Lenovo wprowadza nowe stacjonarne stacje robocze ThinkStation PX, P7 i P5


Lenovo ogłosiło dziś wprowadzenie na rynek ThinkStation PX, P7 i P5, dostarczając nowe trio najbardziej zaawansowanych technologicznie stacjonarnych stacji roboczych, jakie firma kiedykolwiek zbudowała. Te nowe stacje robocze, zaprojektowane od podstaw, aby przekraczać dzisiejsze najbardziej ekstremalne obciążenia obliczeniowe w różnych branżach, są wyposażone w najnowszą technologię procesorową firmy Intel, obejmującą do 120 rdzeni i obsługują wysokiej klasy profesjonalne procesory graficzne NVIDIA RTX.

Ponadto nowe stacje robocze oferują całkowicie nowe, przełomowe konstrukcje obudów i zaawansowane systemy termiczne, a także funkcje BMC do usprawnionego zdalnego monitorowania systemu. Od rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości mieszanej oraz wirtualnej produkcji po uczenie maszynowe, naukę danych, inżynierię wspomaganą komputerowo (CAE), przechwytywanie rzeczywistości i sztuczną inteligencję, te stacje robocze nowej generacji spełniają stale rosnące wymagania dotyczące większej mocy, wydajności i szybkości w skalowalny i przyszłościowy sposób dla tego nowego, hybrydowego świata pracy.

„Te nowe stacjonarne stacje robocze zostały skrupulatnie zaprojektowane z myślą o kliencie, aby osiągać pożądane wyniki biznesowe i dostarczać innowacyjne, nowe rozwiązania, z których nasi klienci będą mogli korzystać przez długi czas w miarę wzrostu złożoności obciążeń roboczych” — powiedział Rob Herman, wiceprezes ds. Stacja robocza Lenovo i jednostka biznesowa sztucznej inteligencji klienta. „Ściśle współpracowaliśmy z firmami Intel, NVIDIA i Aston Martin, aby zapewnić, że te nowe systemy oferują najlepszą formę i funkcjonalność, łącząc wysokiej jakości obudowę z najnowocześniejszą grafiką, pamięcią i mocą obliczeniową”.

ThinkStation PX, P7 i P5Aby ożywić te trzy stacje robocze, firma Lenovo nawiązała współpracę ze swoim klientem Aston Martin, znanym producentem samochodów o wysokich osiągach i liderem na rynku pojazdów ultraluksusowych, w celu wspólnego zaprojektowania nowej obudowy ThinkStation. Zgodnie z filozofią projektowania Aston Martin, współpraca miała na celu odzwierciedlenie kultowego czerwonego języka projektowego Lenovo, zapewnienie najwyższej możliwej wydajności i umożliwienie zwiększonego poziomu dostosowywania. Projektanci z firm Lenovo i Aston Martin pracowali wspólnie nad stworzeniem maszyn o najwyższej wydajności, umożliwiających użytkownikom stacji roboczych wzmocnienie każdego etapu ich złożonych przepływów pracy. W tym celu zespoły opracowały nową, niewymagającą użycia narzędzi konstrukcję podwozia, która zapewnia wyjątkową elastyczność i lepszą ergonomię.

Koncentrując się na osiągnięciu maksymalnej wydajności, grill 3D podwozia jest bezpośrednio inspirowany kultowym Grand Tourer DBS firmy Aston Martin, wykorzystując spostrzeżenia projektowe z segmentu samochodów o wysokich osiągach do stacjonarnej stacji roboczej. Przeprojektowane przegrody powietrzne i większe sześciokątne otwory wentylacyjne 3D wraz z opatentowanym przez Lenovo trzykanałowym systemem chłodzenia umożliwiają niezakłócony przepływ powietrza, zapewniając maksymalny dopływ zimnego powietrza i wylot gorącego powietrza. W rezultacie kultowa obudowa maksymalizuje wydajność procesorów, procesorów graficznych, pamięci i pamięci masowej. Ponadto wszystkie trzy nowe stacje robocze mają innowacyjną, modułową konstrukcję z napędami dostępnymi od przodu, co ułatwia serwisowanie i elastyczność rozbudowy.

„Współpraca projektowa nad nową obudową Lenovo ThinkStation była niesamowitą trzyletnią podróżą” — powiedział Cathal Loughnane, dyrektor Aston Martin Partnerships. „Dla nas samych, klientów stacji roboczych Lenovo, ten projekt był wyjątkową okazją do stworzenia wydajnego systemu, który wykorzystamy do projektowania i rozwijania naszych wysokowydajnych pojazdów”.

Lenovo ThinkStation PX: maksymalna elastyczność od komputera stacjonarnego do centrum danych

Reklama

Lenovo ThinkStation PX to najwyższej klasy flagowa stacja robocza Lenovo, która osiąga ekstremalny poziom mocy i wydajności dzięki obsłudze większej liczby rdzeni i możliwościom rozbudowy niż poprzednie generacje stacji roboczych Lenovo. ThinkStation PX, zoptymalizowany pod kątem stelaża, oferuje elastyczność potrzebną zarówno w środowiskach stacjonarnych, jak i w centrach danych, umożliwiając płynne przejście między nimi. Ta wszechstronna nowa stacja robocza jest napędzana najnowszymi procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji, które oferują do 120 rdzeni procesora i zapewniają średni wzrost wydajności o 53% w porównaniu z poprzednią generacją. ThinkStation PX oferuje również obsługę maksymalnie czterech procesorów graficznych NVIDIA RTX 6000 Ada z dwoma gniazdami, dzięki czemu użytkownicy mogą zarządzać i wykonywać najbardziej złożone przepływy pracy spotykane we współczesnych środowiskach pracy, w tym kreatywne wykańczanie i symulacje CAE. Nowa stacjonarna stacja robocza z maksymalnie 2 TB pamięci DDR5 i ultraszybką przepustowością dzięki pasom PCIe Gen 5 zapewnia elastyczność wirtualizacji wielu użytkowników w hybrydowych środowiskach przepływu pracy — czy to w centrum danych, czy w klastrach dywanowych pod komputerem stacjonarnym. Wreszcie ta stacja robocza oferuje wydajny zasilacz o mocy 1850 W i opcjonalne zasilacze nadmiarowe.

Lenovo ThinkStation P7: oszałamiająca moc z jednego gniazda

ThinkStation P7 jest wyposażony w przełomową nową architekturę obliczeniową z najnowszymi procesorami Intel Xeon W, obsługującymi do 56 rdzeni w jednym gnieździe, zapewniając nową moc potrzebną do stawienia czoła wielowątkowym zadaniom wymagającym dużej mocy obliczeniowej. ThinkStation P7, zaprojektowany tak, aby przekraczać najbardziej rygorystyczne wyzwania związane z wydajnością i niezawodnością obciążeń, które w przeszłości opierały się zwykle na serwerach lub zasobach w chmurze, jest również zoptymalizowany pod kątem montażu w szafie rack do użytku w różnych środowiskach komputerów stacjonarnych i centrów danych w obudowie 4U. Dzięki obsłudze maksymalnie trzech dwugniazdowych procesorów graficznych NVIDIA RTX 6000 Ada Generation ThinkStation P7 jest idealnym rozwiązaniem dla twórców treści, architektów, projektantów, inżynierów i analityków danych, którzy wymagają niespotykanej dotąd grafiki, wizualizacji, renderowania w czasie rzeczywistym oraz wydajności CAE i AI. ThinkStation P7 sprosta najtrudniejszym wyzwaniom — od stylizacji samochodów i analizy obliczeniowej dynamiki płynów po złożone przepływy pracy związane z produkcją wideo i renderowaniem.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować nową linię procesorów Xeon W, zbudowaną w oparciu o przełomową nową architekturę obliczeniową i pakiety ze znacznie większą liczbą rdzeni, aby przyspieszyć wydajność w przypadku najszybciej rosnących obciążeń, od których dziś zależą firmy” — powiedział Roger Chandler, wiceprezes CCG oraz dyrektor generalny zespołu twórców i rozwiązań dla stacji roboczych w firmie Intel. „Te procesory zostały stworzone, aby zapewnić profesjonalnym innowatorom, w tym twórcom, inżynierom i analitykom danych, moc i stabilność potrzebną do tworzenia najnowszych innowacji w branży”.

Lenovo ThinkStation P5: przyszłościowa wszechstronność, niezawodność i wydajność

ThinkStation P5, będący koniem roboczym stacjonarnej stacji roboczej, został zaprojektowany z myślą o wielu gałęziach przemysłu i został przeprojektowany, aby zaspokoić zapotrzebowanie użytkowników na wyższy poziom wydajności, możliwości rozbudowy infrastruktury informatycznej i łatwość zarządzania w przedsiębiorstwie. Stacja robocza nowej generacji ma nowo zaprojektowaną obudowę, najnowsze procesory Intel Xeon W, które oferują do 24 rdzeni oraz obsługę maksymalnie dwóch profesjonalnych kart graficznych NVIDIA RTX A6000. Szybka pamięć DDR5 i przepustowość PCIe Gen 5 zapewniają wyjątkową konfigurowalność, która zaspokaja unikalne potrzeby użytkowników końcowych. Zoptymalizowana pod kątem architektów, projektantów, inżynierów i twórców, ta stacja robocza błyszczy w modelowaniu brył i zadaniach wymagających dużej mocy obliczeniowej, w tym BIM, złożonym 3D CAD, przechwytywaniu rzeczywistości i wizualizacji geoprzestrzennej, efektach wizualnych i wdrożeniach brzegowych.

„NVIDIA oferuje najpotężniejsze na świecie procesory graficzne do obliczeń graficznych dla stacjonarnych stacji roboczych” — powiedział Bob Pette, wiceprezes ds. profesjonalnej wizualizacji w firmie NVIDIA. „Są one dostępne we wszystkich trzech nowych systemach stacjonarnych Lenovo ThinkStation, wyposażając naukowców zajmujących się danymi, inżynierów i kreatywnych profesjonalistów w wydajną technologię, której potrzebują do pracy z ogromnymi zbiorami danych, szybszego wprowadzania innowacji oraz udoskonalania jutrzejszej sztucznej inteligencji i intensywnych obliczeniowo przepływów pracy ”.

Stacje robocze ThinkStation PX, P7 i P5 zostały zaprojektowane do pracy w najbardziej wymagających profesjonalnie zarządzanych środowiskach pracy IT i zapewniają podstawowe funkcje i zabezpieczenia klasy korporacyjnej. Rygorystyczne standardy i testy Lenovo, ThinkStation Diagnostics 2.0, wsparcie ThinkShield, uaktualnienia do Premier Support i trzyletnia gwarancja zapewniają spokój potrzebny do pewnej i bezpieczniejszej pracy.

Trzy nowe stacje robocze będą dostępne od maja 2023 r.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!