L-Acoustics wprowadza na rynek koncentryczne głośniki instalacyjne serii Xi


Firma L-Acoustics ogłosiła wprowadzenie na rynek serii Xi, będącej rozszerzeniem serii głośników współosiowych X, która obejmuje już dwudrożne głośniki kostkowe X4i i 5XT. Dzięki czystszym, prostym liniom nowe głośniki X6i i X8i z serii Xi zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom każdego rodzaju projektu integracyjnego, który wymaga mocnego, najwyższej jakości dźwięku w dyskretnym formacie, który można płynnie wtopić się w dowolną architekturę pomieszczenia.

Firma L-Acoustics ogłosiła wprowadzenie na rynek serii Xi, będącej rozszerzeniem serii głośników współosiowych X, która obejmuje już X4i oraz dwudrożne głośniki kostkowe 5XT. Dzięki czystszym, prostym liniom nowe głośniki X6i i X8i z serii Xi zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom każdego rodzaju projektu integracyjnego, który wymaga mocnego, najwyższej jakości dźwięku w dyskretnym formacie, który można płynnie wtopić się w dowolną architekturę pomieszczenia.

Znana ze swoich systemów nagłaśniających do tras koncertowych i występów na żywo, francuska firma L-Acoustics z powodzeniem rozszerzyła swój zasięg na rynek instalacji komercyjnych, skąd stworzyła niezwykle dobrze zaprojektowane projekty dla segmentów instalacji niestandardowych w budynkach mieszkalnych i luksusowych. Seria Xi znajduje się w samym sercu swojego asortymentu instalacyjnego i oferuje szeroki wybór koncentrycznych obudów instalacyjnych o różnych formatach, przepustowości i SPL specjalnie dostosowanych do zastosowań o krótkim rzucie. Dyskretne głośniki zapewniające nieskazitelną jakość dźwięku, których konstrukcja elegancko komponuje się z miejscami wymagającymi naturalnego i mocnego dźwięku.

„Seria Xi stanowi znaczący krok naprzód w spełnianiu różnorodnych wymagań instalacji klasy premium” – mówi Germain Simon, dyrektor ds. zarządzania produktami w L-Acoustics. „Wyrafinowana konstrukcja akustyczna i fizyczna w połączeniu z mnóstwem prostych, ale przydatnych akcesoriów zapewnia, że ​​w każdej przestrzeni można stworzyć profesjonalny dźwięk najwyższej jakości”.

Jedną z kluczowych cech serii Xi jest technologia współosiowa, która pozwala na kompaktową konstrukcję i stały balans tonalny w zależności od odległości. Technologia ta zapewnia płynne pokrycie odbiorców znajdujących się poza osią, eliminuje potrzebę zachowania minimalnej odległości odsłuchu i zapewnia wysoki poziom tłumienia sprzężeń. Dzięki wyjątkowemu stosunkowi przepustowości do rozmiaru, seria Xi może pochwalić się otworami wentylacyjnymi L zapewniającymi czystą moc o niskiej częstotliwości i odpornością na warunki atmosferyczne IP55, dzięki czemu nadaje się do instalacji wewnętrznych i zewnętrznych.

Nowe głośniki X6i i X8i charakteryzują się smukłymi, opływowymi konstrukcjami, które płynnie integrują się z wysokiej klasy ustawieniami architektonicznymi, zapewniając jednocześnie czysty, studyjny dźwięk. Te głośniki pasywne wyposażone są w 1,5-calowy neodymowy przetwornik kompresyjny, ładowany współosiowo przez 6-calowy lub 8-calowy przetwornik niskiej częstotliwości w obudowie typu bass-reflex. Kierunkowość osiowo-symetryczna pod kątem 90° zapewnia gładką charakterystykę tonalną, pozbawioną listków wtórnych w całym zakresie częstotliwości.

Reklama

Obydwa głośniki mogą być sterowane dwoma ustawieniami wstępnymi, co pozwala im dostosować się do potrzeb akustycznych różnych projektów i konfiguracji sprzężenia subwoofera. W natywnych ustawieniach, idealnych do wzmocnienia wokalu lub w przypadku użycia z subwooferem, X6i może pochwalić się maksymalnym poziomem SPL wynoszącym 123 dB i pasmem przenoszenia do 69 Hz, podczas gdy X8i charakteryzuje się maksymalnym SPL wynoszącym 129 dB i pasmem przenoszenia do 67 Hz. W przypadku zastosowań samodzielnych i odsłuchu z bliskiej odległości ustawienie wstępne X6i_50 zapewnia pełnozakresową reprodukcję dźwięku do 54 Hz i wytwarza maksymalny poziom SPL wynoszący 117 dB. Ustawienie wstępne X8i_40 osiąga 43 Hz, wytwarzając maksymalny poziom SPL wynoszący 123 dB.

Połączenie nieskazitelnego, ale potężnego dźwięku i eleganckiej formy sprawia, że ​​X6i i X8i idealnie nadają się do wzmacniania wokalu lub muzyki w małych teatrach, klubach na żywo, przestrzeniach luksusowych i gościnnych, domach modlitwy, domach i jachtach, studiach nadawczych i nagraniowych.

Odwiedzający targi ISE 2024 będą mogli zobaczyć i usłyszeć świeżo wprowadzone na rynek modele X8i i X6i w hali 7, na stoisku nr 7F150, w hali 2 nr 2G500 i w hali 8 Audio Demo Room nr B4. Głośniki X6i i X8i zostaną dostarczone w kwietniu 2024 r.
www.l-acoustics.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment