Kreator kart usuwa tylko taśmę dla konfiguracji Nakivo 3-2-1


Producent kart okolicznościowych i upominków IG Design Group porzucił taśmę jako podstawową kopię zapasową i przeniósł się do Nakivo, tnąc utworzyć kopię zapasową okna i czasy przywracania.

Firma jest częścią międzynarodowej organizacji z biurami w USA, Australii, Holandii i Chinach, ale to wdrożenie zostało przeprowadzone tylko w Wielkiej Brytanii, gdzie IG Design Group ma dwa główne miejsca, w południowej Walii i Newport Pagnell, Buckinghamshire.

Podstawowe aplikacje to dwa planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), a także wsparcie produkcyjne, pakiety finansowe i zwiększające produktywność. W dwóch działach projektowych pracuje około 50 projektantów korzystających z produktów Adobe.

Dużym problemem związanym z poprzednim systemem taśm były długie okna kopii zapasowych i trudności z przywracaniem, w szczególności plików środowiska wirtualne– powiedział Mike Harris, kierownik działu IT w IG Design Group.

„Wykonanie pełnej kopii zapasowej w naszej głównej witrynie zajęło dwa tygodnie” – powiedział. „Przyrostowe zajęło kilka godzin.

„Często chcemy wracać do starych wersji, więc był to przypadek znalezienia odpowiedniego miejsca na odpowiedniej taśmie, a następnie często odkrywania, że ​​dana osoba poprosiła o niewłaściwą wersję. Ponadto przenieśliśmy się do środowiska zwirtualizowanego i nie możesz łatwo odzyskać z taśmy. ”

Reklama

IG Design zdecydował się przejść do System tworzenia kopii zapasowych 3-2-1, z jedną kopią online, jedną w chmurze i jedną offline, więc taśma byłaby nadal używana do długoterminowych kopii zapasowych.

Wymagane było jednak tworzenie kopii zapasowych na dysku za pomocą nowego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych. Zespół Harrisa przyjrzał się Veeam i początkowo go to pociągało.

„Wypróbowaliśmy rozwiązanie Veeam i nam się podobało” – powiedział. „Był również stosunkowo tani, kiedy po raz pierwszy go obejrzeliśmy, ale po 18 miesiącach wróciliśmy tam z powodu naklejki.

„Ale też bardziej podobało nam się Nakivo i kiedy zobaczyliśmy, ile to będzie kosztować, doświadczyliśmy„ wstrząsów z odwróconą naklejką ””.

Początkowo Nakivo Backup & Replication (wersja Pro) został wdrożony na jednym komputerze, a następnie na trzech, a następnie wdrożono na wszystkich pięciu serwerach w siedzibie IG w południowej Walii.

Obecnie firma tworzy kopie zapasowe łącznie 200 TB, z czego około 80 TB w różnych bieżących zadaniach. Na przykład dane systemu ERP są codziennie archiwizowane i przechowywane przez osiem tygodni, a miesięczniki przez trzy lata. W międzyczasie cały system plików jest zachowywany jako roczny migawka na koniec roku. Pomiędzy tymi dwoma skrajnościami różne zbiory danych są chronione w cyklach dziennych, tygodniowych i miesięcznych.

Kluczowe korzyści dla IG Design nie są szczególnie odczuwalne w kategoriach budżetowych; chodzi głównie o to, co zapewnia przejście na nowoczesną konfigurację kopii zapasowych.

„Możemy tylko powiedzieć, że zaoszczędziliśmy pieniądze w porównaniu z tym, co musielibyśmy kupić” – powiedział Harris. „Potrzebowalibyśmy pięć, sześć lub siedem razy więcej miejsca na dane, przechowując codzienne kopie zapasowe przez tygodnie, podczas gdy Nakivo ma swoje zmienione śledzenie bloków. Trwa to trochę dłużej, ale zwalnia miejsce na dane ”.

Kluczowe korzyści wymienione przez Harrisa polegają na tym, co jego zespół może zrobić, czego wcześniej nie mógł. „Możemy zrobić zdjęcie maszyny do pracy” – powiedział. „To nie istniało w czasach taśm. Jeśli chcemy wprowadzić zmiany, w razie potrzeby możemy wycofać. Nie mogliśmy tego zrobić wcześniej ”.

Co Harris chciałby zobaczyć w przyszłych wersjach Nakivo? „Chciałbym zobaczyć, jak Nakivo buduje na DR [disaster recovery] przepis – powiedział. „Ma już usługę Site Recovery, ale jest dostępna w wersji dla przedsiębiorstw. Chciałbym to w produktach niższego poziomu. Możliwość przywracania i uruchamiania środowiska w chmurze również byłaby dobra ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...
Advertisment