Liczba płatności zbliżeniowych w Wielkiej Brytanii wzrosła w ubiegłym roku o 30%.


Według najnowszych danych organizacji branży bankowej UK Finance, w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii dokonano około 17 miliardów płatności zbliżeniowych, co oznacza wzrost o 30% w porównaniu z rokiem poprzednim, przy czym 87% osób korzysta z tej technologii co najmniej raz w miesiącu. The średnia wartość płatności zbliżeniowych również wzrosła.

W 2022 roku dokonano łącznie 45,7 miliarda płatności, z czego 13,1 miliarda wykorzystano w technologii zbliżeniowej za pośrednictwem kart debetowych i kredytowych. W międzyczasie wzrosło również wykorzystanie portfeli mobilnych, takich jak Apple Pay – 30% osób zarejestrowało się obecnie w co najmniej jednym portfelu mobilnym.

„Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z [mobile wallets] jest wciąż mniejsza niż liczba kart zbliżeniowych, jednak wydaje się, że cieszą się one coraz większą popularnością i prawdopodobne jest, że w przyszłości metody płatności mobilnych będą znacznie rosły” – stwierdzono w raporcie UK Finance.

Średnia wartość płatności zbliżeniowych wyniosła 15,10 funtów w 2022 r., w porównaniu z 12,66 funtów w 2021 r. Karty zbliżeniowe zostały po raz pierwszy wprowadzone w 2007 r. z limitem wydatków wynoszącym 10 funtów. Limit ten z biegiem czasu stopniowo wzrastał, z 30 do 45 funtów w 2020 r. na wczesnych etapach pandemii, oraz do 100 funtów w 2021 r.

Adrian Buckle, szef działu badań w UK Finance, powiedział, że w zeszłym roku wzrosły płatności zbliżeniowe, bankowość internetowa i płatności mobilne, chociaż wyzwania związane z kosztami życia sprawiły, że niektórzy ludzie woleli używać gotówki do planowania budżetu.

Po raz pierwszy od wielu lat wolumen płatności gotówkowych ogółem wzrósł z sześciu miliardów w 2021 r. do 6,4 miliarda w roku ubiegłym, ale jako odsetek płatności ogółem spadł do 14% z 15,5%. W ciągu ostatnich 10 lat spadek liczby gotówki jako środka płatniczego był dramatyczny – w 2013 r. gotówka stanowiła 54% wszystkich płatności w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Jednak pomimo zeszłorocznej tendencji polegającej na wycofywaniu się z gotówki, nowe technologie będą nadal kształtować sektor płatności. „W najbliższej dekadzie prognozujemy dalszy wzrost wykorzystania płatności kartowych i mobilnych oraz rozwój rynku m.in otwarta bankowość może przynieść dalsze zmiany w krajobrazie płatności” – powiedział Buckle.

Według UK Finance z usług „kup teraz, zapłać później” (BNPL) oferowanych przez fintechy korzysta obecnie co piąta osoba w wieku od 25 do 34 lat.

usługi BNPL są oferowane przez coraz większą liczbę dostawców fintech, Klarna będąc jednym z największych. Usługi tego typu zyskały popularność w czasie obecnego kryzysu kosztów utrzymania, ponieważ dają konsumentom możliwość rozłożenia płatności za szeroką gamę zakupów.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment