w najbliższym czasie dla dyrektorów ds. Informatyki, ale planowanie z wyprzedzeniem, choć trudniejsze w niepewnych czasach, ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia przyszłego sukcesu organizacji” – dodał Sturgill. „Dyrektorzy ds. Informatyki powinni stworzyć strukturę w celu regularnego gromadzenia imperatywów biznesowych, zarówno poprzez bezpośrednie rozmowy z liderami biznesowymi i interesariuszami z branży, jak i poprzez skoordynowane sesje planowania i dokumenty”.

CIO i liderzy biznesowi zgadzają się co do tego, że automatyzacja jest priorytetem, powiedział Sturgill. „Zarówno liderzy biznesowi, jak i dyrektorzy ds. Informatyki wykazują wspólne zainteresowanie technologiami automatyzacji, więc jest jasne, że ten obszar będzie kluczowym priorytetem dla organizacji świadczących usługi finansowe po Covid-19” – powiedział Sturgill.

Badanie Gartnera wykazało, że ponad połowa dyrektorów IT planuje zainwestować w technologię automatyzacji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!