Lenovo ogłasza nowe superkomputery opracowane wspólnie z Aston Martinem


Firma Lenovo ogłosiła dzisiaj trzy nowe superkomputery z linii ThinkStation. Firma zaprezentowała nowe komputery stacjonarne ThinkStation P5, P7 i PX, opracowane wspólnie z firmą Aston Martin, aby zapewnić zgodność ze standardami branżowymi. Najwyższym z trzech komputerów stacjonarnych jest ThinkStation PX. Ma dwa procesory z maksymalnie 120 rdzeniami, cztery procesory graficzne NVIDIA RTX 6000 Ada, do 2 TB pamięci DDR5 i 60 TB pamięci masowej z możliwością wymiany podczas pracy.


Nowe ThinkStation pojawiły się po tym, jak Lenovo ogłosiło kilka ulepszeń Laptopy ThinkPad, Chromebooki i monitory wielofunkcyjne Na Targi MWC 2023.

Lenovo Think Station P5

Lenovo Think Station P5

Reklama

„Najniższym” komputerem końcowym jest ThinkStation P5, ale nie daj się zwieść liczbie. Komputer stacjonarny ma procesor Intel Xeon W z 24 rdzeniami o częstotliwości 4,8 GHz. Ma dwa procesory graficzne NVIDIA RTX A6000, każdy z 48 GB pamięci VRAM. Jest też 512 GB pamięci DDR5 z 8 gniazdami DIMM i do 48 TB pamięci masowej. Przód komputera ma również dostęp do dysków typu hot-swap, co zapewnia beznarzędziową obsługę.

Jeśli chodzi o porty, jest jedno gniazdo audio combo. Jako opcjonalne ustawienie użytkownicy mają możliwość uzyskania dwóch portów USB-A 3.2 Gen 2 i dwóch portów USB-C 3.2 Gen 2. Z tyłu znajdują się dwa porty USB 2.0, trzy USB-C 3.2 Gen 2, jeden USB-C 3.2 Gen 2×2, port Gigabit Ethernet RJ-45 oraz porty wejścia i wyjścia liniowego. Jest wbudowany Intel AX211 Wi-Fi 6E 2×2 i Bluetooth 5.2.

Urządzenie jest dostarczane ze specjalistycznym oprogramowaniem Windows 11 Pro lub Windows 10 Pro for Workstation, a także Ubuntu Linux. Jeśli chodzi o zasilanie, to mamy zasilacz o mocy 750 W i 1000 W, zapewniający 92% sprawności.

Lenovo Think Station P7

LI Lenovo ThinkStation P7
Lenovo Think Station P7

Lenovo ThinkStation P7 jest krokiem naprzód w stosunku do P5 i ma podobną konstrukcję podwozia. Ma ten sam konfigurowalny beznarzędziowy przedni panel dostępu do dysków wymienianych podczas pracy, a także jest zoptymalizowany pod kątem montażu w szafie serwerowej do użytku w centrach danych.

ThinkStation P7 jest wyposażony w procesor Intel Xeon W-3400 z maksymalnie 56 rdzeniami o taktowaniu 4,8 GHz. Dodatkowo są trzy karty graficzne NVIDIA RTX 6000 Ada z łącznie 48 GB pamięci VRAM. Do dyspozycji masz do 1 TB pamięci DDR5 i do 52 TB przestrzeni dyskowej. Ma takie same przednie, opcjonalne i tylne porty jak P5 oraz taką samą obsługę Wi-Fi 6E 2×2, a także Bluetooth 5.2.

Ma fabrycznie zainstalowany system Windows 10/11 Pro for Workstation i Ubuntu Linux oraz jest wyposażony w zasilacze o mocy 1000 W i 1400 W, które zapewniają działanie tych kart i układów scalonych.

Lenovo Think Station PX

LI Lenovo ThinkStation PX
Lenovo Think Station PX

Lenovo ThinkStation PX to najwyższa półka z trzech nowych superkomputerów i ma mnóstwo mocy. Lenovo twierdzi, że ma o 53% wyższą średnią wydajność w porównaniu z poprzednią generacją i patrząc na specyfikacje; wydaje się to bardziej niż wiarygodne. Podwozie zostało zaprojektowane wspólnie z Aston Martinem i ma kultowe podwozie z zaawansowaną architekturą termiczną. Dostępne są dwa nadmiarowe zasilacze do „aplikacji o znaczeniu krytycznym”, a z przodu urządzenia znajdują się trzy dostępne z przodu gniazda kart z możliwością wymiany podczas pracy. Oczywiście komputer stacjonarny jest również zoptymalizowany pod kątem stelaża i jest gotowy do użycia w centrach danych.

Lenovo ThinkStation PX jest wyposażony w dwa procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji i ma do 120 rdzeni (60 rdzeni na procesor), taktowanych zegarem 4,1 GHz. Posiada cztery karty graficzne NVIDIA RTX 6000, łącznie 48 GB pamięci VRAM i 2 TB pamięci DDR5 4800 MHz. Jeśli chodzi o pamięć masową, ma pojemność do 60 TB z dużą ilością gniazd M.2 PCIe NVMe SSD i 3,5-calowych gniazd SATA HDD.

Komputer stacjonarny jest wyposażony w mocny zasilacz 1850 W, a także opcjonalne nadmiarowe zasilacze, które zapewniają ciągłość działania. Dostępne są dwa opcjonalne porty USB-A 3.2 Gen 2 i dwa porty USB-C 3.2 Gen 2 z przodu. Z tyłu pulpit ma dwa porty USB 2.0, cztery porty USB-A 3.2 Gen 1, jeden port USB-C 3.2 Gen 2×2, port RJ-45 Gigabit Ethernet, kolejne porty RJ-45 10 Gigabit Ethernet, a także wejście liniowe i zakreślać. Oczywiście ma łączność Intel AX210 AC Wi-Fi 6E 2×2 i Bluetooth 5.2.

W pełni załadowany komputer stacjonarny waży zaledwie 38 kg (83,8 funta) i jest dostarczany z tym samym oprogramowaniem Windows 10/11 Pro for Workstation i Ubuntu Linux, co pozostałe dwa modele.

Jak możesz sobie wyobrazić, te ThinkStation nie są przeznaczone dla zwykłych konsumentów, ale dla profesjonalnie zarządzanych środowisk IT w miejscu pracy oraz użytkowników i firm klasy korporacyjnej. Lenovo nie ogłosiło ceny żadnego z tych urządzeń, ale twierdzi, że będą dostępne od maja 2023 r.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!