Lenovo przedstawia ThinkStation P8 z procesorem AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX i kartą graficzną NVIDIA RTXFirma Lenovo ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej stacji roboczej ThinkStation P8 w obudowie typu tower wyposażonej w procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX i procesory graficzne NVIDIA RTX. Zaprojektowany, aby zapewnić niezrównaną wydajność, niezawodność i elastyczność profesjonalistom, którzy wymagają tego, co najlepsze od swoich stacji roboczych, nowy, odważny ThinkStation P8 opiera się na sukcesie wielokrotnie nagradzanego P620, pierwszej na świecie stacji roboczej wyposażonej w procesory AMD Ryzen Threadripper PRO. ThinkStation P8, wyposażony w zoptymalizowaną konstrukcję termiczną i wszechstronną obudowę inspirowaną Aston Martinem, łączy w sobie legendarną niezawodność Lenovo, doświadczenie klienta i innowacyjność z przełomową architekturą obliczeniową dzięki uprzejmości AMD i NVIDIA. ThinkStation P8 podnosi poprzeczkę w przypadku intensywnych obciążeń w wielu segmentach, koncentrując się na elastyczności przepływu pracy opartej na wynikach.

„W Lenovo rozumiemy, że nasi klienci potrzebują wysokiej jakości stacji roboczych, które można dostosować do ich zmieniających się i różnorodnych potrzeb. Dlatego współpracowaliśmy z AMD i NVIDIA, aby stworzyć ThinkStation P8, stację roboczą, która łączy w sobie moc, elastyczność i funkcje klasy korporacyjnej ”- powiedział Rob Herman, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej Workstation and Client AI w Lenovo. „Zaprojektowany, aby oferować niezrównaną wydajność i skalowalność, niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzać złożone symulacje, renderować oszałamiające efekty wizualne, czy opracowywać najnowocześniejsze aplikacje oparte na sztucznej inteligencji, ThinkStation P8 poradzi sobie ze wszystkim. A dzięki certyfikatom, zabezpieczeniom i wsparciu Lenovo ThinkStation możesz mieć pewność, że ThinkStation P8 przekroczy oczekiwania.”

Elastyczne i wszechstronne rozwiązania branżowe ThinkStation P8

Specjaliści z takich dziedzin jak architektura, inżynieria, media i rozrywka, opieka zdrowotna, edukacja i badania wiedzą, że wydajna i niezawodna stacja robocza ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w biznesie. Obsługa złożonych i wymagających zadań, od strumieni pracy wymagających dużej ilości danych po aplikacje graficzne w czasie rzeczywistym lub opracowywanie modeli sztucznej inteligencji, jest nieodłączną częścią tych branż, a użytkownicy polegają na wysoce konfigurowalnych, najnowocześniejszych rozwiązaniach w zakresie stacji roboczych, które umożliwiają im przekraczanie granic produktywności i kreatywności i innowacja. ThinkStation P8 to stacja robocza zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających obciążeniach. Ulepszona konstrukcja termiczna, opracowana we współpracy z firmą Aston Martin, umożliwia użytkownikom szybsze i dłuższe korzystanie z wydajnych procesorów AMD i profesjonalnych kart graficznych NVIDIA RTX, dzięki czemu P8 idealnie nadaje się do wykonywania najbardziej złożonych strumieni pracy.

Wyposażony w najnowsze procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX zbudowane w wiodącej architekturze „Zen 4” w procesie technologicznym 5 nm i wyposażone w maksymalnie 96 rdzeni i 192 wątki, Lenovo ThinkStation P8 doskonale sprawdza się w środowiskach o dużej intensywności, takich jak modelowanie informacji o budynku (BIM). przepływy pracy, projekty rozwoju oprogramowania lub zarządzanie cyklem życia produktu. Nowa, elegancka i solidna obudowa zoptymalizowana pod kątem montażu w szafie typu rack oferuje większe opcje zasilaczy o znamionowej mocy Platinum, aby sprostać bardziej wymagającym możliwościom rozbudowy. Na przykład może obsługiwać maksymalnie trzy (3) procesory graficzne NVIDIA RTX 6000 Ada Generation, co pomaga skrócić czas realizacji aplikacji wymagających intensywnej obsługi grafiki, takich jak śledzenie promieni w czasie rzeczywistym lub renderowanie wideo, symulacje lub projektowanie wspomagane komputerowo. Połączona moc otwiera także nowe możliwości wciągających środowisk, w tym cyfrowych światów, tworzenia treści AR/VR i opracowywania zaawansowanych modeli sztucznej inteligencji.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością zasilania najnowszych stacji roboczych ThinkStation P8 w obudowie typu tower naszymi najnowocześniejszymi procesorami AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX, które zapewniają wiodącą wydajność i przepustowość, aby sprostać coraz bardziej złożonym przepływom pracy” – powiedział Jason Banta, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Komputery OEM, AMD. „Architekci, inżynierowie, artyści wizualni i twórcy modeli AI będą rozkoszować się mocą, elastycznością i niezawodnością, jaką zapewnia ThinkStation P8 z procesorem AMD”.

„Lenono ThinkStation P620 z technologią AMD Threadripper PRO całkowicie zmienił zasady gry w naszych procesach tworzenia animacji 3D i programowania w ciągu ostatnich dwóch lat” – powiedział Bill Ballew, dyrektor ds. technicznych w DreamWorks Animation. „Nie możemy się doczekać znacznie szybszych iteracji dzięki zwiększonej wydajności nowej stacji roboczej ThinkStation P8 z procesorem AMD Threadripper PRO 7000 WX w nadchodzącym roku”.

Reklama

Sztuczna inteligencja dla przedsiębiorstw
Ewolucja przepływów pracy związanych z analizą danych i generatywną sztuczną inteligencją staje się coraz bardziej zależna od wydajnych komponentów CPU i GPU. W miarę zwiększania się rozmiaru i złożoności zbiorów danych specjaliści AI muszą równoważyć elastyczność przepływu pracy, czas potrzebny na wgląd i efektywność kosztową rozwiązań chmurowych, które często są zaporowe na dużą skalę. Bezpieczeństwo i zarządzanie danymi to także kwestie, które powodują potrzebę wydajniejszych obliczeń w rękach wartościowych pracowników zajmujących się sztuczną inteligencją.

Stacje robocze Lenovo doskonale radzą sobie z takimi zadaniami, jak przygotowywanie danych AI, oczyszczanie danych, wizualizacja danych, wybór modelu, ocenianie modeli, szkolenie modeli i dostrajanie, które mogą zajmować znaczną część pracy analityka danych. Modele wielkojęzyczne (LLM) wymagają wydajnych procesorów graficznych NVIDIA do szkolenia i dostrajania posiadanych danych w przedsiębiorstwie. Najnowsze procesory i procesory graficzne NVIDIA zoptymalizowane pod kątem sztucznej inteligencji są dostępne w całej naszej ofercie stacji roboczych ThinkStation i ThinkPad, a także NVIDIA AI Enterprise, kompleksowa platforma oprogramowania do produkcyjnej sztucznej inteligencji, umożliwiają organizacjom pracę na własnych danych w bezpiecznym osobistym środowisku superkomputerowym typu sandbox . Z tego wpisu na blogu dowiesz się więcej o tym, jak stacje robocze mogą zapewniać rzeczywistą wartość w przepływach pracy związanych ze sztuczną inteligencją oraz analizą danych i analizą danych.

Kompleksowe konfiguracje stacji roboczych ThinkStation P8
Oprócz procesorów AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX i procesorów graficznych NVIDIA RTX Ada Generation, ThinkStation P8 ma certyfikaty niezależnych dostawców oprogramowania i obsługuje system operacyjny Windows 11 i popularne systemy operacyjne Linux. Oferuje szereg możliwości przechowywania i rozbudowy, które zapewniają elastyczne i dostosowane konfiguracje. Wysoce konfigurowalne opcje pozwalają użytkownikom wybrać najlepsze komponenty do obsługi złożonych i wymagających zadań z łatwością i wydajnością. Co więcej, łatwy dostęp i możliwość serwisowania bez użycia narzędzi zapewniają przyszłościową skalowalność i szybką wymianę wielu komponentów.

Stacja robocza P8 może pomieścić maksymalnie siedem (7) dysków SSD M.2 PCIe Gen 4 z obsługą RAID lub maksymalnie trzy (3) dyski twarde w celu przechowywania danych o dużej pojemności3, do 2 TB4 pamięci DDR5 z obsługą ośmiokanałową i siedem (7 ) Gniazda PCIe, w tym sześć (6) PCI Gen 5, które zapewniają wyższą prędkość połączenia, mniejsze opóźnienia i większe możliwości rozbudowy, a także zawierają wbudowaną kartę 10 Gigabit Ethernet, która praktycznie eliminuje wąskie gardła w sieci.

ThinkStation P8, podobnie jak wszystkie stacjonarne stacje robocze Lenovo, zawiera wbudowane monitorowanie sprzętu dostępne za pośrednictwem oprogramowania ThinkStation Diagnostics, a narzędzie Lenovo Performance Tuner oferuje liczne profile umożliwiające optymalizację wielu aplikacji niezależnych dostawców oprogramowania. ThinkStation P8 obsługuje także rozwiązania zabezpieczające ThinkShield firmy Lenovo, które zapewniają kompleksową ochronę od BIOS-u po chmurę. Co więcej, rygorystyczne standardy testowania, wsparcie Premier Support i opcje rozszerzonej gwarancji dają klientom pewność, że stacja robocza będzie działać niezawodnie i zabezpieczy ich inwestycję. Inwestycją można dalej zarządzać za pomocą oprogramowania Lenovo TruScale, które upraszcza zakup, wdrażanie i zarządzanie w pełni zintegrowanymi rozwiązaniami informatycznymi, a wszystko to dostarczane jako usługa z prostotą skalowalnego modelu płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.

ThinkStation P8 z procesorami AMD Ryzen Threadripper PRO z serii WX i kartami graficznymi NVIDIA RTX będzie dostępny od pierwszego kwartału 20245 r. Aby dowiedzieć się więcej o najnowszym ThinkStation P8, pobierz arkusz danych, a więcej informacji o ofercie stacji roboczych Lenovo znajdziesz na stronie www.lenovo .com/workstations.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment