Kuo: komponenty iPhone’a 12 5G będą kosztować Apple około 75-125 USD za sztukę


W najnowszym raporcie TF Securities z Ming-Chi Kuo, analityk Apple szacuje koszt dodania 5G do tegorocznego iPhone’a. Kuo uważa, że ​​będzie to kosztować Apple około 75 USD za jednostkę obsługi 5G poniżej 6 GHz i do 125 USD za 5G fal milimetrowych.

Kuo nie spodziewa się, że Apple przeniesie cały wzrost kosztów na konsumencką cenę sprzedaży iPhone’a 12. Oznacza to, że Apple chce zrównoważyć koszty komponentów 5G, szukając oszczędności w innym miejscu w telefonie. Kuo nazywa płytkę drukowaną baterii jednym z obszarów, w których Apple obniża swoje specyfikacje.

Kuo twierdzi, że cięcia kosztów części wewnętrznych nie będą miały prawie żadnego zauważalnego wpływu na wrażenia użytkownika. Apple również agresywnie wywiera presję cenową na swoich dostawców, aby pozyskiwać najlepsze oferty na komponenty.

Jednym z obszarów, w którym wydaje się, że Apple oszczędza pieniądze, są dołączone akcesoria. Linia iPhone’a 12 to nie przewiduje się, aby zawierały słuchawki lub cegiełkę mocy w pudełku.

Wielu producentów telefonów z Androidem musiało podnieść ceny, aby pokryć koszty dodania 5G do swoich modeli. Jeśli Apple będzie w stanie utrzymać stosunkowo stabilne ceny iPhone’a, jednocześnie dodając sieci komórkowe nowej generacji, pomoże mu to konkurować na rynku smartfonów w warunkach słabszych trendów makroekonomicznych w wyniku pandemii.

Linia iPhone’a 12 będzie się składać z czterech oddzielnych modeli, z których wszystkie po raz pierwszy będą wyposażone w technologię ekranu OLED. Współczynnik kształtu będzie nawiązywał do iPhone’a 5 z płaskimi, kwadratowymi bokami, podobnymi do projektu iPada Pro 2020. Pojawi się nowy, mniejszy ekran o przekątnej 5,4 cala, dwa 6,1-calowe modele i nowy 6,7-calowy model „Max” z najwyższej półki. Apple publicznie potwierdziło niewielkie opóźnienie w typowym harmonogramie premier, co oznacza, że ​​iPhone 12 to zrobi start w tym roku w październiku.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!