LG wkuwa reklamy na swoich telewizorach wszędzie, gdzie tylko może


Dzisiejszego popołudnia aktualizowałem aplikacje do przesyłania strumieniowego na moim telewizorze LG CX OLED 2020, co robię od czasu do czasu, ale dzisiaj było inaczej. Nie wiadomo skąd widziałem (i słyszałem) reklamę Ace Hardware, która zaczęła grać w lewym dolnym rogu. Automatycznie odtwarzał dźwięk bez żadnej akcji z mojej strony.

Teraz mam pełną świadomość, że reklamy umieszczane wokół ekranu głównego lub menu głównego telewizora nie są niczym niezwykłym. LG, Samsung, Roku, Vizio i inni biorą udział w tej grze. Żyjemy w erze, w której inteligentne telewizory mogą automatycznie rozpoznawać to, co oglądasz, a twórcy programów telewizyjnych budują dla siebie atrakcyjne biznesy reklamowe, wykorzystując wszystkie dane, które trafiają do nich.

Ale to wydawało się dość skandaliczne, nawet jak na dzisiejsze standardy. Losowa, pełna reklama, która właśnie pojawia się w sklepie z aplikacjami LG? Czy nie ma ucieczki od tych rzeczy? Zamierzamy tylko upchnąć reklamy w każdym rogu oprogramowania telewizora, co? Wyobraź sobie, że podczas aktualizowania aplikacji na smartfonie uruchomiła się automatycznie odtwarzana reklama.

Miejsce Ace nie było szczególnie denerwujące – skończyło się w 15 sekund – ani nie było skierowane we mnie ani przerażające. To naprawdę miejsce, w którym wydaje się, że jest o krok za daleko.

Te rzeczy mogą wydawać się inwazyjne, ale częściowo to również powoduje stały spadek cen nawet w telewizorach z wyższej półki. Kupiłem ten 55-calowy CX na sprzedaż za około 1400 USD i jest to prawie najlepszy telewizor na rynku do gier nowej generacji. Ale nawet jeśli ten piękny panel był tańszy, niż mógłby mieć bez reklamy otynkowane w przypadkowych miejscach, poziom infiltracji reklam wyświetlanych tutaj jest wciąż przygnębiający. LG ogłosiło niedawno, że tak będzie licencjonowanie webOS dla innych marek telewizorów, więc może firma stara się sprawdzić, jak daleko może posunąć się do przodu.

Myślę, że zawsze mogę odciąć połączenie internetowe telewizora i trzymać się pendrive’a lub konsoli Xbox Series X, jeśli reklamy z autoodtwarzaniem wciąż pojawiają się wszędzie. A może mogę zrezygnować z miejsca, w którym zakończę ostrzał. Niektórym nie przeszkadzają te rzeczy, ale jeśli tak, sprawdź ten doskonały wątek Reddit, które mogą pomóc Ci walczyć i blokować niektóre domeny, do których dzwonią te telewizory, aby wyświetlać ich reklamy. Wiele osób na Twitterze też wskazał mi Pi-hole jako poprawka.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy kontrakt z WGA zmieni sposób działania Hollywood

(Ujawnienie: The Verge redakcja jest również zrzeszona w Writers Guild of America, East.)WGA opublikowała dziś wieczorem podsumowanie kontraktu i to historyczne. Najbardziej błyskotliwe...

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...
Advertisment