Kręcisz wideo przestrzenne? Aplikacja na iPhone’a za 3 USD oferuje lepszą rozdzielczość


Jeśli strzelasz wideo przestrzenne na Twoim iPhone’a 15 Pro – i mogą istnieć ku temu dobre powody, nawet jeśli nie posiadasz Wizja Pro – w takim razie możesz zainwestować w aplikację na iPhone’a za 3 USD.

Podczas gdy natywna aplikacja aparatu Apple nagrywa tylko wideo przestrzenne w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę, Spatialify umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 4K przy tej samej liczbie klatek na sekundę…

Oczywiście niewiele osób posiada Vision Pro, ale jeśli jesteś fanem filmów 3D, nakręcenie ich teraz może być dobrym zabezpieczeniem na przyszłość, gdy w sprzedaży pojawią się tańsze zestawy słuchawkowe Apple. W szczególności niektórzy rodzice nagrywają przestrzenne klipy wideo swoich dzieci, wychodząc z założenia, że ​​nigdy więcej nie będą one w tym wieku.

Prześlij VR po raz pierwszy poinformował o możliwościach najnowszej aktualizacji Spatialify, zauważając, że aplikacja oferuje również opcję 1080p przy 60 klatkach na sekundę.

Od czasu pierwszej wersji Spatialify zyskało możliwość nagrywania filmów przestrzennych w samej aplikacji, a nie tylko konwertowania filmów nagranych w aplikacji Apple Camera. Najnowsza aktualizacja dodaje obsługę przechwytywania HDR, a także wyższą liczbę klatek na sekundę lub wyższą rozdzielczość.

Aplikacja aparatu Apple umożliwia nagrywanie filmów przestrzennych wyłącznie w rozdzielczości 1080p i 30 kl./s ze standardowym zakresem dynamiki (SDR). Z drugiej strony nowa aktualizacja Spatialify do wersji 1.3 umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 1080p 60 kl./s lub 4K 30 kl./s, a oba tryby obsługują wysoki zakres dynamiki (HDR).

Engadget był pod wrażeniem wyników.

Starszy redaktor Engadget, Devindra Hardawar, potwierdził, że Spatialify tworzy pliki w rozdzielczości 4K / 30 kl./s, jeśli jest odpowiednio ustawione. Sprawdził również, że filmy Spatialify wyglądają znacznie ostrzej na Vision Pro niż te nagrane w aplikacji aparatu Apple. HDR sprawia również, że oświetlenie filmów wygląda bardziej realistycznie. Nieźle jak na trzy dolary.

Reklama

Jak zauważa Will Shanklin z witryny, zaskakujące jest to, że aplikacja Aparat firmy Apple nie oferuje takich opcji, ponieważ sprzęt wyraźnie to umożliwia. Podzielam jego pogląd, że prawdopodobnie nastąpi to wkrótce.

Halide, popularna aplikacja aparatu na iOS, pobiła Apple w walce dzięki funkcjom fotograficznym iOS, takim jak fotografowanie w formacie RAW, ręczne sterowanie i zdjęcia portretowe zwierząt domowych. Bazując na tej historii, nie zdziwiłbym się, gdyby Apple wkrótce dodał do swojej kamery podobny zaawansowany zapis przestrzenny

Domyślam się, że Apple nie jest jeszcze w 100% zadowolony z wyników w wyższej rozdzielczości, większej liczbie klatek na sekundę i HDR. Jeden recenzja aplikacji twierdzi, że filmy są ziarniste, być może przy słabym świetle.

Tak czy inaczej, jednorazowe trzy dolary wydają się niewielką inwestycją, aby uzyskać wcześniejszy dostęp do tej możliwości. Możesz kup aplikację tutaj.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment