Lenbrook przejmuje MQA, patenty i kodeki audio


Lenbrook Corp., prywatna kanadyjska firma audio, która jest właścicielem NAD Electronics, PSB Speakers, Bluesound, Bluesound Professional i BluOS, nabyła aktywa brytyjskiej firmy MQA. Umowa dodaje znaczące patenty i kodeki audio do portfolio IP firmy Lenbrook, w tym kodowanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości MQA i najnowszy skalowalny kodek SCL6 do bezprzewodowych zastosowań audio, który zostanie wdrożony w nadchodzącej linii słuchawek i wkładek dousznych PSB.

Lenbrook Corp., prywatna kanadyjska firma audio, która jest właścicielem NAD Electronics, PSB Speakers, Bluesound, Bluesound Professional i BluOS, nabyła aktywa brytyjskiej firmy MQA. Umowa dodaje znaczące patenty i kodeki audio do portfolio IP firmy Lenbrook, w tym kodowanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości MQA i najnowszy skalowalny kodek SCL6 do bezprzewodowych zastosowań audio, który jest wdrażany w nadchodząca linia słuchawek i wkładek dousznych PSB.

Lenbrook nabył wszystkie aktywa MQA, uzyskując dostęp do ważnego portfela własności intelektualnej obejmującego szereg znaczących patentów i dwa najważniejsze kodeki audio – MQA i SCL6. Strategiczne przejęcie zostaje sfinalizowane dokładnie w chwili, gdy Lenbrook ma wkrótce wprowadzić na rynek jeden ze swoich najbardziej ambitnych projektów, wraz z wprowadzeniem na rynek zupełnie nowych, wysokiej jakości słuchawek i prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych obsługujących kodek SCL6 do bezprzewodowej transmisji dźwięku o wysokiej rozdzielczości oraz platformę CosmOS firmy Sonic . Te słuchawki, sprzedawane pod marką PSB Speakers, mają zostać wprowadzone na rynek w 2024 roku.

„Wizja firmy Lenbrook zakłada kwitnącą branżę hi-fi, w której technologie promujące zarówno wybór konsumentów, jak i dążenie do najwyższej jakości dźwięku zasługują na inwestycje i opiekę” – stwierdza Gordon Simmonds, dyrektor generalny Lenbrook. „Postrzegamy to przejęcie jako szansę na zapewnienie, że technologie opracowane przez naukowców i inżynierów w MQA będą nadal służyć interesom branży, a nie ograniczać się do jednej marki lub firmy”.

George Massenberg, zdobywca nagrody Grammy, producent i inżynier nagrań, tak reaguje: „Odczuwam ogromną ulgę, że MQA i SCL6 będą kontynuowane pod okiem Lenbrooka. Technologia MQA, z wiernym oddaniem szczegółów, złożoności i sceny dźwiękowej, dała nam powód, aby wrócić do studia nagraniowego i odwrócić trwający 20 lat spadek jakości metod dostarczania dźwięku.”

Założona dzięki spostrzeżeniom i wsparciu dyrektorów branży fonograficznej, artystów nagrywających i ekspertów w dziedzinie inżynierii dźwięku, MQA starała się zapewnić twórcom środki umożliwiające skuteczne zachowanie szczegółów i niuansów ich dzieł w nagranych formatach o wysokiej rozdzielczości, co w tamtym czasie było bezpośrednio sprzeczne z trend w kierunku muzyki mocno skompresowanej.

Reklama

„Jestem zachwycony, że MQA będzie nadal w dobrych rękach z Lenbrookiem” – dodaje Morten Lindberg, nominowany do nagrody Grammy główny inżynier w 2L. „W przypadku 2L użycie MQA pozwoliło nam poprawić wrażenia z naszych nagrań, wykraczając poza przechwytywanie surowego materiału, zapewniając większy dostęp do szczegółów dźwiękowych, przejrzystość i mniejsze zmęczenie słuchaniem”.

„MQA to jedyna technologia, która uwzględnia cały łańcuch sygnału audio, od studia po pomieszczenie odsłuchowe, aby zapewnić stałą jakość reprodukcji. Patenty i badania leżące u podstaw MQA stanowią znaczący wkład w jakość dźwięku cyfrowego ze względu na skupienie się na kwestiach domeny czasowej, które nie zostały dobrze poznane aż do niedawna” – wyjaśnia Greg Stidsen, dyrektor ds. technologii w firmie Lenbrook. „Jesteśmy zdeterminowani, aby nadal rozwijać nasz rynek i wspierać możliwości, jakie dają te technologie”.

Lenbrook ugruntował pozycję stabilnej i dobrze dokapitalizowanej organizacji, która patrzy na inwestycje i rozwój rynku w perspektywie długoterminowej. MQA zgromadziło ponad 120 licencjobiorców i kilka partnerstw w zakresie treści, dlatego głównym celem Lenbrooka przy tym przejęciu było zapewnienie pewności rozwoju biznesowego i technicznego, który miał miejsce przed administracją MQA. W rezultacie firma Lenbrook zachowała podstawową grupę inżynierów, programistów oraz pracowników sprzedaży i marketingu, w tym Andy’ego Dowella, wcześniej dyrektora ds. licencjonowania w MQA, który w dalszym ciągu będzie kierował działaniami związanymi z rozwojem biznesu.

 

„Jako jeden z najważniejszych licencjobiorców MQA, a także właściciel wielokrotnie nagradzanej platformy treści wysokiej rozdzielczości BluOS, Lenbrook ma dobrą pozycję, aby kontynuować to, co rozpoczęło” – zauważa Dowell. „Praca na platformie BluOS udowodniła, że ​​zespół Lenbrook rozumie, że bycie licencjodawcą wymaga pewnej dozy neutralności, ale potrafi także przyjąć punkt widzenia klienta, jeśli chodzi o jego pragnienia i potrzeby z punktu widzenia rozwoju produktu”.
www.lenbrook.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment