Kwant, sztuczna inteligencja i konflikt geopolityczny: rok 24 będzie wielkim rokiem dla cyberprzestrzeni


Wszyscy mówią o tym, jak sztuczna inteligencja (AI) będzie nadal ewoluować, ale ja myślę, że to ewolucja sprosta ewolucji obliczeń kwantowych, a skutki będą dość dramatyczne. Globalne techniki szyfrowania prawdopodobnie bardzo szybko staną się przestarzałe i będziemy musieli ponownie przemyśleć nasze podejście do bezpiecznego udostępniania informacji, podejścia do zaufania, prywatności i innych kluczowych problemów społecznych.

Weryfikacja tożsamości zostanie wywrócona do góry nogami. Potrzebujemy bardziej płynnych technologii, które pozwolą nam wiedzieć, że rozmawiamy z tym, z kim myślimy, że rozmawiamy (za pośrednictwem wszystkich mediów). Obecna technologia nie nadaje się do określonego celu, a zagrożenia będą się tylko nasilać wraz z ewolucją generatywnej sztucznej inteligencji.

Demokracja stanie przed największym wyzwaniem, biorąc pod uwagę liczbę kluczowych wydarzeń geopolitycznych mających miejsce w 2024 roku. Będziemy świadkami masowej manipulacji opinii publicznej poprzez dezinformację, dezinformację oraz manipulację procedurami komunikacji i głosowania.

Rządy nabiorą pełnej prędkości, przyjmując znacznie bardziej aktywne podejście do bezpieczeństwa cybernetycznego – nie tylko poprzez regulacje, ale także poprzez przyjęcie aktywnego podejścia do operacji cybernetycznych w celu zakłócania działań podmiotów zagrażających. Będzie to miało pozytywny wpływ na to, że mniej wyrafinowani cyberprzestępcy będą musieli ponownie przemyśleć swoje podejście do cyberprzestępczości.

Na koniec zobaczymy ewolucję cyberbezpieczeństwa w wojnę – jako wielokrotność konflikty międzynarodowe się rozwijać (Izrael/Liban, Izrael/Hamas, Korea Północna/Korea Południowa, Rosja/Ukraina, Chiny/Japonia na Morzu Południowoazjatyckim) – potencjalna rola cyberbezpieczeństwa w tych konfliktach zostanie w pełni rozszerzona, a jego moment znajdzie się w centrum uwagi.

Myślę, że obrońcy będą mieli niezrównaną okazję do wykorzystania sztucznej inteligencji w dobrym celu, szybciej niż napastnicy wykorzystują ją do zła. W końcu do obsługi sztucznej inteligencji potrzebna jest dość duża moc obliczeniowa, którą dobrze kontrolują problemy z łańcuchem dostaw i duże superskalowarki, które powinny być w stanie zakwalifikować swoich klientów. Uważam, że obrońcy dysponują największym mnożnikiem siły, jaki widziała branża, i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak go uwolnimy.

Reklama

Federico Charosky jest założycielem i dyrektorem generalnym Kworum Cyberpartner MSSP i Microsoft z siedzibą w Edynburgu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wielu użytkowników Redditorów nienawidzi IPO Reddit

Jeśli jesteś pewnym rodzajem cynizmu, Zgłoszenie S-1 Reddita uruchamia dzwonki alarmowe. Jest wzmianka o r/WallStreetBets. (Właściwie w sumie pięć wzmianek.) Jest...

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....
Advertisment