Lądownik księżycowy Odyseusz leży na boku i prawdopodobnie wkrótce zabraknie mu energii


Lądownik Odyseusz prawdopodobnie będzie działał na powierzchni Księżyca przez kolejne 24 godziny, pomimo przewrócenia się na bok. Intuitive Machines, prywatna firma kosmiczna stojąca za Odyseuszem, zamieścił na Twitterze kilka zdjęć wykonane przez statek kosmiczny i przekazały więcej aktualnych informacji na temat spodziewanego przez zespół okresu, w którym statek będzie działał.

Ze względu na pozycję lądowania Odyseusza panele i anteny nie są ustawione dokładnie zgodnie z planem, co utrudnia mu wytwarzanie energii i komunikację. Kontrolerzy na Ziemi będą nadal gromadzić dane, dopóki panele słoneczne nie będą już wystawione na działanie światła słonecznego, co według nich nastąpi we wtorek rano.

Do lądowania prawie w ogóle nie doszło. Podczas piątkowej konferencji prasowej kierownictwo wyjaśniło, że wyłączniki bezpieczeństwa dwóch laserów dalmierzy lądownika są włączone, co oznacza, że ​​nie można ich używać do kierowania statkiem podczas lądowania. New York Timesa raporty.

Na szczęście na pokładzie statku kosmicznego znajdował się eksperymentalny system lidarowy autorstwa NASA. Inżynierowie pracujący dla Intuitive Machines w ostatniej chwili opracowali poprawkę oprogramowania umożliwiającą odzyskanie wymagane dane dotyczące wysokości i prędkości z systemu NASA, aby zapewnić bezpieczne lądowanie statku kosmicznego.

Dyrektor generalny Intuitive Machines, Steve Altemus, potwierdził również podczas odprawy, że jedynym ładunkiem umieszczonym stroną skierowaną w dół jest dzieło sztuki przesłane przez klienta komercyjnego, nawiązując do rzeźba 125 miniaturowych księżyców zaprojektowany przez artystę Jeffa Koonsa. Problemy z systemem nawigacji Odyseusza spowodowały również wykolejenie rozmieszczenia EagleCam, kamery, która miała zostać wyrzucona podczas opadania lądownika. Intuicyjne Maszyny mogą nadal rozmieszczaj kamerę w późniejszym terminie– powiedział CNBC zespół z Embry-Riddle Aeronautical University, który opracował kamerę.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment